Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

COVID-19: Omicron w Australii? Covid został wykryty podczas lotu do Sydney z 14 mieszkańcami RPA na pokładzie

28 listopada 2021 Dziś w społeczności pojawiły się 144 nowe przypadki Covid-19, a jeszcze jedna osoba zmarła z powodu wirusa.

Pasażerowie przybywający do Australii z RPA uzyskali pozytywny wynik testu na Covid-19 z powodu obaw, że mogli zakontraktować nowy wariant Omicron.

Dwóch pasażerów uzyskało pozytywny wynik testu po przybyciu lotem Qatar Airways QR 908 z Doha, który przyleciał do Sydney około godziny 19:00 w sobotę.

NSW Health poinformowało w niedzielę, że pilne jest sekwencjonowanie genetyczne w celu ustalenia, czy mają niepokojący nowy wariant Omicron B.

Zarażeni pasażerowie zostali przeniesieni do specjalnych pomieszczeń opieki zdrowotnej, gdzie zostaną poddani kwarantannie przez 14 dni.

Pozostali pasażerowie na pokładzie lotu również zostaną poddani 14-dniowej kwarantannie zgodnie z obowiązującymi procedurami na granicy Wspólnoty.

Czternastu pasażerów na pokładzie było z jednego z dziewięciu krajów południowej Afryki: RPA, Lesotho, Botswany, Zimbabwe, Mozambiku, Namibii, Eswatini, Malawi i Seszeli.

Każdy, kto wjeżdża do NSW z Republiki Południowej Afryki, Lesotho, Botswany, Zimbabwe, Mozambiku, Namibii, Eswatini, Malawi i Seszeli, musi przejść 14-dniową kwarantannę.

Inni pasażerowie lotu mogą być uważani za bliski kontakt i skontaktujemy się z nimi oraz poprosimy o natychmiastowe badanie i izolację przez 14 dni.

NSW Health poinformowało, że bliski kontakt będzie regularnie kontaktowany, a kontrole zgodności będą przeprowadzane w celu upewnienia się, że przestrzegają zasad.

Koncern Omicron może już być w Australii

Chociaż do tej pory nie znaleziono potwierdzonych przypadków wariantu Omicron wykrytego w Australii, władze czekają na wyniki testów pozytywnego przypadku, który niedawno powrócił z RPA.

Testy nie wykluczyły jeszcze, czy dana osoba ma wariant Omicron, który pochodzi z RPA.

Osoba ta była jednym z 20 repatriowanych Australijczyków, którzy przeszli kwarantannę w ośrodku Howard Springs na Terytorium Północnym.

Sekretarz zdrowia Greg Hunt powiedział, że rozmawiał ze swoim odpowiednikiem na Terytorium Północnym i chciał opracować szczegóły nowego przypadku.

Pojawia się, gdy władze pracują nad wyśledzeniem co najmniej 100 Australijczyków, którzy niedawno przybyli do kraju z dziewięciu krajów afrykańskich bez kwarantanny – jak to zwykle bywa w Nowej Południowej Walii, Wiktorii i Australijskim Terytorium Stołecznym.

Osoby te będą musiały zostać natychmiast przebadane i poddane kwarantannie przez 14 dni.

Główny oficer medyczny Paul Kelly powiedział, że kontaktował się z odpowiednikami w stanie, aby poprosić ich o pomoc w złagodzeniu ryzyka wybuchu epidemii.

READ  Jaka jest cena? Turysta w Irlandii twierdził, że podał 85 000 dolarów na wypożyczenie samochodu na dziewięć dni

Kilka krajów, w tym Nowa Zelandia, nałożyło już ograniczenia podróżowania na loty z RPA w ciągu czterech dni od pierwszego zidentyfikowania Omicron w RPA.

Dziewięć krajów RPA zostało dodanych do rządowej listy krajów wysokiego ryzyka opracowanej przez rząd Nowej Zelandii – RPA, Namibia, Zimbabwe, Botswana, Lesotho, Eswatini, Seszele, Malawi i Mozambik.

Oznacza to, że tylko obywatele Kiwi mogą podróżować do Nowej Zelandii z tych krajów i będą musieli spędzić pełne 14 dni w MIQ i przystąpić do testu. Nowszy model MIQ będzie działał przez 7 dni w zarządzanej izolacji i 3 dni w domu dla pozostałych osób powracających.

Wielka Brytania zaostrza przepisy

Wielka Brytania zaostrzyła w sobotę przepisy dotyczące noszenia masek i testowania międzynarodowych przybyszów po tym, jak odkryto dwa przypadki potencjalnie bardziej zaraźliwego nowego wariantu Omicron, ponieważ rządy na całym świecie starały się wzmocnić swoją obronę.

