Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rwanda i Polska podpisują umowę finansową o wartości 23 mln euro w celu ożywienia sektora mleczarskiego – KT PRESS

Rwanda i Polska podpisują umowę finansową o wartości 23 mln euro w celu ożywienia sektora mleczarskiego – KT PRESS

Marek Tomczuk, członek zarządu BGK (z lewej) i minister finansów i planowania gospodarczego Rwandy Oziel Ndagijimana

Rwanda i Polska, za pośrednictwem Banku Rozwoju (BGK), podpisały umowę finansową o wartości 23 mln euro (29 miliardów franków rwandyjskich) na wsparcie sektora mleczarskiego. Umowa ta stanowi pierwsze finansowanie państwowe udzielone przez polski bank.

Kredyt długoterminowy zostanie przeznaczony na zakup układu chłodzenia mleka od polskiego producenta Faspol, po zawarciu umowy eksportowej na dostawę instalacji schładzania mleka wraz z dodatkowym wyposażeniem i elementami konstrukcyjnymi zawartej pomiędzy eksporterem (Faspol) a importerem ( Rolnictwo Rwandy). tablica szkolna).

„Kredyt Kupujący dla Rwandy to najnowocześniejsze finansowanie w polskim sektorze bankowym. Dzięki temu stosunki handlowe pomiędzy Polską a Rwandą otworzą nowy rozdział, gdyż Rwanda uznawana jest za jeden z najbardziej przyjaznych krajów do prowadzenia biznesu w Afryce. ” Cieszę się, że Polski Bank Rozwoju wspiera polskich eksporterów, a jednocześnie odpowiada na wyzwania rozwojowe krajów Afryki” – mówi Marek Tomchuk, członek Zarządu BGK.

Dostarczenie blisko 400 obiektów do lokalnych punktów skupu mleka ma na celu ograniczenie strat mleka na skutek nieprawidłowego jego przechowywania oraz zwiększenie mocy produkcyjnych i dostępu do przetworów mlecznych. Ma zatem strategiczne znaczenie dla rozwoju społeczno-gospodarczego Rwandy.

„Porozumienie, które dzisiaj podpisujemy, jest świadectwem szybko rozwijającej się współpracy dwustronnej między Rwandą a Polską. Obie strony badają dalsze możliwości współpracy gospodarczej” – mówi dr Uziel Ndagijimana, Minister Finansów i Planowania Gospodarczego.

Gwarancją kredytu jest polisa ubezpieczeniowa Polskiej Agencji Kredytów Eksportowych (KUKE). Obejmuje m.in. skutki wydarzeń i wydarzeń politycznych, które określa się mianem siły wyższej.

READ  Probies jest trenerem reprezentacji Polski