Belgia pokonała Walię.  Holandia wygrywa w Polsce

Belgia pokonała Walię. Holandia wygrywa w Polsce

Odbywają się wrześniowe mecze międzynarodowe, a Liga Narodów UEFA powraca w czwartek wieczorem.

Żaden zespół nie zarezerwował jeszcze miejsca w finałach w 2023 roku i żaden kraj nie został jeszcze zdegradowany do drugiej ligi, ale były pewne duże wyniki, które wpłynęły na losy kilku krajów, które były w drodze do finałowej rundy w niedzielę.

Oto relacja z czwartkowych wydarzeń.

Liga Narodów A, Grupa 1

Chorwacja wspięła się na szczyt grupy A z jednym meczem do końca po wygranym 2:1 u siebie z Danią.

Gospodarze objęli prowadzenie zaraz po pierwszej połowie, kiedy piłka po rzucie rożnym delikatnie spadła na Bornę Sosę, a jego pieszczotliwy strzał wyprzedził grupę obrońców i znalazł się w dalekim rogu.

Christian Eriksen kontynuował swoją imponującą formę na początku sezonu z własnym okrzykiem na mniej niż 15 minut przed końcem, tylko związany z Barceloną Lovro Mager strzelił gola niemal natychmiast po rozpoczęciu, aby dać Chorwacji zwycięstwo i umieścić ich na kolejnym podium . letnie finały.

Francja wchodzi do rundy finałowej z przeznaczeniem w rękach po potwierdzonym zwycięstwie 2:0 z Austrią.

Podopieczni Didiera Deschampsa zostaliby zdegradowani do ligi B, ale całkowicie kontrolowali drużynę Ralpha Rangnicka.

Po tym, jak jakoś nie trafił do siatki w pierwszej połowie, Kylian Mbappe złamał wynik po przerwie po przejściu przez połowę austriackiej drużyny.

Niedługo potem Olivier Giroud zajął drugie miejsce za Lee Bleus, zdobywając trzy ważne punkty.

Liga Narodów A, Grupa 4

Wales był bliski zdobycia mało prawdopodobnego punktu przeciwko Belgii, ale był skazany na porażkę w Brukseli i groził jej poważny spadek.

Kevin De Bruyne torturował Smoki w pierwszej połowie testu, otwierając wynik pierwszym wysiłkiem w idealnym ustawieniu po 11 minutach.

Gwiazda Manchesteru City złapała Michy Batshuayi tuż przed przerwą, aby dać podopiecznym Roba Page’a górę do zdobycia w drugiej połowie.

READ  Fuzja polskich gigantów energetycznych ma poprawić bezpieczeństwo energetyczne: PM

Ale nadzieja dla Walii nie została stracona, gdy Brennan Johnson przedarł się przez kanał i dośrodkował Kiefera Moore’a, a napastnik z Bournemouth zrobił różnicę dla gości.

Gareth Bale zszedł z ławki, a Walia omal nie poprowadziła go niedługo później, zanim Belgia zdobyła rzut karny, gdy De Bruyne padł w starciu z Joe Morellem. Zostało to jednak obalone przez sędziego po interwencji VAR, ponieważ pomocnik Portsmouth wyraźnie był w posiadaniu piłki.

Johnson był bliski strzału w Walii, gdy zbliżał się czas doliczony, a Roberto Martinez został wyrzucony z boiska przed ostatnim gwizdkiem.

Belgia jest trzy punkty za Holandią, podczas gdy Walia ma taką samą przewagę jak Polska.

Holandia ma jedną nogę w finałach Ligi Narodów latem przyszłego roku po ekscytującym wygranym 2:0 wyjazdowym meczu z Polską.

Podopieczni Louisa van Gaala byli niepokonani w grupie D przed finałową rundą meczu i świetnie prezentowali się w starciu z silną polską drużyną.

Cody Jakbo przeniósł swoją znakomitą passę w całym klubie na międzynarodową scenę, kiedy przełamał impas 14 minut później w Warszawie, po dośrodkowaniu Denzela Dumfriesa.

Pomarańczowie byli przez całą noc lepszą drużyną i po godzinie gry zajęli zasłużone drugie miejsce. Steven Bergwijn rozegrał sprytny mecz dwa na jednego z Vincentem Janssenem i pokonał Wojciecha Szczęsnego w celu zdobycia punktów.