Scott Dixon staje na podium w Mid-Ohio, awansując na drugie miejsce w klasyfikacji IndyCar

Alex Ballou odmówił uznania swojej dominacji w IndyCar w dniach poprzedzających niedzielny wyścig (poniedziałek NZT) w Mid-Ohio.

Trudno mu było utrzymać ten refren po trzecim zwycięstwie z rzędu.

Baloo zrealizował doskonałą strategię szybkim samochodem, pokonując z dużą przewagą Scotta Dixona z Chip Ganassi Racing, co zapewniło mu cztery zwycięstwa w ostatnich pięciu wyścigach i ogromną przewagę punktową w pogoni za drugim tytułem w ciągu trzech sezonów.

Rozpoczynając swój dominujący bieg na torze szosowym w Indianapolis, Ballou zdobył pole position na Indy 500 i rywalizował tam, dopóki problem na pit-road nie doprowadził do czwartego miejsca.

Następnie odniósł zwycięstwa na ulicach Detroit i na Road America, zanim dał drużynie Ganassi 12. zwycięstwo w Mid-Ohio.

„Myślę, że mogliśmy zacząć naprawdę”, powiedział Ballou o swojej dominacji. „Ale jest naprawdę ciasno. Chodzi o zebranie wszystkiego w całość. Byliśmy w stanie zrobić wiele w tym roku. Miejmy nadzieję, że uda nam się to utrzymać. Nie byliśmy najszybsi w treningach ani kwalifikacjach, ale ścigaliśmy się i tu się liczy”.

Nowozelandczyk Dixon, ostatni kierowca, który wygrał trzy kolejne wyścigi IndyCar, zajął drugie miejsce i awansował na drugie miejsce w wyścigu o tytuł, choć traci 110 punktów.

Will Power był zaskoczony, że zajął trzecie miejsce, gdy stracił rachubę w tabeli, Christian Lundgaard zajął czwarte miejsce, a rodak Dixona, Scott McLaughlin, dopełnił pierwszą piątkę.

Debiutant Kiwi, Marcus Armstrong, był dziewiąty.

„Drugie miejsce jest świetne, ale niestety gość, za którym gonimy, zajął pierwsze miejsce” — powiedział Dixon, sześciokrotny mistrz serii, który otworzył sezon 2020 trzema zwycięstwami z rzędu.

Felix Rosenqvist wykoleił się na pierwszym okrążeniu na torze Mid-Ohio Sports Car Course w Lexington w stanie Ohio.

Tom E Boscar/AP

„Ale wielkie gratulacje dla Alexa i 10-osobowej załogi. W tym roku wykonują niesamowitą robotę”.

READ  Mężczyźni z Wellington Phoenix krzyczą po tym, jak VAR nie zdołał popchnąć Callana Elliotta

Dixon osiągnął 267 punktów, 110 punktów za Ballou i sześć przed trzecim Josefem Newgardenem w tabeli liderów.

Will Power był zaskoczony, że zajął trzecie miejsce, ponieważ stracił orientację w tabeli.

Christian Lundgaard zajął czwarte miejsce w mocny dzień dla Rahala Lettermana Lanegana, a Scott McLaughlin był piąty.

Najbardziej zacięta rywalizacja Baloo na torze szosowym w Lexington w stanie Ohio pochodziła od zdobywcy tyczki Coltona Herty, który prowadził za żółtą flagą na pierwszym okrążeniu przez pierwszą rundę pit stopów w wyścigu, który pozostał zielony przez resztę drogi.

Colton Herta rozpoczął wyścig z pole position, ale miał problemy z ostatnim pit stopem i ostatecznie zajął 11. miejsce.

Hertha miała jednak problem na swoim ostatnim przystanku, przecinając się na wjeździe. Wyglądało na to, że próbował nacisnąć przycisk, aby kontrolować tempo i nie udało mu się zaangażować, ale niezależnie od tego, kopnięcie wykluczyło go z rywalizacji. Ukończył jedenasty.

Graham Rahal, który startował obok Herthy w pierwszym rzędzie, miał problemy w tym sezonie, ale był gotowy na wspaniały dzień z Rahal-Letterman Lanigan Racing.

Potem miał również problemy podczas postojów, ponieważ jego lewe rozciąganie wsteczne nie było czyste, co kosztowało go kilka sekund i ostatecznie spadło na siódme miejsce.

„Wygrywamy jako zespół, przegrywamy jako zespół. Myślałem, że samochód powinien być dzisiaj bardziej zaawansowany, ale to szybkie przypomnienie, że musimy być lepsi na każdym etapie programu” – powiedział Rahal, który wygrał Mid -Ohio w 2015 roku i uważał to za swój dom.”.

Powiedział: „Słuchaj, jestem rozczarowany. To fakt. Trudno będzie o tym myśleć przez następne kilka tygodni, ale musimy po prostu stawać się coraz lepsi w każdym aspekcie gry i o to chodzi. Jest.”

Wielu kierowców miało urazę do debiutanta Benjamina Pedersena, który nie prowadził okrążenia, ale nie pozwalał nikomu ominąć go czysto. Wśród nich byli McLaughlin i Alexander Rossi, którzy stracili cenny czas uwięziony za nim.

READ  Przedstawiamy małe karabinki Nukeproof-SRAM Factory Racing — Dan Booker, Corey Watson i Louise Ferguson

„Tak, właśnie powiedziałem, że nie miałby żadnych przyjaciół, gdyby podnosił ludzi” – powiedział McLaughlin, który później rozmawiał z Pedersenem na pit-road.

„On nie jest nawet w naszej rasie. Jest w swojej własnej rasie. Ale taki właśnie jest”.