Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kontrakt Seaway7 na podmorskie kable międzysieciowe w Polsce

Kontrakt Seaway7 na podmorskie kable międzysieciowe w Polsce

Seaway7, część grupy Subsea7, zdobyła kontrakt od Equinor i Polenergia na kable połączeniowe dla projektów morskich elektrowni wiatrowych MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III w polskiej części Morza Bałtyckiego.

Zakres prac Seaway7 obejmuje projektowanie, zaopatrzenie, budowę i instalację (EPCI) 100 kabli 66 kV o długości około 200 km.

Obydwa projekty będą realizowane w kampaniach ciągłych, a prace na morzu rozpoczną się w 2026 roku.

Wartość transakcji waha się od 150 do 300 mln dolarów, zgodnie z definicją dużego kontraktu stosowaną przez Subsea7.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zostaliśmy wybrani do dostarczenia pełnego asortymentu wspólnych kabli dla tych ważnych farm wiatrowych w regionie Morza Bałtyckiego. To pierwszy kontrakt Seaway7 w Polsce, nowym i wschodzącym rynku morskiej energii wiatrowej. Nie możemy się doczekać kontynuacji naszej długoterminowe relacje z firmą Equinor i wspieranie ich na drodze do transformacji energetycznej Dzięki temu projektowi, który jest naszym szóstym wspólnym projektem dotyczącym morskiej energii wiatrowej,” Powiedział Stuarta Fitzgeraldadyrektor generalny Seaway7.

Może Ci się spodobać

Polenergia i Equinor wspólnie rozwijają morskie farmy wiatrowe MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III o łącznej mocy 1440 MW.

Dwie farmy wiatrowe o mocy 720 MW, w skład których wchodzą turbiny wiatrowe o mocy 14 MW firmy Siemens Gamesa, otrzymały w maju 2021 r. kontrakty na różnice kursowe (CfD) od Urzędu Regulacji Energetyki (URE).

Zareklamuj się na OFFSHOREWIND.BIZ

Dotrzyj do docelowej grupy odbiorców jednym ruchem! OffshoreWIND.biz jest codziennie czytany przez tysiące profesjonalistów zajmujących się morską energetyką wiatrową.

Śledź offshoreWIND.biz na:

READ  Tenis: Polak Świętek przegrał w ćwierćfinale Wimbledonu - English Division