Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Skrajnie prawicowa komentatorka Katie Hopkins wyrzuca Sevena po roszczeniach do hotelu w Sydney poddanego kwarantannie | Wiadomości z Australii

Brytyjska skrajnie prawicowa osobowość Katie Hopkins została porzucona jako członek składu VIP Big Brother w Seven i opuści kraj po zerwaniu kontraktu, ujawnia Guardian Australia.

Hopkins, 46 lat Transmisja wideo na żywo Z tego, co twierdziła, że ​​był to pokój hotelowy w Sydney w sobotni poranek, nazwała zamknięcie Covid-19 „największym oszustwem w historii ludzkości”, żartując jednocześnie na temat szczegółowych planów złamania zasad kwarantanny.

Sekretarz spraw wewnętrznych Karen Andrews zarządziła w niedzielę pilne sprawdzenie, czy Hopkins naruszyła jej warunki wizowe, publicznie łamiąc zasady kwarantanny.

Ale weryfikacja została unieważniona decyzją o rozwiązaniu jej umowy, rozumie Guardian Australia.

Umowy o talenty mają zewnętrzną klauzulę: nie dyskredytuj sieci.

Jest to również wymóg, aby każda osoba przebywająca za granicą spełniała wymogi wizowe.

Siódemka potwierdziła decyzję w niedzielę po południu.

„Seven Network i Endemol Shine Australia potwierdzają, że Katie Hopkins nie jest częścią Big Brother VIP” – podała sieć. „Seven i Endemol Shine zdecydowanie potępiają ich nieodpowiedzialne i lekkomyślne komentarze podczas hotelowej kwarantanny”.

Hopkins został zatrudniony przez Shine zamiast Sevena.

W zeszłym roku Hopkins Miała własne konto na Twitterze Z 1,1 miliona obserwujących na stałe zawieszonych za naruszenie polityki „nienawistnego zachowania” platformy.

Według platformy mediów społecznościowych Hopkins, którego były prezydent USA Donald Trump wielokrotnie retweetował, został usunięty „aby zapewnić bezpieczeństwo Twitterowi”.

Hopkins wcześniej porównywał migrantów do świerszczy i twierdził, że obraz martwego syryjskiego chłopca leżącego na plaży wywołał falę współczucia w całej Europie, a także powiedział, że osoby z demencją nie powinny „blokować” łóżek szpitalnych.

Firma produkcyjna, która produkuje Big Brother VIP, Endemol Shine Australia i Kanał siódmy W niedzielę walczył o reakcję na narastający kryzys, który groził przyćmieniem transmisji Igrzysk Olimpijskich w Tokio, które rozpoczną się o 7 w piątek.

Przeznaczają siedemset milionów dolarów na reklamę i nie mogą pozwolić sponsorom na wycofanie się z powodu presji opinii publicznej.

READ  Arcybiskup: Pogrzeb księcia Filipa będzie dla księcia Filipa chwilą cierpienia

Toyota, Woolworths, Optus i McDonald’s znajdują się na szczycie listy głównych sponsorów, podczas gdy Harvey Norman, AAMI i HP również są podpisane. Działacze mediów społecznościowych i odbiorcy zaczęli kierować reklamy do reklamodawców.

Przegląd nakazany przez rząd pojawia się, gdy Partia Pracy twierdzi, że rząd federalny nigdy nie powinien był przyznawać Hopkinsowi wizy ani zwolnienia od granic, i wydał ministerialny raport określający uprawnienia ministra do odmowy wjazdu każdemu, kto uzna się za „kontrowersyjnego” gościa.

Wicepremier , Barnaby Joyce, zasugerował również deportację Hopkinsa, mówiąc, że każdy, kto łamie australijskie prawo, powinien „spakować bongo i wyjechać z kraju”.

Hopkins został wpuszczony do kraju, mimo że dziesiątki tysięcy Australijczyków utknęło za granicą i nie mogło wrócić do domu z powodu niskiego limitu lotów.

Maksymalna liczba przylotów międzynarodowych do Australii lotami komercyjnymi o połowę od 14 lipca Ze względu na obawy niektórych premierów stanowych dotyczące zakażenia Covid-19 wariantem delta.

Andrews powiedziała, że ​​poprosiła australijskie siły graniczne o rozpatrzenie sprawy.

„To nikczemne, aby ktokolwiek działał w sposób, który naraża nasze zdrowie i urzędników społecznych na ryzyko” – powiedział Andrews w niedzielę.

„Wczoraj poleciłem australijskim oddziałom straży granicznej natychmiastowe zbadanie faktów w tej sprawie i sprawdzenie, czy ta osoba pilnie spełnia wymogi wizowe.

„Border Force zareagował na to z dnia na dzień i nadal to robi”.

Powiedziała, że ​​zawodnicy Big Brother otrzymali zwolnienie z wjazdu do kraju „w oparciu o poparcie rządu Nowej Południowej Walii”.

„Rząd NSW zgodził się na objęcie kwarantanną zawodników Big Brother w związku z limitem kwarantanny” – powiedział Andrews.

Minister imigracji Alex Hawke powiedział również, że posiadacze tymczasowych wiz muszą „przestrzegać nakazów zdrowia publicznego”.

„Jeśli warunki wizowe zostaną naruszone, osoby mogą stanąć w obliczu cofnięcia wizy zgodnie z prawem” – powiedział Hook na Twitterze.

Zapytany, czy Hopkins powinien pozostać w kraju po złamaniu zasad kwarantanny, wicepremier powiedział, że byłby zachwycony, że jej nie ma.

„To ja chciałem wysłać psy Johnny’ego Deppa do domu, więc nie mam problemu z wysłaniem kogoś, kto chce złamać nasze prawa” – powiedziała Joyce ABC.

„Jeśli chcesz to zrobić, spakuj bongosy i wyjedź z kraju”.

Pełniący obowiązki rzecznika Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Andrew Giles, wydał oświadczenie ministerialne, które Andrews otrzymała po objęciu urzędu, które zostało uzyskane dzięki ustawom o wolności informacji, które określają uprawnienia dostępne rządowi na mocy sekcji 501 ustawy o imigracji.

Dokument mówi, że prawo pozwala ministrowi cofnąć lub odmówić wizy osobom, które są uważane za kontrowersyjnych gości.

Giles powiedział, że minister nie wykorzystała dostępnych jej uprawnień i oskarżył ją o ukrywanie się za NSW „za najbardziej fundamentalną odpowiedzialność rządu krajowego”.

„Panie Andrews powiedziano o jej uprawnieniach – i odpowiedzialności – by radzić sobie z ludźmi takimi jak osławiona pani Hopkins. Dlaczego to zignorowała, narażając pracowników i naszą spójność społeczną na ryzyko?”

Australijska Sieć Obrony Muzułmanów również skrytykowała ten ruch, pisząc do premiera Scotta Morrisona z pytaniem, czy przeprowadzono ocenę charakteru przed przyznaniem jej wizy.

„Decyzja o wpuszczeniu Katie Hopkins do Australii w celu zmierzenia się z publicznością jest bardzo kontrowersyjna i powinna wywołać poważną ocenę postaci” – powiedziała Rita Gabri-Marquel z AMAN.

Hopkins spopularyzował i wprowadził do szerokiego grona odbiorców teorię spiskową „islamskiej inwazji” i „islamskiego przejęcia”, zwiększając ryzyko dla rodzin i społeczności narażonych na mowę nienawiści, nękanie, groźby w przestrzeni publicznej i inne formy przestępstw z nienawiści.