Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rozgniewany po tym, jak Boris zaostrzył ograniczenia w Anglii

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson nałożył w środę surowsze ograniczenia dotyczące wirusa Covid-19 w Anglii, nakazując ludziom pracę w domu, noszenie masek w miejscach publicznych i używanie kart szczepionek, aby spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa Omikron.

Podkopany oskarżeniami, że jego pracownicy byli zaangażowani w Downing Street podczas przestoju w Boże Narodzenie w zeszłym roku, Johnson powiedział, że Omicron szybko się rozprzestrzeniał i nie miał wyboru, jak tylko przejść do „Planu B”, gdy rozpoczął się program szczepień przypominających.

I choć do pełnego zablokowania nałożonego wcześniej podczas pandemii jeszcze długa droga, nowe środki zostały opisane jako „uderzenie młotkiem” w restauracje, kawiarnie i sklepy w centrum miasta, pragnące odbudować swoje finanse na bożonarodzeniowym handlu.

Wielu prawodawców z Partii Konserwatywnej Johnsona jest również wściekłych na nowe ograniczenia, obawiając się ich wpływu po tym, jak w zeszłym roku gospodarka skurczyła się o historyczne 10%.

„Chociaż obraz może się poprawić i mam szczerą nadzieję, że tak się stanie, wiemy, że bezwzględna logika gwałtownego wzrostu może prowadzić do znacznego wzrostu liczby hospitalizacji i, niestety, zgonów” – powiedział Johnson na konferencji prasowej.

Funt szterling gwałtownie spadł, gdy w środę po raz pierwszy pojawiła się wiadomość, że działania związane z „Planem B” są nieuchronne, a inwestorzy ograniczyli swoje zakłady na podwyżkę stóp procentowych Banku Anglii w przyszłym tygodniu.

Johnson, który w lipcu zniósł większość angielskich ograniczeń Covid po wprowadzeniu szybkiej szczepionki, zobowiązał się do jazdy zimą bez uciekania się do czwartej blokady Covid-19, ale zachował swój tak zwany plan B w rezerwie.

Część tych środków, takich jak ponowne wprowadzenie masek w transporcie publicznym i sklepach, została już wprowadzona, ale w środę Johnson powiedział, że ludzie powinni teraz pracować w domu.

Maski na twarz będą wymagane w miejscach publicznych, takich jak teatry i kina, a pozwolenie na wjazd Covid będzie obowiązkowe w przypadku dostępu do klubów nocnych i miejsc o dużym tłumie.

READ  szczęśliwego Nowego Roku! Pokaz świetlny w Auckland wita 2022

Johnson powiedział, że nowe środki są konieczne po wykryciu 568 przypadków Omicron w kraju, a dane pokazują, że podwojenie czasu infekcji może wynosić od dwóch do trzech dni.

Minister zdrowia Sajid Javid powiedział, że urzędnicy oszacowali, że liczba infekcji Omicronem była w rzeczywistości około 20 razy wyższa niż liczba potwierdzonych przypadków, co oznacza, że ​​może być bliższa 10 000.

uderzenie młotkiem

Reakcja firm była wątpliwa.

„Ponowne zapotrzebowanie na „pracę z domu” w najważniejszym okresie handlowym w roku jest poważnym ciosem dla naszych najemców w handlu detalicznym i rekreacji” — powiedział Jess Terrell, dyrektor generalny New West End Company.

Podczas gdy wiele firm dobrze przystosowało się do pracy w domu, sektory takie jak hotelarstwo, rozrywka i podróże poniosły ogromne straty. W przeciwieństwie do poprzednich zamknięć, system wsparcia dla wolnych miejsc pracy również nie jest już dostępny.

Sondaż Savanta ComRes sugerował również, że niektórzy ludzie mogą być mniej skłonni do przestrzegania nowych ograniczeń po rewelacjach dotyczących partii Downing Street.

Film, który wyciekł, pokazał, że starsi pracownicy śmieją się i żartują, jak wyjaśnić spotkanie na Downing Street podczas blokady Covid-19 w Boże Narodzenie w zeszłym roku. Johnson przeprosił.

Premier powiedział również, że ograniczenia Covid nie mogą trwać wiecznie i kraj może potrzebować „rozmowy” o tym, co zrobić, gdy duża część populacji odmówi przyjęcia szczepionki.

Szkocja, Walia i Irlandia Północna ustanowiły własne ograniczenia dotyczące Covid i wprowadziły już bardziej rygorystyczne przepisy.