Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid-19: Wielka Brytania zaostrza przepisy w związku z szybkim rozprzestrzenianiem się Omicron

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zapowiedział zaostrzenie ograniczeń w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się rJest to wariant Omicron, nakłaniając ludzi w Anglii do powrotu do pracy z domu i prowizji COVID-19 Wejściówki do klubów nocnych i na duże imprezy.

Johnson powiedział, że nadszedł czas, aby wprowadzić bardziej rygorystyczne środki, aby zapobiec wzrostowi liczby hospitalizacji i zgonów, takich jak: nowy wariant koronawirusa Szybko rozprzestrzenia się w społeczeństwie.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson otrzymuje dawkę przypominającą w klinice szczepień w Londynie 2 grudnia.

WPA Paul / Getty Images

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson otrzymuje dawkę przypominającą w klinice szczepień w Londynie 2 grudnia.

„Stało się jasne, że Omikron rośnie „Jest znacznie szybszy niż poprzedni wariant Delta i szybko rozprzestrzenia się na całym świecie” – powiedział na konferencji prasowej.

„Co bardziej niepokojące, istnieją dowody na to, że czas podwojenia dla Omicron może obecnie wynosić od dwóch do trzech dni”.

Czytaj więcej:
* Personel Borisa Johnsona odmówił zorganizowania przyjęcia bożonarodzeniowego za zamkniętymi drzwiami – potem przyłapano go na żartowaniu z tego powodu przed kamerą
* Podczas gdy Delta zdewastowała resztę świata, nasz rząd nie zaplanował jej przybycia tutaj – nie możemy zrobić tego samego z Omicronem
* Ekspert WHO ds. zdrowia publicznego na temat zagrożeń związanych z Omicron
* Wariant Omicron Covid-19 pojawia się w Wielkiej Brytanii

Johnson powiedział, że w Wielkiej Brytanii potwierdzono 568 przypadków wariantu Omicron, a „rzeczywista liczba jest z pewnością znacznie wyższa”.

Powiedział, że od przyszłego poniedziałku ludzie powinni w miarę możliwości pracować z domu. Od piątku wymogi prawne dotyczące noszenia maski na twarz zostaną rozszerzone na większość wewnętrznych przestrzeni publicznych w Anglii, w tym kina. W przyszłym tygodniu uzyskanie pozwolenia na Covid-19 wskazującego, że otrzymałeś dwie dawki szczepionki, będzie obowiązkowe, aby wejść do klubów nocnych i miejsc o dużym tłumie.

Ogólnie rzecz biorąc, rząd brytyjski zgłosił kolejne 51 342 potwierdzonych codziennych przypadków Covid-19 w Wielkiej Brytanii od środy, a kolejne 161 osób zmarło.

READ  Francja krytykuje Wielką Brytanię po ofercie imigracyjnej Borisa Johnsona

Reklama przyszła w formie Johnson i jego rząd stanęli w obliczu rosnącej presji Aby wyjaśnić doniesienia, że ​​pracownicy Downing Street bawili się na przyjęciu bożonarodzeniowym, które złamało przepisy dotyczące koronawirusa w tym kraju w zeszłym roku, kiedy ludziom zakazano udziału w większości spotkań towarzyskich. Johnson w środę zarządził dochodzenie i powiedział, że jest „wściekły” z powodu sytuacji.

Odkrycia oburzyły wielu w Wielkiej Brytanii, a krytycy twierdzą, że poważnie podważają siłę konserwatywnego rządu Johnsona do nakładania ograniczeń wirusowych.