Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rezerwacje EasyJet w godzinach szczytu wracają do poziomów sprzed Covid, ponieważ zmniejszają straty | EasyJet

rezerwacje w EasyJet Na Boże Narodzenie sezon narciarski i inne szczytowe okresy powróciły do ​​poziomów sprzed pandemii, poinformowała linia lotnicza po tym, jak radykalnie ograniczyła straty za cały rok do 178 mln funtów.

– Szczyt tygodni urlopowych tej zimy Październikowe półrocze Przed Bożym Narodzeniem w Wielkiej Brytanii wrócą do normalnego poziomu wolumenu „, powiedział easyJet, chociaż jego szef ostrzegł, że w spokojniejszych czasach linia lotnicza wciąż walczy o pozyskanie wystarczającej liczby pasażerów. Oczekuje pełnego powrotu do poziomów przepustowości. Do 2019 r. lato.

Firma odnotowuje wysoki szczytowy popyt, powiedział dyrektor generalny Johan Lundgren, wskazując na ankietę, z której wynika, że ​​trzy czwarte ludzi chce podróżować w przyszłym roku pomimo kryzysu związanego z kosztami życia.

Powiedział: „Mieliśmy półokres w październiku, który był silny i widzimy duży popyt na Boże Narodzenie, Nowy Rok, sezon narciarski.

Ale poza tymi szczytowymi okresami można śmiało powiedzieć, że nadal istnieje potrzeba stymulowania poziomu popytu. Istnieją również znaczne wzrosty kosztów w branży. Historycznie easyJet radził sobie dobrze w czasach wyzwań ekonomicznych Ponieważ ludzie skłaniają się ku wartościom”.

EasyJet podniósł ceny biletów, ponieważ paliwo i inne koszty wzrosły, ale Lundgren powiedział, że połowa wszystkich biletów sprzedanych do września przyszłego roku będzie kosztować mniej niż 50 funtów. Powiedział, że wschodni region Morza Śródziemnego jest popularny wśród turystów, zwłaszcza Turcja, Egipt i Grecja.

Główna strata przed opodatkowaniem w wysokości 178 mln GBP za rok zakończony 30 września jest znaczącym odwróceniem zeszłorocznej straty w wysokości 1,1 mld GBP i obejmuje stratę w wysokości 64 mln GBP z przeszacowań bilansowych związanych z wpływem słabszego funta. EasyJet przewiózł prawie 70 mln osób w zeszłym roku, w porównaniu do 20 mln w 2021 r.

Niedobór personelu trwa nadal i easyJet rozpoczął wcześniejszą rekrutację na przyszłe lato, aby tego uniknąć Chaos podróżniczy, który nawiedził branżę w tym roku, kiedy na wielu lotniskach w całej Europie utworzyły się ogromne kolejki. Firma miała 19 000 aplikacji na 2000 miejsc pracy następnego lata. Niedawno uruchomiłem tzw Akcja rekrutacyjna w Wielkiej Brytanii zachęca osoby w wieku powyżej 45 lat dołączenia do personelu pokładowego, co, jak powiedział Lundgren, spotkało się z wielkim odzewem.

Matt Pritzman, analityk giełdowy w Hargreaves Lansdown, powiedział, że wyniki sugerują, że popyt na loty pozostaje odporny, pomimo presji związanej z kosztami utrzymania. „Producenci samolotów wydają pieniądze, które mają, na podróże, pogoń za zimowym słońcem lub udanie się w góry, aby założyć najlepszą odzież narciarską” – powiedział. „Trudno jest ocenić, jak długo potrwa ta gotowość do kontynuowania wydatków, ale ze względu na pozytywne nastroje EasyJet wiosną przyszłego roku, wygląda na to, że wakacje mogą być jednym z ostatnich obszarów, w których widzimy wydatki”.

READ  Nigdy nie nazwałbym tego Narodowym Planem Odbudowy