Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Syrian Airlines zawieszają loty na Białoruś z powodu kryzysu migracyjnego

DAMASZKUS, Syria (AP) – Syryjskie prywatne linie lotnicze Cham Wings Airlines w sobotę zawiesiły loty między Damaszkiem a stolicą Białorusi Mińskiem z powodu „krytycznych warunków” na granicy między Białorusią a Polską, gdy tysiące migrantów próbują przedostać się do Unii Europejskiej.

Firma poinformowała, że ​​większość pasażerów podróżujących do Mińska to obywatele Syrii i trudno odróżnić osoby podróżujące na Białoruś jako miejsce docelowe od innych migrantów.

Firma powiedziała: „Cham Wings Airlines postanowiły zawiesić loty na lotnisko w Mińsku, począwszy od soboty 13 listopada 2021 r.”.

Tysiące ludzi z całego Bliskiego Wschodu, w tym wielu Irakijczyków i Syryjczyków, próbowało w tym roku przedostać się do Unii Europejskiej przez tylne drzwi otwarte przez Białoruś, która nie jest członkiem UE.

W ostatnich miesiącach Białoruś zaczęła oferować łatwe wizy turystyczne Irakijczykom, Syryjczykom i innym z Bliskiego Wschodu i Afryki. Oznacza to, że mogą teraz dolecieć na skraj Europy wygodnymi lotami na Białoruś, a następnie próbować infiltrować Polskę, Litwę i Łotwę, wszystkich członków Unii Europejskiej.

READ  Spoilery Emmerdale: Kto ginie, gdy zawali się most nad wodospadem?