Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Randwick Trials: Classic, Eduardo w drodze na Everest

Classic Legend i Eduardo kontynuowali swój wzrost do 15 milionów dolarów TAB Everest, odnosząc w piątek imponujący triumf z barierą w Randwick.

Mistrz Classic Legend i broniący tytułu Les Bridge był zachwycony niewielkim zwycięstwem nad Intervierem na 1050 metrów.

„Nie sądzę, aby mój dżokej (Kerrin McEvoy) był szczęśliwy od czasu, gdy w zeszłym roku wygrała Everest na koniu” – powiedział Bridge.

„Classic Legend potrzebuje tego doświadczenia, aby być gotowym na przyszły tydzień”.

– Jest zaskoczony – powiedział McEvoy.

„To są teraz trzy doświadczenia i za każdym razem czuje się lepiej. Wszystkie systemy działają teraz.”

Stałe kursy TAB mają na liście „Classique Legend” jako ulubioną po 4,50 $ na Everest.

Ubiegłoroczny zwycięzca spróbuje zostać pierwszym koniem, który wygra wyścig, wygrywając wszystkie trzy próby poprzedzające sobotnie zawody.

Classique Legend usadowił się tuż za tabelą liderów, porwany z zakrętu i mocno pobiegł do domu w bardzo mocnym uścisku, aby wygrać swoją próbę w 1 minutę 03,04 sekundy.

Classique Legend wejdzie na szczyt Everestu bez ścigania się, ale Bridge uważa, że ​​Gill jest bliski szczytowej kondycji najbogatszego wyścigu na trawie na świecie.

Bridge powiedział, że planuje zadać Classique Legend ostateczny cios na torze wyścigowym na początku przyszłego tygodnia.

„Mogę z niecierpliwością czekać na współpracę z nim w środę na trawie i danie mu dodatkowego dnia na przejście przez proces” – powiedział Bridge.

Eduardo po wygraniu próby z barierą w Randwick w piątek. Zdjęcie: Getty Images

READ  Golf Majets zdobywa czwarte miejsce w Dickinson | Wiadomości, sport, praca

Eduardo brał udział w biegu na 735 metrów, prowadząc dżokeja Nasha Roehlera, który wygrał o ponad długość w 43,5 sekundy.

Trener Joe Pride określił zwycięstwo Eduardo w teście jako „fantastyczne”.

„Nie wyszliśmy, aby pobić rekordy, nie wyszliśmy, aby osiągnąć wiele, dlatego umieściłem go z powrotem w krótszej próbie” – powiedział Pride.

„Miał łatwe doświadczenie, które oczyściło nerwy z agresji i wyścigów”.

„To było niesamowite” – powiedział Royler.

„Joe nie będzie z nim wiele robił od teraz do przyszłego tygodnia. Po prostu popływaj i pojedź trochę. Spraw, by był szczęśliwy.

„Zdecydowanie uważam, że wrócił lepszy niż kiedykolwiek i najważniejszą rzeczą dla niego jest utrzymanie dystansu, a na początku przygotowań jest najbardziej efektywny.

„Te dwa pola zostały zaznaczone, gdy ścigał się, więc jestem pewien, że będzie biegał tak dużo, jak tylko może”.

Pride powiedział, że Eduardo dostanie kolejny solidny kawałek pracy we wtorek rano na farmie Warwick przed Everestem.

■ ■ ■

Bon Ho, właściciel firmy Classic Legend z Hongkongu, zgodził się przekazać pięć procent z każdej nagrody zdobytej przez swojego biegacza na The TAB Everest w przyszłym tygodniu na rzecz Fundacji Australian Turf Club.

Jeśli Classicque Legend zdoła odwrócić najbogatsze na świecie wyścigi na murawie w Royal Randwick 16 października, darowizna Ho wyniesie 310 000 dolarów na cele charytatywne.

Umowa Hu wynika z jego hojnej obietnicy, zanim zeszłoroczna Classic Legend wygrała pięć procent nagrody pieniężnej, co zaowocowało pierwszą darowizną w wysokości 310 000 USD na rzecz Fundacji ATC.

READ  Koguty kontra Rabbitohs: Potrójna Gwiazda odsunięta na bok; Kucharz, Graham

Próby w punkcie kontrolnym Randwick

Klasyczna legenda po wygraniu w piątek próby Randwick Barrier. Zdjęcie: Getty Images

Prezes Fundacji ATC, Trish Egan, już drugi rok z rzędu podziękowała Ho za hojność.

„Pan jest ogromnym zwolennikiem wyścigów w Sydney i posiada i ściga wiele koni w Australian Turf Club przez cały rok” – powiedział Egan.

„Wsparcie to rozszerzyło się jeszcze bardziej w ciągu ostatnich dwóch lat, zobowiązując się do zwrotu procentu nagrody pieniężnej, która trafi do różnych organizacji charytatywnych za pośrednictwem Fundacji ATC.

„Byliśmy bardzo wdzięczni i zadowoleni, widząc około 310 000 $ od pana Hu szybko rozdysponowanych w ciągu ostatnich 12 miesięcy i nie możemy się doczekać ponownej promocji Classique Legend w tym roku w Royal Randwick”.

Zwycięzca TAB Everest w przyszłym tygodniu otrzyma 6,2 miliona dolarów, drugi zwycięzca 2,3 miliona dolarów, a drugi zdobywca drugiego miejsca otrzyma 1,4 miliona dolarów.

Nawet konie zajmujące miejsca od siódmego do dwunastego zarabiają 450 000 dolarów – co oznacza, że ​​minimalna darowizna, jaką przekazują na rzecz ATC, wyniesie ponad 20 000 dolarów.

Fundacja zapewnia dotacje na wsparcie organizacji charytatywnych, które przynoszą korzyści społeczności w wielu sektorach, w tym w branży wyścigowej.

■ ■ ■

Zastanów się nad prawami Złotego Orła i utalentowanego Maximala wśród grupy siedmiu międzynarodowych koni, które mają przybyć do Sydney w ten weekend.

Laws Of Indices dołączy do stajni Annabel Neasham, a Maximal przejdzie do Johna O’Shea z obydwoma końmi ustawionymi na 7,5 miliona dolarów Golden Eagle (1500 m) w Rosehill Gardens 30 października.

Top Rank – jeden z dwóch koni zakupionych przez Australian Bloodstock – jest koniem grupy 1 w Wielkiej Brytanii i również pojedzie do Neasham. Drugi najważniejszy będzie trenowany przez Chrisa Leesa.

OTI, którzy w ostatnich latach odnosili sukcesy w wyścigach survivalowych w Sydney, mają trzy konie, w tym konkurenta Golden Eagle Reve de Vol.

READ  Wyboista wspinaczka Lewandowskiego z gliny do międzynarodowej maszyny do zdobywania bramek

James Ross z ATC powiedział, że wysyłka koni za granicę jest kolejnym przykładem rosnącego międzynarodowego zaufania do wyścigów w Sydney.

„To był niezwykły rok z wieloma ograniczeniami ograniczającymi konkurencję dla koni i uczestników międzynarodowych treningów, ale z przyjemnością ułatwiamy podróż wysokiej jakości grupie do Sydney i kontynuowanie treningu tutaj” – powiedział Ross.

„Udało nam się zachęcić do wielu kontaktów z głównymi końmi w Sydney i celować w ważne wyścigi z nagrodami, takie jak XXXX Golden Eagle i inne, a wielu z nich również chętnie uczestniczy w rosnącej liczbie kultowych wyścigów późną wiosną i latem ”.