Rugby: Samoa zbliża się do kwalifikacji do Mistrzostw Świata ze zwycięstwem Tonga

All Black Codie Taylor dołącza do nas w studio przed swoim meczem z Fidżi w ten weekend. Wideo / NZ Herald

Manu Samoa zrobiło duży krok w kierunku kwalifikacji do Pucharu Świata w rugby 2023, pokonując w sobotę Tonga 42-13 w Auckland.

Mecz był pierwszym z serii dwóch meczów, które miały na celu ustalenie, która drużyna zakwalifikuje się bezpośrednio do turnieju we Francji, awansuje do statusu Oceanii 1 i dołączy do grupy D obok Anglii, Japonii, Fidżi i drużyny z obu Ameryk, która jeszcze się nie zakwalifikowała . ustalona.

Chociaż obie drużyny grały w ostatnich tygodniach, zajęło im trochę czasu, aby znaleźć płynność w meczu. W pierwszych 40 minutach na tablicy wyników nie było wiele do zauważenia, a dwie drużyny pojedynkowały się na środku parku.

Podczas gdy piłkarz Tonga ma przewagę, bieganie było bardziej efektywne dla Samoa, które zapewniało największe szanse na przekroczenie poprzeczki w pierwszej połowie – bezskutecznie.

Tonga jako pierwszy trafił na tablicę wyników, z rzutem karnym z buta Sonatani Takulwy. Jednak prowadzenie było krótkotrwałe, ponieważ Manu Samoa odwzajemniło się przez Henry’ego Taifu. Na sekundę przed przerwą dodał Taifu, dając Manu Samoa słabe prowadzenie przed przerwą.

Po ponownym uruchomieniu gra otworzyła się dramatycznie. Choć nie mógł przebić się przez obronę Tonga w pierwszej połowie, Manu Samoa strzelił pięć goli w drugiej połowie, a Tifo, Ray Nyuya, Ed Fido, Stacey Eli i Alamanda Mutuga zdobyli swoje nazwiska w protokole.

Samoa Olagoon Noa kontra Tonga.  zdjęcie/fotosport
Samoa Olagoon Noa kontra Tonga. zdjęcie/fotosport

Tonga przebił się także przez Villami Tolani, który strzelił gola na początku pierwszej połowy, by zagłuszać różnicę, zanim Manu Samoa umieścił mecz poza zasięgiem Tonga.

Pomimo przegranej Tonga wciąż ma szansę na bezpośrednią kwalifikację do Mistrzostw Świata w przyszły weekend, kiedy obie drużyny spotkają się ponownie w Hamilton, ale będą musiały wygrać przed 30, z remisem w dwumeczu.

READ  Ravens' Dobbins spodziewa się, że przegapią sezon z pękniętym ACL - CBS17.com

Ale drużyna, która nie zakwalifikowała się z tej serii, wciąż miała na to szansę. Niekwalifikująca się drużyna przejdzie na inną ścieżkę kwalifikacji, zaczynając od meczu z Wyspami Cooka.

Jednorazowy zwycięzca tego meczu zakwalifikuje się do meczu play-off Azji/Pacyfiku z Malezją, Hongkongiem lub Koreą Południową. Zwycięzca tego meczu zdobywa miejsce w grupie B na Mistrzostwach Świata wraz z Irlandią, Szkocją, RPA i kolejnym meczem kwalifikacyjnym w Europie.