Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Prezes KHNP spotyka się z kluczowymi postaciami z Czech i Polski

Hwang Joo-ho (drugi od lewej), prezes Korea Hydro and Nuclear Energy, rozmawia z Josefem Sekilą (trzeci od prawej), czeskim ministrem przemysłu i handlu podczas wizyty w Czechach 19 września (czasu lokalnego).Hwang Joo-ho, prezes Korea Hydro and Nuclear Energy (KHNP) odwiedził Czechy i Polskę w dniach 19-20 września, miesiąc po inauguracji.

Prezydent Huang spotkał się 19 września z Josefem Sekilą, ministrem przemysłu i handlu Republiki Czeskiej oraz Bohdanem Zronkiem, dyrektorem dywizji energetyki jądrowej Grupy ČEZ w Czechach. Strategiczna Infrastruktura Energetyczna Polski, Anna Łukasowska-Terkia, Wiceminister Klimatu i Środowiska Polski.

Podczas spotkań Hwang wyjaśniał bezpieczeństwo i ekonomię koreańskich elektrowni jądrowych oraz możliwości Korei w zakresie budowy elektrowni jądrowych, podkreślając jednocześnie, że KHNP jest najlepszym dostawcą nowych elektrowni jądrowych do Czech i Polski.

Ponadto Hwang nakreślił wznowienie budowy bloków Shin Haneul 3 i 4 w Korei oraz uruchomienie Komitetu Promocji Eksportu Państwowych Elektrowni Jądrowych, wyrażając silne pragnienie rządu koreańskiego, aby rozbudować krajowe elektrownie jądrowe i wspierać koreańskie firmy. Eksport elektrowni jądrowych. Omówił również strategie win-win, takie jak wspólne wejście do krajów trzecich w celu wygrania i wdrożenia projektów elektrowni jądrowych, rozwój innowacyjnych małych reaktorów modelowych (SMR), wspólne badania i rozwój oraz szkolenie siły roboczej w sektorze energii jądrowej z Czechami. Republiki i Czech. polscy urzędnicy.

Urzędnicy odnotowali wizyty ministra handlu, przemysłu i energii Korei Lee Changyanga i Hwanga w ich krajach w ciągu miesiąca od objęcia urzędu i podziękowali im za duże zainteresowanie projektami elektrowni jądrowych. Mieli nadzieję, że Korea będzie nadal z powodzeniem realizować projekty elektrowni jądrowych w Czechach i Polsce, podobnie jak w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

READ  Ukraińcy trenują z dronami do akcji ratunkowych i artylerii docelowej