Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Samsung dostarcza nowy zestaw monitorów do gier

Linia monitorów do gier Samsung 2022 jest już dostępna — na czele z nowym modelem, który według Samsunga jest pierwszym na świecie natywnym modelem 4K obsługującym częstotliwość odświeżania 240 Hz.

Ten monitor klasy premium to Odyssey Neo G85NB, a dzięki niespotykanej rozdzielczości 4K i częstotliwości odświeżania oferuje 32-calowy (1000R) zakrzywiony panel zapewniający lepsze zanurzenie, ultraszybki czas reakcji 1 ms oraz obsługę VRR, w tym AMD FreeSync Premium Zawodowiec.

Pokrycie kolorów na G85NB ma wynosić do 95% spektrum kolorów DCI-P3, a dzięki zastosowaniu w G85NB panelu VA o wysokim kontraście, twierdzi się, że jest w stanie połączyć stały współczynnik kontrastu milion do jednego z co może wynosić 2000 nitów szczytowej jasności. Gdyby naprawdę była w stanie osiągnąć coś podobnego do tej liczby w prawdziwym świecie. Chociaż muszę podkreślić, że Samsung twierdzi, że jasność G85NB jest znacznie poniżej 350 nitów (zamiast szczytowej).

Kluczem do jego ekstremalnego kontrastu i jasności jest wykorzystanie przez Neo G85NB technologii Quantum Mini LED: połączenie technologii kolorów Quantum Dot i oświetlenia LED na ekranie, które jest tylko ułamkiem tego, co można znaleźć w zwykłych wyświetlaczach LED. Samsung nie omawia konkretnie lokalnego przyciemniania w związku z systemem oświetlenia mini LED G85NB, ale stwierdza, że ​​„technologia Quantum Mini LED umożliwia ultraprecyzyjne i precyzyjne sterowanie gęsto upakowanymi diodami LED”.

Projekt G85NB jest oparty na popularnym wyglądzie 49-calowego Samsunga Odyssey Neo G9 z 2021 roku i zawiera tak zwaną technologię CoreSync, która analizuje kolory na ekranie i wykorzystuje diody LED z tyłu ekranu, aby nadać pasującemu kolorowi Twojemu urządzeniu. ściany, wzmacniając poczucie zanurzenia w tym, co grasz.

G85NB ma również matowy, przeciwodblaskowy monitor, a podstawa z regulacją wysokości wraz z obrotową i pochylaną podstawką ułatwia ustawienie monitora w pozycji, której potrzebujesz, aby zapewnić Ci wygodę podczas epickich sesji gier.

Łączność w Neo G85NB obejmuje wreszcie Display Port 1.4 i dwa porty HDMI 2.1.

Jednym krokiem w dół od nowej gamy monitorów Samsunga jest 32-calowy G75NB. Pod wieloma względami odpowiada to specyfikacjom jego bardziej premium rodzeństwa, z wyjątkiem tego, że jego częstotliwość klatek wynosi 165 Hz zamiast 240 Hz i ma mniej zaprojektowany czarny tylny panel zamiast soczyście białego podkładu G8.

Nowe podstawowe monitory Odyssey firmy Samsung to modele G40B. Dostępne w rozmiarach 27 i 25 cali, ekrany te są oparte na płaskich ekranach, a nie zakrzywionych ekranach wykonanych przy użyciu technologii IPS zamiast VA. Pozbywają się również mini-oświetlenia LED, trzymając się pełnego natywnego HD zamiast 4K i twierdząc tylko, że typowy poziom jasności wynosi 400 nitów, bez szczytów 2000 nitów.

Chociaż nadal istnieje obsługa VRR w G40B, obsługa FreeSync Premium Pro została zastąpiona przez FreeSync Premium i G-Sync, a łączność spada do Display Port 1.2 i dwóch połączeń HDMI 2.0.

Trzy nowe monitory do gier Samsung pojawią się na całym świecie w czerwcu, a model G85NB jest już dostępny w USA za 1499 USD.

Powiązane czytanie

LG prezentuje nowe monitory do gier UltraGear – w tym pierwszy model OLED

READ  Apple potajemnie kupuje reklamy swoich aplikacji, narzekają programiści