Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Reżyser Leave No Trace nazywa niesławne morderstwo polskiego nastolatka z 1983 roku „Kafczykiem” – uczestnikami Los Angeles

Nie zostawiaj śladów szef jan b. Matusziński Powiedział, że choć ludność polska prawdopodobnie wiedziała o zamordowaniu Grzegorza Przemyka, większość nie rozumiała pełnego zakresu operacji. Matusziński i główny aktor Tomasz Zytic spotkali się z krytykiem filmowym Toddem McCarthy, aby porozmawiać o dramacie politycznym podczas niedzielnej imprezy Film Competition Deadline: Los Angeles w DGA Theatre.

„Nikt nie zna szczegółów – tylko nazwiska i czy zostali pobici” – powiedział Matusziński. „Jeśli przyjrzysz się bardziej bohaterom filmu, nie wiedzieliby, jak bardzo to zostało zatuszowane. Problemem nie jest sytuacja na posterunku policji. Problem polegał na tym, że robiło się coraz bardziej politycznie. rzecz.”

Więcej terminu

Film, którego premiera odbyła się w Wenecji, jest Oficjalny wjazd do Polski W tegorocznym Międzynarodowym Wyścigu Oskarów Filmowych. Jego akcja toczy się w 1983 roku, kiedy Polską wstrząsnęła afera Przemyka (Gorskiego), gimnazjalista pobitego na śmierć przez milicję za odmowę okazania dokumentów tożsamości. Oparte na prawdziwych wydarzeniach, Nie zostawiaj śladów Opowiada historię Yorka (Zytka), jedynego świadka pobicia, który z dnia na dzień staje się wrogiem numer jeden narodu. Represyjny reżim wykorzystał cały swój aparat – wywiad, milicję, media i sądy – do wywarcia presji na Yorka i inne osoby bliskie sprawie, w tym jego rodziców i matkę Przymyka, Barbarę (Sandra Korezniak).

Recenzja broni: „Nie zostawiaj śladów”

& # x002018;  Nie pozostawiaj śladów & # x002019;  - Kredyt: & # x000141;  Łukasz Bą  k

„Nie zostawiaj śladu” – źródło: Łukasz Bąk

Łukasz Bąk

Matusziński wyjaśnił, że mimo czterech lat pracy nad filmem, nadal nie rozumiał motywów policji w śmiertelnym pobiciu 18-latka.

Reżyser powiedział: „Wszystko jest Kafką”. „Nie wiem. Chciałbym znać odpowiedź, ale to część pracy. Wszystko zaczyna się od tego, że Przemyk nie pokazuje dowodu osobistego, mimo że go ma. Wtedy nie musiał go pokazywać z powodu zawieszenia stanu wojennego wykorzystał swoje prawa obywatelskie, które kocham.Wolność jest symboliczna.”

READ  Otwarcie biura w Polsce | C21Media | Aktualności

Zetek powiedział, że romans był kamieniem milowym w pokoleniu jego rodziców.

„Prawie wszyscy pamiętali, że sytuacja była bolesna” – powiedział.

Sprawdź we wtorek wideo z billboardu.

Oficjalnym sponsorem dla uczestników filmowych w Los Angeles jest Aero.

Pozostali sponsorzy to: MichterI Mezcal Siedem SekretówI epiceraI Ostateczny szkic I modMD.

Partnerzy to: Nowoczesna odsprzedażI Tideli I Four Seasons Resort Maui w Wailea.

Najlepszy termin

rekord dla Ostateczny termin biuletynu. Aby otrzymywać najnowsze wiadomości, śledź nas na Portal społecznościowy FacebookI Świergot, I Instagram.