Wśród obaw, że nowo zidentyfikowany nowy wariant może być bardziej odporny na ochronę oferowaną przez szczepionki, rosną obawy, że pandemia i związane z nią ograniczenia będą trwać znacznie dłużej niż oczekiwano.

Concierge kontroluje europejski paszport klienta COVID-19 przed przybyciem do dyskoteki w Pampelunie w północnej Hiszpanii.  Zdjęcie / AP
Concierge kontroluje europejski paszport klienta COVID-19 przed przybyciem do dyskoteki w Pampelunie w północnej Hiszpanii. Zdjęcie / AP

Premier Boris Johnson powiedział, że konieczne jest podjęcie „ukierunkowanych środków zapobiegawczych” po tym, jak dwie osoby uzyskały pozytywny wynik testu na nowy wariant w Anglii, a te zostaną zweryfikowane za trzy tygodnie, kiedy naukowcy dowiedzą się więcej o Omicronie.

Johnson powiedział na konferencji prasowej, że każdy, kto przyjedzie do Anglii, będzie musiał przejść obowiązkowy test PCR na COVID-19 w drugim dniu i musi się izolować, dopóki nie uzyska wyniku negatywnego. A jeśli ktoś uzyska pozytywny wynik testu na wariant Omicron, powiedział, że bliscy ludzie będą musieli izolować się przez 10 dni, niezależnie od statusu szczepienia.

Powiedział też, że noszenie masek w sklepach i w transporcie publicznym będzie wymagane, a program szczepień zostanie przyspieszony, bez podawania szczegółów.

„Na razie jest to odpowiedzialny sposób spowolnienia sadzenia i rozprzestrzeniania się tego nowego gatunku oraz maksymalizacji naszej obrony” – powiedział. „Od dziś wzmocnimy kampanię promocyjną”.

Jeden z dwóch nowych przypadków został znaleziony w Brentwood w południowo-wschodniej Anglii, a drugi w centralnym mieście Nottingham. Te dwie sprawy są powiązane i dotyczą podróży z RPA. Dwa potwierdzone przypadki są izolowane wraz z ich rodzinami, podczas gdy śledzenie kontaktów i ukierunkowane testy są w toku.

Funkcjonariusz ds. porządku publicznego sprawdza zaświadczenia o szczepieniach przeciw COVID-19 dla narciarzy na stoku narciarskim Rauher Busch w Winterbergu w Niemczech.  Zdjęcie / AP
Funkcjonariusz ds. porządku publicznego sprawdza zaświadczenia o szczepieniach przeciw COVID-19 dla narciarzy na stoku narciarskim Rauher Busch w Winterbergu w Niemczech. Zdjęcie / AP

READ  Pływający dywan martwych ryb znalezionych u wybrzeży Francji

Brytyjski rząd dodał także cztery inne kraje – Angolę, Malawi, Mozambik i Zambia – do czerwonej listy podróżniczej tego kraju od niedzieli. Sześć kolejnych krajów, Botswana, Eswatini (dawniej Suazi), Lesotho, Namibia, RPA i Zimbabwe, zostały dodane w piątek. Oznacza to, że każdy, kto ma dostęp z tych miejsc, będzie musiał zostać poddany kwarantannie.

W odpowiedzi na ostrzeżenia o możliwości transmisji nowy wirus. Alternatywa – wbrew radom WHO.

Pomimo zakazu lotów rosną obawy, że alternatywa została już szeroko rozpowszechniona na całym świecie. Oprócz przypadków w Wielkiej Brytanii, przypadki zgłoszono u podróżnych w Belgii, Izraelu i Hongkongu. Niemcy powiedziały również, że podejrzewają pozytywny przypadek, a holenderskie władze testują, czy 61 osób, które przybyły dwoma lotami z RPA z COVID-19, ma wariant omicron.

Znak wskazujący na ograniczenia COVID-19 znajduje się na stoku narciarskim Rauher Busch w Winterbergu w Niemczech.  Zdjęcie / AP
Znak wskazujący na ograniczenia COVID-19 znajduje się na stoku narciarskim Rauher Busch w Winterbergu w Niemczech. Zdjęcie / AP

Samoloty przyleciały do ​​Holandii z Johannesburga i Kapsztadu wkrótce po tym, jak holenderski rząd wprowadził zakaz lotów z krajów RPA. 539 pasażerom, którzy uzyskali wynik negatywny, pozwolono wrócić do domu lub kontynuować loty do innych krajów. Zgodnie z przepisami rządowymi ci, którzy mieszkają w Holandii i mogą wrócić do domu, muszą izolować się przez co najmniej pięć dni.

Tymczasem niemiecki urzędnik powiedział, że istnieje „bardzo duże prawdopodobieństwo”, że wariant Omicron dotarł już do kraju.

