Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rozprzestrzenianie się Covid w Australii: liczby są niezwykłe

W tym tygodniu Australia została światowym liderem.

Ale to nie było z powodu wyczynu inżynierskiego czy jakiegoś rodzaju atletycznego wyczynu – to był niepożądany tytuł.

Według globalnych baz danych Australia przoduje na świecie pod względem infekcji per capita wirusem Covid-19 (jeśli pominąć małe wyspy, takie jak Montserrat, Anguilla i Falklandy).

zdjęcie: Francja Agencja prasowa

W piątek zgłoszono 54 591 przypadków w całej Australii, w ciągu dwóch kolejnych dni około 58 000 przypadków, gdy Australia Zachodnia szykowała się na nowe rekordy infekcji.

Wyniki z soboty przesunęły oficjalną siedmiodniową średnią do ponad 48 000 codziennych przypadków, co plasuje Australię za tylko Niemcami i Stanami Zjednoczonymi pod względem liczby nowych odnotowanych dziennych przypadków.

Niektóre kraje, takie jak Dania, zrezygnowały z zaleceń dotyczących testowania Covid-19, a inne ograniczyły swoje systemy testowe, co oznacza, że ​​dokonywanie porównań podobnych na całym świecie jest teraz trudniejsze.

Jednak w Australii hospitalizacje i zgony również postępują, a średnia dzienna liczba zgonów związanych z Covid 40 podwoiła się od marca.

Jednak w kraju w trakcie kampanii wyborczej – o Covid prawie się nie wspomina – na Ukrainie szaleje wojna, koszty życia gwałtownie rosną i ponad dwa lata po ograniczeniach Covid-19, wirus, co zrozumiałe dla niektórych, został usunięty z radar.

A eksperci rozumieją.

„Mam to za sobą”, powiedział Brendan Crabbe, dyrektor generalny Burnet Institute.

„wszyscy z nas.

Profesor Brendan Crabbe

Brendan Crabbe mówi, że politycy chowali głowy w piasek.
zdjęcie: Dostarczone / Instytut Burnet

„Ale liczby, które obserwujemy w Australii, są niezwykłe. Wiele osób jest bardzo chorych.

„Jednak istnieje ogromna separacja między tym, co dzieje się z tymi zakłóceniami w naszym życiu, a dlaczego tak się dzieje”.

Dla profesora Krappa „rozstanie” jest spowodowane tym, co opisuje jako strach przed „Covid w przeszłości” i „Covid teraz”.

READ  Kryzys na Sri Lance: masowe protesty, powszechne niedobory i rezygnacje ministrów wyższego szczebla

Powiedział, że po dwóch latach poważnych skutków rządy i politycy boją się teraz rozmawiać o Covid. Zamiast tego, powiedział, zdjęli maskę i trzymali „głowy w piasku”, ignorując główny powód wzrostu zachorowań – i hospitalizacji –: transmisję.

Powiedział, że „Covid Now” ma ogromny wpływ na społeczeństwo.

Zdemaskowani wyborcy ustawiają się w kolejce do głosowania w centrum przedwyborczym w Melbourne 12 maja.

W wielu australijskich miastach maski stają się coraz mniej popularne. Zdemaskowani wyborcy ustawiają się w kolejce do głosowania w centrum przedwyborczym w Melbourne 12 maja.
zdjęcie: Francja Agencja prasowa

„Pamiętaj, że wiele Covid jest złych dla biznesu” – powiedział. „Nie możemy tego zignorować. Widzimy to od miesięcy.

„Jako naród ignorujemy również wpływ na zdrowie. Ile aktywnych przypadków w Australii ponad 350 000 ma obecnie przewlekłe skutki? Dane zewnętrzne sugerują, że co najmniej 10 procent z nich. I to będzie Wpływa na serce, płuca, narządy i mózg.

„nic”.

Według Nancy Baxter, epidemiologa z University of Melbourne, liczby mogą się „pogorszyć”.

„Osiągnęliśmy punkt, w którym Covid jest teraz jednym z największych zabójców Australijczyków, a do końca roku prawdopodobnie będzie jednym z trzech najlepszych” – powiedziała ABC.

