Raport z meczu NRL 2021, North Queensland Cowboys, Brisbane Bronco, Runda 9

Cowboys nadal chwalili się prawami do „Wielkiego Brata” Brisbane, odważnie wygrywając 19-18 w Townsville za bramką Valentina Holmesa.

To już czwarty raz od 2015 roku, kiedy obie strony rozdzieliły tylko jeden punkt. Teraz Cowboys wygrywają trzy z ostatnich sześciu spotkań, co dowodzi, że te lokalne derby nadal są zdrowym rywalem.

Cowboys odnieśli teraz cztery zwycięstwa w ostatnich pięciu meczach, ale trener Todd Baiten nie odpuścił ani nie odważył się przewidzieć we wrześniu.

„Nasza najlepsza piłka nożna jest jak dotąd” – powiedział Payten.

W tym tygodniu gramy z Kogutami i żeby być uczciwym – poza Penrith – nie wiem, czy graliśmy z kimkolwiek na najwyższym poziomie jako finaliści.

„Więc zabierzmy tam nasze ciastka … Ciężko pracują i znajdują sposób, więc o to chodzi w Rugby League”.

Zwycięstwo Cowboys ponownie poprowadził Jason Taumalulu, który po dwóch oddzielnych złamaniach ręki dotarł na 236 metrów z 20 mocnych uderzeń tylko w swoim trzecim meczu w 2021 roku.

Odkąd rozegrał 72 minuty w niezwykle intensywnej rozgrywce, był to hołd dla życzenia Taumalolo, aby móc utrzymać trzech obrońców na linii sześć minut wcześniej, aby wyrównać mecz.

Urodziłeś się z próby, którą musisz zobaczyć, aby uwierzyć

„Myślałem, że wszyscy nasi kapitanowie byli naprawdę dobrzy – Jace był jednym z nich. Myślałem, że Jordan Maclean prowadził piłkę mocno, szczególnie w swoim drugim zaklęciu, w którym był prawdziwą obecnością w środku pola i (Kyle) Field. Był solidny.” ”Payten powiedział:„ Wszystkie mecze są po prostu mocnym uderzeniem piłki ”.

Dziesiątki zostały zablokowane trzykrotnie w ciągu osiemdziesięciu minut, gdy obie strony przygotowały się na kilka epickich konfrontacji w 2015 i 16.

Pomimo euforii, kiedy zabrzmiał głos pełnoetatowego strzelca, występ Broncos – szczególnie przez połówki Tysona Gamble i Anthony’ego Milforda – wywołałby uśmiech na twarzy trenera Kevina Waltersa.

READ  Holenderska drużyna piłkarska zaprzecza tradycji Haka

Napastnik Broncos prowadzony przez Pine Haasa, Tevetę Bangay Jr., Toma Flegera i Reese Kennedy’ego utrzymał dużą część meczu, nawet po stracie kapitana i zablokowaniu Patricka Carrigana (kolano) w 53. minucie.

Dla Cowboys trzecia próba Feldta w tym sezonie – 95 w jego karierze – na długo zostanie zapamiętana.

Gdy trzech obrońców Broncos próbowało odepchnąć go do dotyku, niewidoczny z passy, ​​uniósł piłkę nad obiektami i położył ją na kredie. Holmes zniechęcił do odwrócenia się od linii bocznej, aby wprowadzić chłonną publiczność w ekstazę, a mecz trwał zaledwie pięć minut po meczu.

„Hold Your Biscuit”: Payten gra kowboja

Broncos nie przypadkowo dostał Xaviera Coatesa w 7. minucie, aby zablokować rzeczy na 6-6 i dać mu ósmą próbę w dziewięciu meczach.

Potem zaczęło się siłowanie na rękę, ponieważ obie drużyny wykazały się pewnym talentem w ataku i obronie.

„Mieliśmy do czynienia z drużyną, która uprawiała tak dużo sportów, że zrywałaby przeszkody” – powiedział Payton. „Ale sposób, w jaki kryliśmy się i broniliśmy, utrzymał nas w grze – więc jest to kolejny krok naprzód.”

Napastnik Interchange Bronco Reese Kennedy upadł po utrzymującej się presji po passie Cowboys, co zapewniło gościom prowadzenie 12-8 w pierwszej połowie.

W drugiej połowie Cowboys Connelly Lemuelu udusił Scotta Drinkwatera w passie i ponownie wyrównał wyniki (12-12).

Broncos trafił połowę z nich przez Artharsa

Bronco wykończył 55-metrowy posunięcie przez Jesse Artharesa, ale potem Taumalolo strzelił gola, aby wyrównać ponownie 18-18.

Holmes wzniósł się, aby ustawić pojedynczą wskazówkę z około 25 metrów z przodu.

Kowboje mają pewne obawy na froncie sądowym. Trzej zawodnicy – skrzydłowy Murray Towallaji, napastnicy Cowen Hess i Laclan Bauer – zostali umieszczeni w raporcie z powodu wysokich wślizgu.

Filar z brązu Kennedy’ego został również umieszczony na raporcie z przetwarzania kruszarki na Shane Wright.

READ  Koguty kontra Rabbitohs: Potrójna Gwiazda odsunięta na bok; Kucharz, Graham