Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Seoksi Wells oskarża światowych liderów za nieradzenie sobie z pandemią COVID-19, mówi, że nowa alternatywa Omicron jest nieunikniona

Wielka Brytania, południowa Bawaria i Włochy wykryły przypadki nowego wariantu wirusa Omikron, podczas gdy władze w Czechach również poinformowały, że podejrzewają przypadki.

Kraje na całym świecie szybko radziły sobie z wiadomością o tej nowej alternatywie. Wielka Brytania i Unia Europejska Jako pierwsi wprowadzili ograniczenia w podróżowaniu do krajów Afryki Południowej, a następnie do Kanady i Stanów Zjednoczonych, Australia oraz Nową Zelandię – która zawiesiła loty i uziemiła wszystkich cudzoziemców przybywających z tego obszaru.

Dr Wills mówi, że chociaż wariant Omicron jest niepokojący i „niepokojący”, wierzy, że będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość, dopóki nie zrozumiemy wszystkich informacji i danych.

„Tak, powinniśmy się martwić, chociaż jak to wpłynie na Nową Zelandię, nie zostało jeszcze ustalone” – mówi. „Myślę, że jest to coś, o czym rozmawiamy od dawna i dopóki epidemia trwa w krajach, dopóki istnieje transmisja, są szanse na pojawienie się nowych wariantów i tak się stało.

„Jest to szczególnie niepokojące, ponieważ ma wiele mutacji, w tym mutacje, które wyglądają na to, że będą bardziej zaraźliwe i mutacje, które wpływają na działanie szczepionek lub na to, jak dobrze ludzie chronią po zakażeniu”.

Dr Wells wezwał rząd do elastyczności w procesie podejmowania decyzji, mówiąc, że gdyby okazało się, że Omicron jest bardziej niebezpieczny niż Delta, musielibyśmy podjąć odpowiednie działania, aby zapobiec jego osiedleniu się w Nowej Zelandii.

„Musimy pamiętać, że musimy być elastyczni” – powiedział Wells dla Newshub. „Rząd zaczął już mówić o skróceniu czasu, jaki ludzie spędzają na MIQ i całkowitym pozbyciu się MIQ.

„W zależności od rozwoju tej zmiennej może być konieczne ponowne rozważenie.

„Spójrz, jesteśmy w pandemii, a wirus ewoluuje, więc nasza reakcja musi ewoluować. Wykonujemy niesamowitą pracę, faktycznie utrzymując liczbę naszych przypadków na niskim poziomie, utrzymując naszą śmiertelność na niskim poziomie i to jest dokładnie to, co chcemy dalej robić, więc będziemy musieli poczekać i zobaczyć, jaka jest umowa”. Powiedziawszy to, zebranie wszystkich informacji zajmie kilka miesięcy, może trochę dłużej”.

READ  Hossam Dan: Kiwi wciąż czekają na rozpoczęcie swojego leniwego maratonu

Ponieważ nowy wariant został zidentyfikowany w Republice Południowej Afryki dopiero we wtorek, dr Wales twierdzi, że chociaż sytuacja rozwija się szybko, jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć, co Nowa Zelandia powinna zrobić.

„W tej chwili wszystko toczy się naprawdę szybko” – mówi. „Ten wariant został zidentyfikowany dopiero we wtorek. Do czwartku z RPA [scientists] Powiedzieli swojemu rządowi i było to wystarczająco ważne, aby reszta świata się o tym dowiedziała, więc zorganizowali dużą konferencję medialną. To bardzo szybko zmieniająca się sytuacja.

„Wariant został już zidentyfikowany w próbkach w innych krajach. Niektóre z tych krajów nie mają linków do podróży do Republiki Południowej Afryki, więc nie wiemy, jak rozpowszechniony jest ten wariant na całym świecie i zajmie trochę czasu, aby zrozumieć, czy infekcja to więcej niż delta.

„Czy zamierzasz zastąpić deltę, ponieważ to właśnie musimy wiedzieć, a tak naprawdę musimy wiedzieć, w jaki sposób wpływa ona na osoby, które były szczepione lub były wcześniej zakażone i będziemy musieli zareagować zgodnie z danymi, które się pojawią ?

„Myślę więc, że jest za wcześnie, aby powiedzieć, co zamierzamy zrobić. Ale to, co do tej pory zrobiliśmy dobrze, to utrzymywanie niskiego poziomu transmisji, utrzymywanie niskiej śmiertelności i to jest to, do czego powinniśmy dążyć w przyszłości”.

W sobotę Nowa Zelandia dołączyła do innego z pozostałych krajów, decydując, czy umieścić a Liczba krajów Afryki Południowej na liście wysokiego ryzyka Próbuję powstrzymać rozprzestrzenianie się omikronów.

Minister ds. COVID-19, Chris Hepkins, powiedział, że od 23:59 w niedzielę będą mogli przyjechać tylko obywatele Nowej Zelandii z RPA, Namibii, Zimbabwe, Botswany, Lesotho, Eswatini, Seszeli, Malawi i Mozambiku do kraju.

Premier Jacinda Ardern Powiedział, że Nowa Zelandia jest dobrze przygotowana do odkrycia nowych wariantów koronawirusa, które mogą być odporne na szczepionki.

READ  Covid-19: Organizator wycieczek Kiwi z Fidżi ma nadzieję na najlepsze, ponieważ kraj chce się ponownie otworzyć

„W całym naszym planowaniu wokół COVID uwzględniliśmy możliwość przyszłych zmiennych” – mówi Ardern.

„Dlatego utrzymujemy poziom ochrony zdrowia publicznego. Dlatego utrzymaliśmy wymagania na naszych granicach”.