Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Raport rakietowy: Neutron może wylądować w Wirginii; Być statkiem kosmicznym Starlink

Powiększenie / Rakieta SpaceX Falcon 9 powraca na Ziemię po dziesiątym locie w kosmos.

Witamy w Raporcie Rocket 4.28! Kiedy piszę to wprowadzenie, oglądam transmisję na żywo Virgin Orbit z misji „Above the Clouds”, a pojazd firmy LauncherOne z powodzeniem wszedł na orbitę. Wszystkie systemy wyglądały na równi pod względem separacji faz, ze wspaniałymi widokami z pocisku, gdy ładunek się rozdzielał. Prowadzi to do trzech udanych misji z rzędu dla firmy po początkowej porażce w maju 2020 r. – co jest imponujące.

Jak zwykle my Oferty czytelników mile widzianeA jeśli nie chcesz przegapić żadnego problemu, zasubskrybuj, korzystając z poniższego pola (formularz nie pojawi się w wersjach witryny obsługujących AMP). Każdy raport będzie zawierał informacje o małych, średnich i ciężkich rakietach, a także szybki przegląd kolejnych trzech startów w kalendarzu.

Krótkie spojrzenie na Astrę Savage. Kiedy firmy lotnicze wchodzą na giełdę, często mogą szybko pozyskać duży kapitał. Jednak podążanie drogą SPC otwiera również rejestry i sprawozdania finansowe firmy na większą kontrolę. Część procesu pozwala również traderom „sprzedać” akcje, obstawiając, że ich wartość spadnie. Dla Astra Space Kerrisdale Capital to firma finansowa zajmująca się krótką sprzedażą, która niedawno opublikowała swoje uzasadnienie w raporcie zatytułowanym Udaj się do Des Astra.

Poza panią Lincoln, jak podobała ci się ta sztuka? Kerrisdale podsumowuje swój raport w ten sposób: „Mamy krótkie akcje w Astra Space, wartej 2,0 miliardy dolarów firmie zajmującej się wystrzeliwaniem w kosmos, która powstała w szczytowym momencie bańki SPAC 2021 – brak przychodów, brak udokumentowanych osiągnięć w zakresie niezawodności, brak solidnego rynku dla tego kompaktowego Przykładem mogą być akcje firm, które budzą wątpliwości, a Astra napotyka ogromne przeszkody w dążeniu do opracowania rentownego modelu biznesowego.” Raport wyraźnie opiera się na Astrze, ale warto go przeczytać, aby lepiej zrozumieć ekonomię mała premiera.

Gilmore kontynuuje testy silników. Australijska firma wprowadzająca na rynek Gilmore powiedział Space Tech Z powodzeniem uruchomił hybrydowy silnik rakietowy o ciągu 25 000 funtów. Firma twierdzi, że jest to najpotężniejszy silnik rakietowy, jaki kiedykolwiek opracowano w Australii. Test trwał 75 sekund, a w przyszłym miesiącu Gilmore planuje przejść do lotu kwalifikacji silnika. Gilmore opracowuje rakietę o nazwie Eris, która przenosi do 305 kg na niską orbitę okołoziemską.

READ  Rosyjscy filmowcy wracają na Ziemię po 12 dniach zdjęć na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Więc mówisz mi, że jest szansa …podczas stawiania czoła wyzwaniom technicznym Gilmore współpracuje również z urzędnikami stanowymi i federalnymi w Australii, aby oświetlić mały port kosmiczny w rządowym obszarze rozwoju Abbott Point w Bowen, North Queensland. „Mamy nadzieję, że w drugiej połowie 2022 roku będziemy mogli wystrzelić pierwszy australijski pocisk suwerenny z Queensland” – powiedział dyrektor generalny Adam Gilmore. (Dostarczone przez Gibsona i Kena Penna)

Występ Ariane 5 jest błogosławieństwem dla Webba. W miniony weekend Mike Menzel, inżynier systemów misji NASA dla Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba, powiedział, że agencja zakończyła analizę tego, ile „dodatkowego” paliwa pozostało na pokładzie teleskopu. Z grubsza rzecz biorąc, Webb ma na pokładzie wystarczającą ilość paliwa na 20 lat życia. To dwa razy więcej niż konserwatywna ocena dziesięcioletniego życia Webba przed startem, w dużej mierze ze względu na wydajność europejskiej rakiety Ariane 5, która wystrzeliła Webba po precyzyjnej trajektorii w Boże Narodzenie. Ars. raporty.

Bardziej jak Ariane Fine, mój książę? Przed wystrzeleniem teleskop był zasilany 240 litrami paliwa hydrazyny i utleniaczem podtlenku azotu. Część tego paliwa była potrzebna do dostosowania trasy podróży do punktu w kosmosie, około 1,5 miliona kilometrów od Ziemi, gdzie Webb prowadził obserwacje naukowe. Pozostała część końcowej orbity Webba wokół punktu Lagrange’a L2 zostanie wykorzystana do utrzymania stacji i utrzymania jej orbity. Tak więc każdy kilogram paliwa zaoszczędzony podczas podróży Webba do Lagrange Point mógłby zostać wykorzystany na przedłużenie tam jego życia.

Rakieta Falcon 9 wystrzeliwuje swojego 550 satelitę. Przy bezchmurnym niebie i umiarkowanym wietrze misja SpaceX Transporter-3 wystartowała bezpiecznie w kosmos w czwartek. Pierwszy stopień rakiety Falcon 9 wysłał górny stopień wraz z ładunkiem 105 małych satelitów w drogę na niską orbitę okołoziemską. Następnie pierwszy stopień Falcona 9 wylądował gładko w pobliżu miejsca startu, Ars. raporty.