Kai Klose, minister zdrowia Hesji, w tym Frankfurtu, powiedział w tweecie, że „kilka typowych mutacji omikronowych” znaleziono w piątek wieczorem u podróżnika wracającego z RPA, który został poddany kwarantannie w domu. Sekwencja testowa nie jest jeszcze zakończona.

Władze włoskie w południowym regionie Kampanii badają również, czy osoba, która niedawno wróciła do domu z RPA, u której wynik testu na obecność wirusa był pozytywny, ma wariant Omicron.

Światowa Organizacja Zdrowia nazwała nowy wariant Omicron, opisując go jako wariant budzący obawy ze względu na dużą liczbę mutacji i pewne wczesne dowody na to, że niesie ze sobą wyższy stopień zarażenia niż inne warianty. Oznacza to, że ludzie, którzy przeszli Covid i wyzdrowieli, mogą go ponownie. Może minąć kilka tygodni, zanim okaże się, czy obecne szczepionki są mniej skuteczne przeciwko niemu.

Ludzie ustawiają się w kolejce do wylotu z międzynarodowego lotniska OR Tambo w Johannesburgu w RPA.  Zdjęcie / AP
Ludzie ustawiają się w kolejce do lotu wychodzącego na międzynarodowym lotnisku OR Tambo w Johannesburgu w RPA. Zdjęcie / AP

Przy tak dużej niepewności dotyczącej wariantu Omicron, a naukowcy raczej nie wyjaśnią swoich wyników przez kilka tygodni, kraje na całym świecie przyjęły podejście przede wszystkim w zakresie bezpieczeństwa, wiedząc, że poprzednie wybuchy pandemii były częściowo napędzane luźną polityką graniczną.

READ  Koronawirus, Covid 19: Ujawniono lokalizację mężczyzny z Melbourne

Prawie dwa lata po rozpoczęciu pandemii, która zabiła ponad 5 milionów ludzi na całym świecie, kraje są w stanie wysokiej gotowości.

Szybkie rozprzestrzenianie się tego wariantu wśród młodych mieszkańców RPA zaalarmowało pracowników służby zdrowia, chociaż nie ma bezpośrednich wskazówek, czy wariant ten powoduje poważniejszą chorobę.

Wiele firm farmaceutycznych, w tym AstraZeneca, Moderna, Novavax i Pfizer, poinformowało, że planuje dostosować swoje szczepionki w świetle pojawienia się Omicron. Pfizer i partner BioNTech powiedzieli, że spodziewają się, że będą w stanie zmodyfikować swoją szczepionkę w ciągu około 100 dni.

Profesor Andrew Pollard, dyrektor Oxford Vaccine Group, która opracowała szczepionkę AstraZeneca, wyraził ostrożny optymizm, że obecne szczepionki mogą być skuteczne w zapobieganiu groźnej chorobie wywołanej przez wariant Omicron.

Większość mutacji wydaje się znajdować w regionach podobnych do tych w innych wariantach, powiedział.

„Przynajmniej ze spekulacyjnego punktu widzenia mamy pewien optymizm, że szczepionka powinna nadal działać przeciwko nowemu wariantowi niebezpiecznej choroby, ale w rzeczywistości musimy poczekać kilka tygodni, aby się upewnić” – powiedział BBC Radio.

„Jest bardzo mało prawdopodobne, że pojawi się nowa pandemia wśród zaszczepionej populacji, jak widzieliśmy w zeszłym roku” – dodał.

Ludzie czekają w kolejce na lot Air France do Paryża na lotnisku OR Tambo w Johannesburgu w RPA.  Zdjęcie / AP
Ludzie czekają w kolejce na lot Air France do Paryża na lotnisku OR Tambo w Johannesburgu w RPA. Zdjęcie / AP

Pojawienie się wariantu, jak twierdzą niektórzy eksperci, jasno pokazało, jak bogate narody gromadzące zapasy szczepionek grożą przedłużeniem epidemii.

Mniej niż 6% ludzi w Afryce zostało w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19, a miliony pracowników służby zdrowia i zagrożone populacje wciąż nie otrzymały ani jednej dawki. Warunki te mogą przyspieszyć rozprzestrzenianie się wirusa, dając mu więcej możliwości przekształcenia się w niebezpieczną odmianę.

Peter Openshaw powiedział: „Jedną z głównych przyczyn pojawienia się wariantów mogą być niskie wskaźniki szczepień w niektórych częściach świata oraz ostrzeżenie WHO, że nikt z nas nie jest bezpieczny, dopóki wszyscy nie będziemy bezpieczni i należy na to zwrócić uwagę”. Profesor medycyny eksperymentalnej w Imperial College London.

___ AP

Geir Molson w Berlinie, Mike Corder w Hadze w Holandii i Colin Barry w Mediolanie przyczynili się do powstania tego raportu.

Koronawirus choroba