Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Epidemia Covid 19 Delta: władze Terytorium Północnego czekają na sekwencjonowanie, aby wykluczyć pozytywny przypadek z wariantem Omicron

Globalizm

Wybuch epidemii Covid-19 delta: w dzisiejszej społeczności pojawiły się 173 nowe przypadki. NZ Herald wideo

Władze czekają na pozytywne wyniki testów sprawy z RPA, aby sprawdzić, czy najnowsza niepokojąca forma Covid-19 dotarła do Australii.

Chociaż nie ma bezpośrednich lotów między RPA – skąd pochodzi wariant Omicron – a Australią, 20 osób zostało repatriowanych w zeszłym tygodniu i jest objętych kwarantanną w Howard Springs.

Jak dotąd jedna osoba uzyskała wynik pozytywny.

Władze nie wykluczyły jeszcze, czy dana osoba ma wariant Omicron, co jest poważnym problemem dla Australii, granice są zamknięte dla wszystkich lotów, a wszyscy nierezydenci przybywający z RPA, Namibii, Zimbabwe, Botswany, Lesotho, Eswatini , Seszele, Malawi i Mozambik.

Sekretarz zdrowia Greg Hunt powiedział, że rozmawiał ze swoim odpowiednikiem na Terytorium Północnym, a władze próbowały dopracować szczegóły sprawy, a aktualizacja jest oczekiwana później.

W obecnej sytuacji, powiedział Hunt, w Australii nie ma przypadków Omicron.

Ale władze próbują również wyśledzić co najmniej 100 Australijczyków, którzy niedawno przybyli do Australii z dziewięciu krajów afrykańskich bez kwarantanny – jak to zwykle bywa w Nowej Południowej Walii, Wiktorii i Australijskim Terytorium Stołecznym.

Osoby te będą musiały zostać przetestowane i natychmiast poddane kwarantannie przez 14 dni.

Główny oficer medyczny Paul Kelly powiedział, że kontaktował się z odpowiednikami w stanie, aby poprosić ich o pomoc w złagodzeniu ryzyka wybuchu epidemii.

„W tej chwili nie mogę podać dokładnej liczby, ale współpracujemy z władzami sądowymi i innymi, aby upewnić się, że tak jest” – powiedział.

Hunt powiedział, że zamknięcie granic Australii dla mieszkańców spoza RPA i odizolowanie każdego, kto niedawno przybył, było „wczesnym i ostrożnym” środkiem.

Wariant Omicron, który Światowa Organizacja Zdrowia nazwała w piątek „niepokojącym wariantem”, ma wiele mutacji, które mogą uczynić go bardziej zaraźliwym niż epidemia delta.

READ  Dotknięty krytyką Johnson przyspieszył sankcje wobec Rosji

Władze ścigają się, aby zrozumieć ten szczep i badają, czy skuteczność szczepionki w tym wariancie byłaby zmniejszona.

Dyrektor medyczny profesor Paul Kelly.  Zdjęcia/Obrazy Getty
Dyrektor medyczny profesor Paul Kelly. Zdjęcia/Obrazy Getty

Na razie, jak powiedział profesor Kelly, globalne zrozumienie jest takie, że jest „całkowicie różny” od poprzednich niepokojących zmiennych.

„Ale w tym momencie, poza zrozumieniem, że jest przenoszony między ludźmi i jest przenoszony szczególnie w Afryce Południowej i krajach sąsiednich” – powiedział.

„W tym momencie nie mamy żadnych wyraźnych wskazówek, że jest to cięższe, ani żadnych konkretnych wskazań w odniesieniu do szczepionki.

„Dlatego przyjęliśmy to ostrożnościowe podejście, które jest proporcjonalne do tego ryzyka i wprowadziliśmy środki nakreślone przez Ministra.

„… w najbliższych dniach otrzymamy wiele informacji.”