Shannon Frizell strzelił cztery próby, Richie Mo'unga zdobył 16 punktów, a Dave Rennie poniósł swoją pierwszą porażkę w J-League.

Shannon Frizzell.

Koki Nagahama/Getty Images

Shannon Frizell z drużyny All Blacks strzeliła cztery gole, gdy Toshiba Brave Lupus pokonał Kobelco Kobe Steelers 46:39 na stadionie Noivers, zadając pierwszą porażkę byłemu trenerowi Wallabies Dave'owi Renniemu od czasu przejścia do Japan Rugby League One.

Były Highlander strzelił po dwa przyłożenia w każdej połowie, podczas gdy inny Nowozelandczyk Richie Mo'unga zdobył 16 punktów, a goście prowadzili przez większą część meczu i po trzech rundach utrzymali swój rekord niepokonanej drużyny.

Były pomocnik Highlanders Rob Thompson był także jednym ze strzelców drużyny Brave Lupus, która pokonała gospodarzy w sześciu próbach do pięciu, a na liście prób gospodarzy znalazł się były zawodnik All Black Ngane Laumape.

Runda niespodzianki nastąpiła w Osace, gdzie obrońca tytułu Kubota Spurs Tokyo Bay poniósł drugą porażkę w sezonie, już większą niż w zeszłym sezonie, przegrywając 23-19 z Shizuoką Blue Reeves.

Wallaby Bernard Foley strzelił pierwszą bramkę w meczu dla Kuboty, który w drugiej połowie powitał dziwkę All Blacks Dane Colesa w swoim debiucie w klubie w drugiej połowie, ale to Kenta Imura naprzeciwko Foleya udowodnił różnicę, zdobywając 13 punktów.

Obejmowało to zwycięską próbę w 83. minucie, która zapewniła drużynie Blue Revs pierwsze zwycięstwo w sezonie.

W trzecim meczu I ligi Tokyo Sangoliath odniosło zwycięstwo 34-16 nad Mi Hit, które nie odniosło żadnego zwycięstwa.

Były Wallaby Curtis Rona w sobotę trzeci tydzień z rzędu wpisał się na listę strzelców, ale nie był w stanie zapobiec pierwszej porażce drużyny Sagamihara Dynapurs z Toyotą Verblitz w sezonie.

Beauden Barrett strzelił siedem z ośmiu, a Verblitz wygrał 54-40 w Nagoi, chociaż Rona i były zawodnik All Black Jackson Himobo strzelili po dwie próby dla Sagamihary.

Saitama Wild Knights utrzymali swój niepokonany rekord na szczycie rankingów przed przerwą świąteczną po pokonaniu Ricoh Blacks Tokyo Rams 44-17, podczas gdy Springbok Faf de Klerk wygrał bitwę międzynarodowych pomocników, gdy Yokohama Eagles pokonał byłego zawodnika Wallaby Willa Genię Hanazono Wkładki, 66 – 26.

READ  Piłka nożna: Kurs Pucharu Świata All White został rozstrzygnięty, gdy FIFA ogłasza losowanie kwalifikacyjne

Druga liga przyniosła korzyści braciom Kerevi, gdyż Samu strzelił dwie próby w wygranym 52:22 meczu Urayasu de Roxa z Japan Steel Kamaishi Sea Waves na wyjeździe, podczas gdy starszy brat Joshua również strzelił dwa gole, a Shuttles Aichi utrzymali swoje miejsce na szczycie tabeli . Tabela z Mattem Cockbainem pokonującym Osaka Red Hurricanes 71-12.

Były zawodnik Waratahs, Taleni Sau, był także jednym z najlepszych strzelców Shuttles.