Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sir Elton John do parlamentarzystów: Zwycięzca następnych wyborów może pomóc w wyeliminowaniu AIDS do 2030 roku |  Wiadomości polityczne

Sir Elton John do parlamentarzystów: Zwycięzca następnych wyborów może pomóc w wyeliminowaniu AIDS do 2030 roku | Wiadomości polityczne

Piosenkarka przemawiała do zgromadzenia polityków międzypartyjnych po ogłoszeniu, że w całej Anglii zostanie wprowadzony test wykluczający obecność wirusa HIV.

przez Tim Baker, reporter polityczny


Środa 29 listopada 2023 o 23:22, Wielka Brytania

Zwycięzca następnych wyborów powszechnych może pomóc Wielkiej Brytanii w wykorzenieniu AIDS na całym świecie do końca dekady, powiedział parlamentarzystom Sir Elton John.

Piosenkarka rozmawiała z mieszanką ponadpartyjnych polityków w Westminster po tym, jak rząd ogłosił zwiększenie liczby testów rezygnacji HIV Na oddziałach ratunkowych we wszystkich obszarach dotkniętych wirusem w Anglii.

Z testów skorzysta około 46 dodatkowych oddziałów ratunkowych w porównaniu do 34 oddziałów, które brały udział w badaniu, które również badają pod kątem wirusów takich jak wirusowe zapalenie wątroby typu B i C.

Polityka – Najnowsze: Sunak oskarżony o „szaleńcze” twierdzenia.

W centrum uwagi polityki z Sophie Ridge

Sky News od poniedziałku do czwartku o 19:00. Oglądaj na żywo w Sky 501, Freeview 233, Virgin 602, witrynie i aplikacji Sky News lub YouTube.

Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej

Od kwietnia ubiegłego roku po zbadaniu ponad 1,4 miliona próbek w ramach programu zidentyfikowano około 4000 osób zakażonych wirusem HIV.

Uważa się, że ponad 4500 osób mieszkających w Anglii jest zakażonych wirusem HIV, ale nie jest tego świadomych.

Czerwiec: Sir Elton „nie może się uspokoić” po pożegnalnej trasie koncertowej

„Automatyczne testy docierają do ludzi wcześniej, co oznacza rzadsze przenoszenie wirusa HIV, mniej chorób, mniejszą śmiertelność i – według szacunków ekonomistów zajmujących się zdrowiem – oszczędność 50 milionów funtów dla NHS”. Sir Eltona Powiedział.

„Tak więc, gdy usłyszałem dzisiaj od Sekretarza Stanu, że prace te zostaną rozszerzone na każdy obszar o wysokim wskaźniku rozpowszechnienia wirusa HIV… 46 nowych oddziałów ratunkowych w lokalnych szpitalach w całej Anglii… ponad dwukrotnie więcej osób zakażonych wirusem HIV testuje ludzkość, to naprawdę wspaniała wiadomość.”

READ  Komentarz: Spraw, aby ćwiczenia były właściwe, a nie więcej ćwiczeń, twoje noworoczne postanowienie

Czytaj więcej:
Występując przed komisją Senatu USA, Sir Elton John jest „optymistą” co do postępów w walce z wirusem HIV
DaBaby zostaje upuszczony przez BooHoo, gdy Elton John atakuje rapera za „dezinformację o HIV”

To limitowana edycja tej historii, więc niestety ta zawartość nie jest dostępna.

Odblokuj pełną wersję

Kontynuował: „Ktokolwiek wygra następne wybory powszechne, może pomóc w wyeliminowaniu AIDS na całym świecie do roku 2030”.

„Zaczynamy tutaj, w domu. W Wielkiej Brytanii liczba nowych zdiagnozowanych przypadków zakażenia wirusem HIV spadła o 46% od szczytu w 2015 r.

„Możemy być pierwszym krajem na świecie, który pokona tego strasznego wirusa. Odegrajcie naszą rolę, osiągnijcie cel ONZ i pokażcie innym krajom, jak to się robi. „


zdjęcie:
Lider Partii Pracy Sir Keir Starmer z Sir Eltonem. Zdjęcie: Dave Bennett

zdjęcie:
Minister zdrowia Victoria Atkins z Sir Eltonem. Zdjęcie: Dave Bennett

Sir Lindsay Hoyle, spikerka Izby Gmin, powiedziała: „To zaszczyt zorganizować przyjęcie dla Eltona Johna w uznaniu jego pracy na rzecz wyeliminowania HIV i AIDS.

„Sir Elton jest niezłomnym orędownikiem walki z HIV i AIDS od czterdziestu lat. Jego wysiłki pomogły zdestygmatyzować tę chorobę, promować edukację i zapewnić kluczowe wsparcie osobom dotkniętym chorobą, czyniąc go prawdziwym orędownikiem celu, jakim jest eliminacja AIDS. ”

Posłanka Florence Eshalomi, współprzewodnicząca Wszechpartyjnej Grupy Parlamentarnej ds. HIV/AIDS, powiedziała: „Cieszymy się, że rząd podjął dziś konkretne kroki w celu zwiększenia i normalizacji testów na obecność wirusa HIV w Wielkiej Brytanii.

Kliknij, aby subskrybować Backstage, gdziekolwiek znajdziesz swoje podcasty

„APG uważa, że ​​jako parlamentarzyści musimy odegrać swoją rolę w walce z tą pandemią i do tego wzywamy po pomyślnym wprowadzeniu klauzuli opt-out na obszarach, gdzie choroba jest bardzo rozpowszechniona.

READ  Wysoki koszt szczepionki meningokokowej oznacza, że ​​niektóre zostaną pominięte, mówi wakcynolog

„Podążamy również za komentarzem Eltona Johna, że ​​chociaż będzie to miało bardzo realny i znaczący wpływ, nadal pozostaje wiele do zrobienia, aby zakończyć epidemię AIDS w Wielkiej Brytanii i poza nią”.