READ  Symulacja wirtualnej kolejki górskiej pokazuje wpływ migreny na wizualne bodźce ruchowe

dobrze poruszający się pocisk …pierwszy etap miał odbyć dziesiąty lot. Co ciekawe, pierwszy etap pojedynczej rakiety Falcon 9 wystrzelił na orbitę 550 satelitów, a także jednego smoka towarowego i jednego smoka załogi. Samolot latał średnio co dwa miesiące od pierwszego uruchomienia. Ponowne użycie rakiet wydaje się czymś więcej niż tylko modą.

Najłatwiejszym sposobem na śledzenie zasięgu satelitarnego Erica Bergera jest zapisanie się do jego biuletynu, a my zbierzemy jego historie w Twojej skrzynce odbiorczej.

Wirginia może gościć zakład produkcji neutronów. W tym tygodniu gubernator Wirginii Ralph Northam, oświadczył, że państwo Jest to ostateczny kandydat na nowy obiekt, który ma wspierać produkcję, montaż, integrację i testowanie pojazdu Neutron firmy Rocket Lab. To nie jest wielka niespodzianka, ponieważ spodziewany jest start Neutron z NASA Wallops Flight Facility na wschodnim wybrzeżu Wirginii, a Rocket Lab chce zbudować dopalacz w pobliżu miejsca startu w celach logistycznych.

Dodatni przepływ pieniężny rakiety neutronowej …w pełni wielokrotnego użytku, pojazd pierwszego etapu mid-lift, Neutron ma zadebiutować w połowie lat 20., w zależności od tego, jak ewoluuje. Virginia zaoferowała wsparcie projektu, przekazując jednorazową kwotę 30 milionów dolarów firmie Virginia Space na opłacenie modernizacji Regionalnego Portu Kosmicznego na Środkowym Atlantyku. Ponadto stan zatwierdził inwestycję w wysokości do 15 milionów dolarów w celu wsparcia ulepszeń terenu i budowy 28-hektarowego budynku, który zostanie wydzierżawiony firmie Rocket Lab w ramach propozycji.

Rosja zamierza wystrzelić 30 pocisków w 2022 r.. Czwartek, Pierś Roskosmosu Oświadczenia dyrektora generalnego, Dmitrija Rogozina, dotyczące działań kosmicznych w 2021 r. i do 2022 r. Licząc europejską wersję rakiety Sojuz, Roskosmos wykonał 25 startów orbitalnych w 2021 r. Wśród nich 14 wystartowało z kosmodromu Bajkonur, pięć z Vostochny i ​​pięć z Plesetsk oraz jedno z Gujany Space Center w Gujanie Francuskiej.

READ  Po raz pierwszy fizycy wykryli oznaki neutrin w Wielkim Zderzaczu Hadronów

niosą ze sobą „znaczne ryzyko” Na ten rok Rogozin powiedział… „Planujemy około 30 startów rakiet kosmicznych, ponad 10 z nich ma charakter komercyjny”. Rogozin skomentował również wystrzelenie i rozmieszczenie modułu Nauka w zeszłym roku na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej tą tajemniczą notatką: „To bardzo ważne osiągnięcie, zrobiliśmy coś, czego nie byliśmy w stanie zrobić od wielu lat, dokonaliśmy podejmowaliśmy decyzje i rozumiemy, że będzie wielkie ryzyko.” Przeczytajmy te liście herbaty naszym czytelnikom.

Indie rozpoczynają egzamin kwalifikacyjny na silnik wyższego stopnia. Indyjska agencja kosmiczna ISRO Powiedział w tym tygodniu Z powodzeniem przeprowadziła 720-sekundowy test kwalifikacyjny silnika rakietowego CE-20. Ten napędzany paliwem płynnym silnik napędza górny stopień potężnej rakiety GSLV Mk III, która będzie wykorzystywana jako część krajowej kampanii lotów kosmicznych w Gaganyaan.

Podróże ludzi w dwa lata Agencja powiedziała, że ​​ten test „zapewnia niezawodność i trwałość silnika chłodzonego indukcyjnie w pojeździe nośnym Gaganyaan klasy ludzkiej”. Obecnie Indie planują dwa orbitalne loty testowe ludzkiego statku kosmicznego jeszcze w tym roku i w 2023 r., a lot załogowy ma nastąpić pod koniec 2023 r. Nie jest jasne, czy pandemia COVID-19 doprowadzi do dalszego poślizgu w tych terminach. (Dostarczone przez Kena Bena i Elpitię)

ULA pracuje nad pierwszym uruchomieniem 2022. United Launch Alliance rozpocznie kampanię na nowy rok od uruchomienia misji USSF-8 dla US Space Force, Firma powiedziała. Dwa statki kosmiczne z programu Geosynchronous Situational Awareness Program zostały podniesione na pokład Atlas V w poniedziałek. Start rakiety zaplanowano na 21 stycznia. Atlas V będzie 75. startem z Cape Canaveral na Florydzie.

Czy tempo nabiera tempa w tym roku? … W 2021 r. ULA wystrzeliła pięć pocisków, w tym cztery misje Atlas V i jedną Delta IV Heavy. Firma powinna mieć w tym roku od 7 do 10 startów, w zależności od gotowości klientów, a nowa rakieta Vulcan mogłaby zostać wystrzelona po raz pierwszy. (Dostarczone przez Kena Bena)