Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Australijski wicepremier Barnaby Joyce pozytywnie testuje Covid-19

Australijski wicepremier i przywódca obywatelski Barnaby Joyce uzyskał pozytywny wynik testu na obecność Covid-19 po przybyciu do Stanów Zjednoczonych.

Wicepremier Australii Barnaby Joyce (zdjęcie pliku)
Zdjęcie: Francja Agencja prasowa

Joyce powiedział radiu ABC New England, że ma łagodne objawy i zdecydował się poddać testowi.

„Słuchaj, oczywiście [I am] Bardzo frustrujące, będę sam przez 10 dni w pokoju, ale to część procesu” – powiedział.

„Prawdopodobnie się rozwija, może jestem na bardzo wczesnym etapie – ale szczerze mówiąc, bardziej martwi mnie samo przebywanie w pokoju”.

Joyce jest w pełni odporna na COVID-19.

Był wicepremierem w Waszyngtonie, aby pracować nad rządowym planem dotyczącym nowych przepisów dotyczących mediów społecznościowych, a wcześniej przebywał w Wielkiej Brytanii przed przyjazdem do USA.

Joyce powiedział, że jest rozczarowany, że nie będzie mógł skonsultować się w tej sprawie ze swoimi amerykańskimi odpowiednikami.

„Częścią twojej pracy jest to, że musisz podróżować… Naprawdę chciałem śledzić niektóre z tych rzeczy w Internecie, starać się uzyskać lepsze przepisy dotyczące ochrony online i wiedzieć, gdzie są Stany Zjednoczone” – powiedział.

„Ale tak się kruszy ciastko”.

Zapytany, czy wie, jaki ma Covid-19, Joyce zażartował, że „będzie musiał z nim dzisiaj porozmawiać i dowiedzieć się, który to jest”.

„Tylko ja i Omicron jesteśmy w tym pokoju i będę go mieć dziś wieczorem”.

David Littleproud, pełniący obowiązki szefa Patriotów, powiedział w tweecie, że rozmawiał dziś rano z Joyce i życzył mu wszystkiego dobrego.

„Jest w odosobnieniu w Stanach Zjednoczonych, dopóki nie wróci bezpiecznie do domu i życzymy mu wszystkiego najlepszego w jego wyzdrowieniu” – powiedział Little Proud.

Joyce powiedział, że wszyscy inni członkowie delegacji mają negatywny wynik testu na Covid-19.

– ABC