Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ceny benzyny: Kwasi Kwarteng zamawia z zapytaniem o koszt napełniania | kryzys kosztów życia

Minister biznesu Kwasi Quarting zwrócił się do brytyjskiego organu nadzoru konkurencji o pilne zbadanie operatorów stacji benzynowych, w obawie, że detaliści są Ostatnia obniżka cła paliwowego nie minęła.

W liście do Urzędu ds. Konkurencji i Rynków (CMA) Kwarteng napisał, że ludzie są „naprawdę rozczarowani”, że obniżka o 5 pensów za litr nie powstrzymała cen od Wznieś się do rekordowych poziomów na podwórkach przed domem.

Kwarteng poprosił CMA o przeprowadzenie pilnego przeglądu rynku paliw, długoterminowego badania, które zbada kondycję konkurencji rynkowej, aby zbadać, czy zaszkodziła ona interesom konsumentów przy rosnących cenach.

Zwracając uwagę na regionalne dysproporcje w cenach benzyny, poprosił o wstępne sprawozdanie z zaleceniami „wzmocnienia konkurencji” na rynku ropy do 7 lipca.

„Kierowcy powinni mieć dostęp do uczciwej oferty paliwowej w całej Wielkiej Brytanii” – napisał Kwarteng.

„Piszę, aby poprosić CMA o przeprowadzenie pilnego przeglądu rynku paliw… w celu zbadania, czy detaliczny rynek paliw nie wpłynął negatywnie na interesy konsumentów”.

ceny paliw⛽️

Zapytałam Umieść tweeta Przeprowadzenie pilnego przeglądu detalicznego rynku paliw, a także długoterminowego dochodzenia na podstawie Ustawy o Korporacjach.

Ceny paliw zawsze szybko rosną, ale spadają powoli – zobaczmy, dlaczego. pic.twitter.com/iBk8JeNcsF

– Kwasi Kwarteng (@KwasiKwarteng) 12 czerwca 2022

Obserwator zawodów kazał Asdzie i Morrisons sprzedać kilka frontowych boisk podczas ich przejęć private equity.

Według danych firmy Experian Catalist średnia cena litra benzyny w Wielkiej Brytanii wzrosła w zeszłym tygodniu o 7 punktów, ustanawiając w czwartek nowy rekord 183,2 pensa. To podniosło koszt uzupełnienia modelu samochodu do ponad 100 funtów.

Sprzedawcy benzyny obwiniali o wyższe ceny hurtowe, twierdząc, że rafinerie ropy naftowej nie wycofały się z niższych cen ropy naftowej od czasu wysokiego poziomu w pierwszych dniach wojny na Ukrainie.

Jack Cousins, szef polityki drogowej AA, z zadowoleniem przyjął ruch Kwartenga, ale wezwał do „bardziej pilnych działań”.

„Aby zmniejszyć ciśnienie w pompach, potrzebujemy natychmiastowego cięcia o 10 pensów na paliwo” – powiedział.

W dłuższej perspektywie CMA powinna rozważyć rozszerzenie przejrzystości cen pomp dostępnych w Irlandii Północnej na resztę Wielkiej Brytanii. Kuzyni powiedzieli, że narzędzie do sprawdzania cen paliw przez Radę Konsumentów stymuluje konkurencję i prowadzi do tego, że kierowcy cieszą się najniższymi cenami paliw w Wielkiej Brytanii.

Subskrybuj codzienną pocztę Business Today lub śledź Guardian Business na Twitterze w BusinessDesk

Związki zawodowe i kierowcy ostrzegają przed możliwością rekordowej podwyżki cen paliw Zmuszenie pracowników, którzy do pracy są uzależnieni od swoich samochodów, do rzucenia palenia, w tym niezbędnych pracowników.

Pracownik społeczności NHS powiedział Ponieważ wyższe ceny paliwa przewyższyły zwrot kosztów paliwa, jaki otrzymywali, pracownicy płacili teraz nie tylko za dojazd do pracy, ale także za dojazd do domów pacjentów w celu wykonywania pracy.

Rosnące ceny benzyny zwiększyły liczbę kierowców, którzy próbują jeździć bez płacenia, przy czym na podwórkach stoi średnio do trzech prób kradzieży dziennie, Postacie z organizacji branżowej Forecourt Eye Show.

READ  Brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego jest bliski strajku w proteście przeciwko obniżkom płac | Władza do spraw finansowych