Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rugby: Vern Cotter zrezygnował z trenowania Fidżi przed mistrzostwami świata

Trener Fidżi Vern Cotter był jednym z wielu trenerów Kiwi, którzy przegrali z plażą. foto/fotosport

Szef Fidżi, Vern Cotter, jest najnowszym znanym trenerem, który odszedł w przeddzień tegorocznych Mistrzostw Świata w Rugby, po rezygnacji ze skutkiem natychmiastowym z powodów osobistych.

Cotter przejął szkolenie Fidżi trzy lata temu po długiej karierze, która obejmowała doprowadzenie Szkocji do ćwierćfinału Mistrzostw Świata 2015. Wcześniej prowadził także Bay of Plenty i francuskie kluby Clermont i Montpellier, a także trenował napastników Crusader w 2005.

Jego nagła rezygnacja siedem miesięcy po mundialu we Francji była dużym zaskoczeniem.

Odejście Cottera pozostawiło niepewność co do innych asystentów trenerów Fidżi z Nowej Zelandii, Daryla Gibsona i Glenna Jacksona.

W oświadczeniu Cotter wyraził ubolewanie z powodu nagłego zakończenia swojej kadencji na Fidżi, która obejmowała dwa testy przeciwko All Blacks w 2021 roku.

„Chciałbym skorzystać z okazji, aby podziękować zawodnikom i trenerom, z którymi pracowałem podczas mojego pobytu w drużynie” – powiedział Cotter.

„Czuję, że zespół dokonał kilku ważnych ulepszeń w ciągu ostatnich kilku lat na boisku i poza nim.

„Myślę, że zbudowaliśmy wspaniałą kulturę, która jest świadectwem dobrych ludzi, którzy ciężko pracują i cieszą się swoim towarzystwem, i jestem rozczarowany, że odchodzę w tym czasie.

„Życzę zespołowi wszystkiego najlepszego na zbliżające się Mistrzostwa Świata RWC, które odbędą się jeszcze w tym roku”.

Fidżi dołączyło do Walii i Australii na Mistrzostwach Świata – obaj również zmienili trenerów w ciągu ostatnich dwóch miesięcy – a także do Gruzji i Portugalii.

Kotter jest czwartym międzynarodowym trenerem, po Wayne Pivac (Walia), Eddie Jones (Anglia) i Dave Rainey (Australia), który wystąpił w związku ze zbliżającymi się mistrzostwami świata.

Fiji Rugby Union nie wyjaśniło rezygnacji Cottera, ale w oświadczeniu podziękowało mu za jego usługi.

READ  Gerrard ze względu na dodatkową presję, jaką czuł na świetny start w Aston Villi - i jak mu się to udało | wiadomości piłkarskie

Mówi się, że trwa proces zatrudniania nowego trenera Fidżi, który zabierze drużynę do Francji na mundial.

„Zostanie to ogłoszone we właściwym czasie” – powiedział Fidżi Rugby Union. „FRU życzy Vernowi Cotterowi wszystkiego najlepszego w jego przyszłych przedsięwzięciach”.