Rugby: Eddie Jones pod presją, gdy Wallabies kończą suszę w Anglii

Jordan Pitaya z Wallabies świętuje zdobycie bramki przeciwko Anglii. Obraz/Getty Obrazy

Australia zakończyła serię ośmiu przegranych meczów z Anglią, wygrywając 30-28 w pierwszych trzech meczach testowych, zwiększając presję na przegrany trener Eddie Jones.

Anglia przybyła do Australii Zachodniej w zeszłym tygodniu po przegranej z Irlandią i Francją, a ostatnio szokującej porażce 52-21 z rąk barbarzyńców.

Australijczycy byli zmuszeni grać mężczyzną przez ponad połowę meczu po tym, jak zablokowana Darcy Swain została skazana za uderzenie w Johnny Hill w Anglii. Ale Australia zdobyła trzy próby w drugiej połowie, aby zakończyć dominację Anglii w Australii od 2015 roku.

Goście zdobyli dwie późne próby zaokrągleń.

Australia bardzo wcześnie została dotknięta infekcjami. Obrońca Wallabies, Tom Banks, doznał poważnej kontuzji ręki w pierwszej połowie, a Quad Cooper wycofał się w ostatniej chwili po nadwyrężeniu lewej łydki podczas rozgrzewki.

Po skoku wysoko w powietrze, próbując złapać restart Nicka White’a w 22. minucie, lewa ręka Banksa wygięła się w złym kierunku, gdy upadł na ziemię i próbował uniknąć lądowania głową do przodu.

Wallabies kończyły rozgrzewkę, gdy Cooper uderzył się w łydkę. Noah Lolisio został doprowadzony do składu wyjściowego w miejsce 10 Coopera, podczas gdy James O’Connor został sprowadzony na ławkę.

Cooper poprowadził Wallabies do pięciu kolejnych zwycięstw w zeszłym roku po tym, jak został wygnany na cztery lata z drużyny narodowej. O’Connor był częścią pracy firmy przed meczem, ale został zabrany do szatni, aby zmienić, gdy kontuzja Coopera została potwierdzona.

Kapitan Australii Michael Hooper powiedział, że jego zespół dobrze improwizował.

„Wymyśliliśmy wiele rozwiązań, więc jestem dumny z wysiłku pomimo wielu zmian w ostatniej chwili” – powiedział Huber. „Nie możesz spisać tych rzeczy. Możesz mieć te wszystkie plany, a potem wyjść przez okno. Nasz sztab szkoleniowy wykonał świetną robotę prowadząc mecz”.