Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rejestry kontroli ruchu lotniczego odnotowują wyścig o pierwsze lądowanie w Sydney po otwarciu granic

Według internetowych witryn z danymi pogodowymi, lot Qantas QF12 walczył z wiatrem czołowym o prędkości 100 węzłów przez większość lotu o długości 12 000 km. Z drugiej strony, pomimo późnego wypłynięcia z Singapuru, lot Singapore Airlines leciał z wiatrem 100 węzłów, dzięki czemu jego podróż o długości 6288 km była znacznie szybsza niż oczekiwano.

Śledzenie obu lotów na żywo, mapa wyglądała jak wyścig o mecze Pucharu Ameryki. Czerwona drużyna leciała z prawej strony, a niebieska z lewej, próbując wykorzystać wiatr na swoją korzyść.

Następnie lot Qantas z Los Angeles musiał przejść w tryb oczekiwania ze względu na ograniczenia hałasu na lotnisku w Sydney, pozostawiając szeroko otwartą linię mety dla Airbusa A350 lecącego z Singapuru.

SQ221, Witamy z powrotem w Sydney. Przypuszczam, że dzięki temu masz pierwszy bezpłatny dostęp do kwarantanny w Sydney, kontroler ruchu lotniczego powiedział setkom entuzjastów lotnictwa, którzy słuchali transmisji na żywo przez Internet, zanim udostępnił singapurskim pilotom najnowsze informacje o pogodzie.

Piloci odpowiedzieli: „Bardzo dziękuję, pozwolono ci wylądować w Singapurze 221”.

Około 40 minut później przylot był bardziej wyćwiczony, ponieważ samolot Qantas w końcu przyleciał z Los Angeles.

Qantas 12 Wspaniale widzieć Cię ponownie na niebie Australii, witaj z powrotem w Sydney, powiedział obserwator, wypuszczając podwozie QF 12.

„Wspaniale jest wrócić, gdy świat znów się otwiera, wspaniale jest, że Qantas robi to, co robimy lepiej, a to ponownie łączy ludzi, dziękuję, Qantas 12” – odpowiedział pilot.

To prawdopodobnie jeden z nielicznych przypadków, w których kontrola ruchu lotniczego miesza się z działami marketingu i PR.

Obie linie wylatują dziś wieczorem na loty międzynarodowe, ale do zupełnie innych destynacji, więc na razie konkurencja powinna ograniczać się do biletów lotniczych i usług na pokładzie.

Możesz posłuchać nagrania kontroli ruchu lotniczego na powyższym filmie.

READ  Właściciel „półdomu” w Sydney za 756 000 dolarów atakuje budowniczych