Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ratujący życie projekt kontroli wektorów, Tiny Targets, został nominowany do nagrody KE Pioneering Award

Ratujący życie projekt kontroli wektorów, Tiny Targets, został nominowany do nagrody KE Pioneering Award

Badania przeprowadzone przez LSTM z szeregiem międzynarodowych partnerów badawczych i przemysłowych doprowadziły do ​​opracowania Tiny Targets – opłacalnego, łatwego w użyciu narzędzia do kontroli wektorowej, które znacząco przyczyniło się do ograniczenia przypadków g-HAT.

HAT jest chorobą pasożytniczą przenoszoną przez muchę tse-tse. Istnieją dwie formy tej choroby, ale postać gamma jest najczęstsza i stanowi ponad 90% przypadków HAT. Historycznie rzecz biorąc, kontrola wektorowa nie była opłacalna i nie odgrywała większej roli w zarządzaniu g-HAT. Rozpoznanie i leczenie g-HAT jest złożone, a nieleczona choroba kończy się śmiercią. Światowa Organizacja Zdrowia oszacowała, że ​​podczas ostatniej poważnej pandemii w latach 90. XX w. umierało co roku pół miliona ludzi.

W ostatnich latach małe cele stosowane w badaniach przesiewowych i leczeniu przypadków przyczyniły się do wyeliminowania G-HAT jako problemu zdrowia publicznego na Wybrzeżu Kości Słoniowej i Ugandzie, a kontrola wektorów pomaga przyspieszyć wysiłki w zakresie zwalczania chorób w innych krajach, w których technologia jest używany.

Dr Andrew Hope, starszy menedżer programu na Wydziale Biologii Wektorowej w LSTM, który pracował nad projektem Tiny Targets, powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że znaleźliśmy się na krótkiej liście do tej nagrody. Projekt Tiny Targets nie mógłby zostać opracowany bez specjalnego skupienia się na w sprawie Dzielenia się wiedzą, łączenia wiedzy specjalistycznej partnerów badawczych z Północy i Południa, krajowych programów kontroli i przemysłu, z których każdy wnosi własną, odrębną wiedzę specjalistyczną. Podejście to jest kontynuowane, w miarę jak małe cele są nadal wdrażane w nowych krajach.

Nagrody KE

Nagrody PraxisAuril KE są wyrazem uznania dla ludzi, partnerstw i kreatywności, które leżą u podstaw działalności KE w Wielkiej Brytanii.

Organizowane przez Brytyjskie Stowarzyszenie Zawodowe Praktyków Wiedzy Ekonomicznej i sponsorowane przez UKRI nagrody PraxisAuril KE przyznawane są licznym osobom i zespołom, które wywierają trwały wpływ dzięki światowej klasy brytyjskiej bazie badawczej z różnorodną gamą partnerów i programów.

READ  Ekstrakt z czosnku i cebuli zmniejsza ryzyko chorób układu oddechowego u osób starszych

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas specjalnej ceremonii wręczenia nagród, która odbędzie się 23 listopadaBadania i rozwój.