Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid 19 Australia: Trudne granice, aby przetrwać, ponieważ Australia stara się je zlikwidować

Globalizm

Premier Mark McGowan powiedział, że mieszkańcy NSW nadal będą mieli zakaz wjazdu do stanu. Zdjęcia/Getty Images

Podczas gdy od dziś wznowiono podróże zagraniczne mieszkańców NSW, rząd Australii Zachodniej pozostał stanowczy na swojej twardej granicy ze stanem.

Chociaż Nowa Południowa Walia odnotowała tylko 135 przypadków w poniedziałek, premier stanu Waszyngton Mark McGowan nadal klasyfikował NSW jako jurysdykcję „wysokiego ryzyka”, mówiąc, że obawia się, że Australijczycy z Zachodu mogą podróżować za granicę przez Sydney przed powrotem do stanu. Wyraził również obawy, że złagodzone ograniczenia w podróżowaniu mogą doprowadzić do wzrostu liczby infekcji, zagrażając obecnemu przeciętnemu stanowi, który wynosi siedem dni.

„Może to oznaczać, że zgodnie z układem NSW, jeśli spadniemy do tak zwanego „wysokiego”, ludzie mogą wydostać się z NSW za granicę, wrócić do NSW bez kwarantanny, a następnie zażądać powrotu do Waszyngtonu” – powiedział .

„To jest ta sytuacja, w której się znajdujemy” – powiedział. „Nie chcemy tego zachęcać, ponieważ wszystko to oznacza, że ​​wirus rozprzestrzeni się przed czasem, gdy będziemy mieli wysoki poziom szczepień”.

McGowan powiedział również, że wskaźniki szczepień w Waszyngtonie musiałyby osiągnąć „bardzo wysoki” poziom, zanim podróżni zostaną wpuszczeni do stanu z Nowej Południowej Walii, Wiktorii i nie tylko.

Wynika to z faktu, że średnia 14-dniowa liczba wirusów w NSW spadła do 277 od niedzieli. Stan osiągnął również pełny wskaźnik szczepień wynoszący 87,5 procent dla osób powyżej 16 roku życia, a stan Waszyngton ma wskaźnik podwójnej dawki 60,6 procent dla mieszkańców w wieku 12 lat lub starszych.

Mimo to stan zachodni jest jedyną australijską jurysdykcją, która nie ustaliła jeszcze oficjalnego harmonogramu ponownego otwarcia, a premier ujawnił, że nie ma planów ponownego otwarcia stanu dla w pełni zaszczepionych podróżnych.

READ  Koronawirus, Covid 19: Kryzys ludzki w Indiach nasila się w miarę odnotowywania rekordowych nowych przypadków

Przemawiając w piątek do mediów, McGowan zasugerował, że nadchodząca data może nastąpić za kilka miesięcy, a międzynarodowe podróże mają się odbyć „w pierwszej połowie przyszłego roku”.

Mieszkańcy Sydney mogą teraz podróżować poza granice kraju, ale nie mogą podróżować do Waszyngtonu.  Zdjęcia/Getty Images
Mieszkańcy Sydney mogą teraz podróżować poza granice kraju, ale nie mogą podróżować do Waszyngtonu. Zdjęcia/Getty Images

W obecnej sytuacji podróżującym z różnych stanów z jurysdykcji średniego (ACT), wysokiego lub wysokiego ryzyka (Victoria i Nowa Południowa Walia) surowo zabrania się wjazdu do Australii Zachodniej, niezależnie od ich statusu szczepień.

Mieszkańcy krajów sklasyfikowanych jako „wysokie ryzyko” nie mogą wjeżdżać do kraju nawet ze względów humanitarnych, ponieważ urzędnicy rządowi i wojskowi, parlamentarzyści i specjaliści wykwalifikowani w usługach krytycznych czasowo spełniają surowe kryteria „akredytowanych podróżnych”.

Akredytowani podróżni wjeżdżający z ACT, NSW i Victoria również muszą być w pełni zaszczepieni, aby wjechać do stanu, a także przestrzegać 14-dniowej kwarantanny i wymogów testowych.

Dla porównania, podróżni z jurysdykcji o bardzo niskim ryzyku w NT, SA, Tasmanii i Queensland mogą swobodnie podróżować do tego stanu bez stosowania szczepień lub kwarantanny.