„A wraz ze wzrostem liczby przypadków pojawiają się nowe podzmienne [will be] nadchodzący. A to może popchnąć sprawę jeszcze dalej, co będzie miało jeszcze większy wpływ”.

Sprawy „rosną”

Jak sugeruje profesor Baxter, pojawienie się nowych podwariantów Omicron w Australii komplikuje sprawę.

Eksperci sugerują, że warianty mogą skutkować ponownym zarażeniem ludzi, co prowadzi do kolejnego gwałtownego wzrostu przypadków, jak zaobserwowano w RPA i niektórych częściach Stanów Zjednoczonych.

Profesor Tony Cunningham, wirusolog z Westmead Institute, który bada ewolucję wirusów od ponad czterech dekad, powiedział, że ciągłe pojawianie się alternatywnych wariantów na całym świecie jest „niepokojące”.

„Problem polega na tym, że jeszcze niewiele o nich wiemy” – powiedział.

READ  Prezydent Rosji Władimir Putin mówi Ukrainie, aby przestała walczyć, mówi, że planowana jest inwazja

„Nie wiemy, czy jeden z tych nowych wariantów nabędzie zdolność infekowania płuc w takim samym stopniu, jak na przykład Delta.

„Covid jest wszędzie. Im więcej wirusów jest w społeczności, tym większe prawdopodobieństwo pojawienia się wariantów”.

Australijski wirusolog profesor Tony Cunningham

Australijski wirusolog profesor Tony Cunningham
zdjęcie: Dostawca / Muzeum Sztuki i Nauk Stosowanych

Epidemiolog z Uniwersytetu Południowej Australii, Adrian Easterman, powiedział, że przypadki „zwiększą się” w całej Australii.

„I hospitalizacja będzie rosła wraz ze wzrostem liczby przypadków” – powiedział.

— Liczba przypadków rośnie, a liczba ta wzrośnie jeszcze bardziej, gdy przejmiecie nowe podwarianty Omicron, a tak się stanie.

„Nasze rządy rozpowszechniają wiadomości, że to koniec. To jeszcze nie koniec.

„Jesteśmy na końcu gry. Mamy dość dobre szczepionki, dobre terapie, a rozsądny procent populacji jest odporny.

– Ale to jeszcze nie koniec.

bez odpoczynku

Jednym z sektorów społeczeństwa australijskiego, który jest w pełni świadomy, że Covid-19 „nie skończył się”, są pracownicy służby zdrowia w tym kraju.

Royal Australian College of Physicians powtórzyło w tym tygodniu swoje wezwanie do podjęcia pilnych działań w sprawie wypalenia i wypalenia w tym sektorze, mówiąc „nie ma ulgi”.

Prezes Australijskiego Towarzystwa Medycznego, Omar Khurshid, powiedział, że pracownicy służby zdrowia uważają, że trwające wyzwania, jakie Covid-19 stawia systemowi opieki zdrowotnej, „umyślnie ukrywają”.

– Trochę utknęliśmy – powiedział. Mamy do czynienia z Covid-19, jakby było zimno, powiedzmy bez masek, baw się.

„Ale wciąż wiele osób trafia do szpitali z Covid i oczywiście nie ma personelu” – powiedział.

Powiedział, że pracownicy służby zdrowia mają dość, zwłaszcza wiadomości od polityków, że pandemia się skończyła.

w Perth [where I’m based]Mówią, że wkrótce może to być 20 000-25 000 przypadków dziennie”.

„Otrzymywaliśmy też wiele anegdotycznych raportów od ludzi, którzy sami się nie testowali, albo gdy otrzymali pozytywny test, nie zarejestrowali wyniku w rządzie.

READ  Kupujesz używane ubrania? Prawdopodobnie będziesz bardziej elegancka

„Oczywiście ma to wpływ na pracowników służby zdrowia. Na przykład w samym Waszyngtonie mamy obecnie około 2500 pracowników służby zdrowia.

„Czujemy, że nie zawiadomiono o trudnej sytuacji naszych szpitali publicznych. Nasi pracownicy nie mogą tego zrozumieć”.

ABC