Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Samsung Electronics i International Organisation for Migration kontynuują wysiłki na rzecz wykorzenienia współczesnego niewolnictwa - Samsung Global Newsroom

Samsung Electronics i International Organisation for Migration kontynuują wysiłki na rzecz wykorzenienia współczesnego niewolnictwa – Samsung Global Newsroom

W dniach 20 i 21 maja Samsung Electronics, Agencja Narodów Zjednoczonych ds. Migracji i Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji spotkały się, aby poprowadzić wirtualne warsztaty pod hasłem „Współczesne niewolnictwo i etyczne zatrudnienie”. W dwudniowych warsztatach, które były częścią starań o zmniejszenie ryzyka pracy przymusowej w przedsiębiorstwach i łańcuchach dostaw, udział wzięło blisko 50 uczestników z Samsung Electronics Polska, lokalnych dostawców i partnerów biznesowych w Polsce.

Były to trzecie warsztaty zorganizowane przez Samsung Electronics i Międzynarodową Organizację ds. Migracji – po pierwszym wydarzeniu w Kuala Lumpur w Malezji w czerwcu 2019 r. I drugim w Jászfényszaru na Węgrzech w listopadzie 2019 r. – w ramach trwających działań na rzecz walki ze współczesnym niewolnictwem. w przemyśle elektronicznym.

Według ostatnich statystyk Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji około 40 milionów ludzi na całym świecie jest poddanych współczesnemu niewolnictwu, z czego 25 milionów jest ofiarami pracy przymusowej. Jedna czwarta tej liczby to pracownicy migrujący.

Podczas warsztatów uczestnicy dyskutowali o definicji współczesnego niewolnictwa oraz o zagrożeniach związanych z pracą przymusową i nieetyczną pracą. Dowiedzieli się również o polityce pracowników migrujących Samsung Electronics (zaktualizowanej w czerwcu 2020 r.), Której dostawcy i partnerzy są zobowiązani przestrzegać. Ponadto Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji zaproponowała szereg strategii i działań mających na celu zwiększenie zgodności z polskim prawem i regulacjami w zakresie etycznej rekrutacji oraz ograniczenie zagrożeń związanych z pracą przymusową.

Praca przymusowa pozostaje pilnym problemem globalnym. Wraz z Międzynarodową Organizacją ds. Migracji Samsung Electronics będzie kontynuować wysiłki na rzecz podnoszenia świadomości i wzmacniania możliwości pracowników, dostawców i partnerów biznesowych w zakresie pracy przymusowej i ochrony praw pracowników w całym globalnym łańcuchu dostaw.

READ  Cupra Leon i Formentor zyskują nowy, spersonalizowany wygląd