Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rada Rozwoju Gospodarczego prowadzi rozmowy z Narodowym Bankiem Rozwoju w sprawie zacieśnienia współpracy

Rada Rozwoju Gospodarczego prowadzi rozmowy z Narodowym Bankiem Rozwoju w sprawie zacieśnienia współpracy

Bank Rozwoju Emiratów (EDB) bada możliwości współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK), polskim narodowym bankiem rozwoju, aby wspierać rozwój gospodarczy w swoich krajach.

Rada ds. Rozwoju Gospodarczego poinformowała w niedzielnym oświadczeniu, że przedstawiciele Rady Rozwoju Gospodarczego i Arabskiego Banku Zatoki Perskiej odbyli spotkanie online, aby omówić sposoby wspierania dużych firm, małych i średnich firm oraz przedsiębiorców, a także stymulować ogólny wzrost gospodarczy .

Ahmed Al Naqbi, dyrektor generalny Rady Rozwoju Gospodarczego, przewodniczył posiedzeniu Rady Rozwoju Gospodarczego, a BGK reprezentowała Prezes Beata Daszyńska Muzychka i inni urzędnicy.

„Spotkanie z BGK wpisuje się w nasze starania o dzielenie się naszą wiedzą i doświadczeniem z naszymi partnerami w innych krajach” – powiedział Al Naqbi.

„Przedstawiliśmy strategiczną mapę drogową i jej cele wraz z ich przywództwem i zbadaliśmy możliwości współpracy przy wspólnych projektach w celu zapewnienia wzrostu gospodarczego i rozwoju w obu krajach”.

Nie sprecyzował, nad jakim rodzajem joint venture bank chciałby współpracować z BGK.

Rada Rozwoju Gospodarczego powstała w 2011 roku po połączeniu Emirates Industrial Bank i Real Estate Bank. Jego celem jest zapewnienie finansowania o wartości 30 miliardów dirhamów (8,16 miliarda dolarów) w ciągu najbliższych pięciu lat, aby wesprzeć wysiłki Zjednoczonych Emiratów Arabskich w celu zwiększenia rozmiaru sektora przemysłowego do ponad dwukrotnie większego niż jego sektor przemysłowy. do 2031 roku. Będzie finansować branże takie jak opieka zdrowotna, infrastruktura, bezpieczeństwo żywności i technologia, a także ma na celu stworzenie 25 000 miejsc pracy.

Rada Rozwoju Gospodarczego niedawno podpisała umowy z wieloma pożyczkodawcami, w tym z Narodowym Bankiem Ras Al Khaimah, Bank Komercyjny Dubaju i inne w celu zapewnienia gwarancji kredytowych i udziału w programach konsorcjum dla MŚP w priorytetowych sektorach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

BGK jest jedynym bankiem rozwoju w Polsce. Wspiera rozwój społeczno-gospodarczy kraju poprzez finansowanie. Posiada szereg funduszy dedykowanych m.in. rozwojowi sektora mieszkaniowego, żeglugi śródlądowej, turystyki i dróg.

READ  Polski parlament głosuje za zablokowaniem zagranicznej własności mediów

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy Rada Rozwoju Gospodarczego wniosła 1,91 miliarda AED do PKB Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ponieważ nadal odgrywa kluczową rolę we wspieraniu strategii przemysłowej kraju.

Bank zapewnił również bezpośrednie i pośrednie finansowanie 1350 MŚP w sektorach priorytetowych oraz wprowadził platformę gwarancji kredytowych, która zmobilizowała ponad 332 mln dirhamów kapitału dla MŚP, Powiedział w zeszłym miesiącu.

Zaktualizowano: 22 maja 2022, godz. 10:46