Samoa wygrywa z All Black Sevens w Londynie, zdobywając brązowy tytuł, a Argentyna wygrywa

PLIK: Ngarohi McGarvey-Black z Nowej Zelandii zdobywa szansę podczas Tour Sevens 2023.

Marka Metcalfe’a / Getty Images

All Blacks Sevens zostali upokorzeni w Londynie przez odnowionego Manu Samoańczyka, który osiągnął najlepszy wynik od zwycięstwa w Kapsztadzie w grudniu.

W meczu o brąz Samoa pokonało All Blacks Sevens 24-19, ale Nowa Zelandia nadal była na szczycie tabeli turniejowej.

Argentyna dokonała pierwszego końcowego liczenia w London Sevens, kiedy pokonała Fidżi 35-14 w Twickenham w niedzielę (czasu nowozelandzkiego).

Finał został utrudniony w drugiej minucie, kiedy José Patriga został wyrzucony z boiska za faul na Luciano Gonzalezie. Oczekiwania przesunęły się z Fidżi, czterokrotnego mistrza Londynu, do Argentyny.

Prowadząc wówczas 7:0, Fidżi szybko zrezygnowało z licytacji i trafiło do niemieckiego Schulze.

Następnie Marcos Moneta odbił się i wpadł do siatki zza szarży, dzięki czemu Argentyna prowadziła 14:7 przed przerwą.

Felipe Sotoraga zebrał swoje potężne kopnięcie i zdobył swoją drugą szansę dla Fidżi w 19 sekundzie nowej połowy, ale remis był krótkotrwały.

Rodrigo Esgro objął prowadzenie z Argentyny 22, Moneta zebrał piłkę na Fidżi 22 i podał podanie, próbując uratować spóźnionego Esgro.

Easgro strzelił kolejną szansę po tym, jak Schulz ukradł piłkę z autu i wyładował Monetę.

Moneta osiągnął najwyższy wynik setną próbą World Series w swoim 20. turnieju.

Wszystkie pięć prób Argentyny zostało przekonwertowanych przez Santiago Vera Fielda i Monetę.

Trzecie zwycięstwo Argentyny w mistrzostwach zakończyło ich najbardziej udaną serię; Wicemistrz Nowej Zelandii.

Fidżi zajął trzecie miejsce w serii, mimo że nie zdobył mistrzostwa po raz pierwszy od sezonu 2010-11.

READ  Saul Canelo Alvarez kontra Jimmy Munguia: Analiza walki w Las Vegas

Francja zajęła czwarte miejsce, a Australia zapewniła sobie piąte i ostatnie automatyczne kwalifikacje do World Series na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, wyprzedzając o jeden punkt Samoa.

Argentyna dotarła do finału po rewanżu za porażkę z Irlandią, wygrywając drugi mecz 28-14 w ćwierćfinale. Samoa zwyciężyło w półfinale 10:7 po późnej próbie Santiago Alvareza.

Fiwa Naduvalo z Fidżi strzelił późnego gola, kończąc serię 24 zwycięstw Nowej Zelandii w półfinale. Naduvalo zakończył także Australię w ćwierćfinale.

Kopanie bramki ostatecznie udowodniło różnicę, gdy Fidżi dwukrotnie spadło z Nową Zelandią.

Obie strony zdobyły po trzy próby. Aquila Rokulisoa zapewnił Nowozelandczykom doskonały start w drugiej minucie, a Dylan Collier dośrodkował dwie minuty później i objął prowadzenie po pierwszej połowie 12:7. Regan Weir dodał szansę w drugiej połowie, ale Manueli Maesamu, Paula Nayakakalo i Naduvalo strzelili dla Fidżi.

Nowozelandczycy prowadzili Samoa 14-7 w pierwszej połowie meczu o brązowy medal po starciu z Xavierem Harrisem i Bradym Rushem w pierwszych czterech minutach.

Ale dwie bramki Malaxi Masifaw po obu stronach pierwszej połowy przywróciły Samoa na właściwe tory. Che Clark zdobył jedyną szansę Kiwi w drugiej połowie, ale przyłożenia Melanie Matafao i Tono Niolivii zakończyły pamiętne zwycięstwo Samoa.

Drużyna marzeń

Ulotka All Blacks Sevens, Akuila Rokolisoa, została wybrana do zespołu Dream World Sevens Series.

Wszyscy reprezentanci Blacks Sevens, Leroy Carter i Aquila Roculisoa, zostali wybrani do drużyny Dream World Sevens Series na koniec turnieju w Londynie.

Dołączają do nich Rodrigo Esgro, Marcos Moneta i Luciano Gonzalez (Argentyna), Fa Abelo Maleco (Samoa) i Henry Patterson (Australia).