Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ruszyła pierwsza faza parku fotowoltaicznego 290MW Zwartowo w Polsce

22 września (Teraz Renewables) – Trwa budowa największego w Polsce parku fotowoltaicznego. Pierwsza faza projektu Zwartowo o mocy 204 MW już dostarcza czystą energię elektryczną do sieci.

Wykonawca EPC Goldbeck Solar poinformował w czwartek, że pierwsza część projektu o łącznej planowanej mocy 290 megawatów została podłączona do sieci we wrześniu. Rozpoczęcie prac budowlanych w drugiej fazie o mocy 86 megawatów planowane jest na początek przyszłego roku.

Oczekuje się, że Zwartowo, położone około 65 km (40,39 mil) na północny zachód od Gdańska, będzie wymagało łącznych kosztów około 200 mln EUR (198,12 mln USD).

Komentując pozytywny wpływ projektu, dyrektor zarządzający Goldbeck Solar, Joachim Goldbeck, powiedział: „Dzięki Zwartowo, ponad 90 470 gospodarstw domowych może być zaopatrywanych w zieloną energię, a emisja CO2 może zostać zmniejszona o około pięć milionów ton w trakcie trwania projektu”.

W maju Goldbeck Solar i jego partner Respect Energy SA otrzymali 635 mln zł (132,4 mln USD / 133,6 mln EUR) pożyczka projektowa Od Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) i polskich pożyczkodawców PKO BP SA (GPW: PKO) i Pekao SA (GPW: PEO).

(1 zł = 0,209 USD / 0,211 EUR)

(1 EUR = 0,991 USD)

Dołącz do naszego bezpłatnego codziennego biuletynu już teraz!

READ  Wojsko polskie stacjonuje wśród migrantów na granicy białoruskiej Wiadomości polskie