Brytyjczycy i Irlandczycy pokonali 14-osobowe Sharks 71-31 po kłopotach w pierwszej połowie

Brytyjskie i irlandzkie lwy Eliot Daley odcina obronę rekinów i zdobywa szansę w rundzie meczu pomiędzy Seal Sea Sharks a brytyjskimi i irlandzkimi lwami. Zdjęcia/Getty Obrazy.

Brytyjskie i irlandzkie lwy pokonały niepokojącą pierwszą połowę, kiedy stracili cztery próby i popełnili kosztowne błędy, by w sobotę zestrzelić 14-osobowego rekina 71-31 w RPA.

Drużyny zakończyły się wynikiem 26-26 w pierwszej połowie na Loftus Versfeld po tym, jak Sharks rzucił się na faule Lwów w trzech z czterech prób pierwszej połowy.

The Lions również strzelili cztery próby w tych pierwszych 40, ale wędrowny zespół był pod presją w przerwie.

Trener Lions, Warren Gatland, obserwował pierwszą połowę z założonymi rękami przez większość czasu. Gra zdecydowanie zmieniła się na korzyść Lwów, gdy Sharks scrumhalf Jaden Hendrikse został wyrzucony z boiska na początku drugiej połowy za uderzenie łokciem w tył głowy czarnego obrońcy Liama ​​Williamsa. Wciąż miał 26-26 lat, kiedy Hendrix szedł.

Ale od tego momentu Lwy zgromadziły siedem prób w drugiej połowie i strzeliły w sumie 11, aby łatwo wygrać. Angielska prostytutka i kapitan Lions tego wieczoru Jimmy George skompletował dublet, podobnie jak skrzydłowy Tadge Byrne i skrzydłowy Anthony Watson.

Kapitan Lions Tour, Conor Murray, zszedł z ławki w drugiej połowie, ale nie miał wspaniałej nocy. Dostał kopnięcie za próbę Sharks dopiero w drugiej połowie i nie dokończył meczu po tym, jak został wysłany do grzechu, i była to druga z rzędu gra między Lions a Sharks po tym, jak Lions wygrali 54-7 w Johannesburgu na Środa.

Lwy miały zmierzyć się z Bykami w Loftusie, ale Byki wycofały się z powodu przypadków koronawirusa w ich drużynie, a Rekiny zgodziły się stanąć w szeregu przeciwko drużynie wędrującej po raz drugi w ciągu czterech dni.