Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Queensland zbliża się do „poważnej epidemii”, gdy liczba przypadków wzrasta | 1 news

Wybuch epidemii Covid-19 w Brisbane rozrósł się do 47 przypadków, a szef stanowego urzędu zdrowia ostrzegł, że stan jest na skraju „poważnej epidemii”.

Wszystkie 16 ogłoszonych dzisiaj nowych przypadków jest powiązanych z klastrem West Brisbane Delta, który rozrósł się z jednego do 47 w ciągu czterech dni.

17. przypadek został zarejestrowany dzisiaj w Cairns, ale władze starają się ustalić, czy jest zaraźliwy, czy historyczny.

Dyrektor ds. Zdrowia Janet Young mówi, że 34 718 jednodniowych testów jest zachęcających, ale nadal chce 40 000 testów dziennie.

Nalega, aby ludzie na południowym wschodzie pozostali w domu, dopóki surowa blokada nie zakończy się w niedzielę.

„Proszę nie przenosić wirusa” – powiedział dziennikarzom dr Young.

„Więc gdziekolwiek jesteś w tych 11 LGA, jeśli w ogóle możesz, po prostu pozostań w miejscu, aby ten wirus się nie poruszał, ponieważ wiemy, że są ludzie, którzy mogą zostać zarażeni i nie mają objawów.

„Najlepszym sposobem radzenia sobie z osobą bezobjawową jest po prostu pozostanie w domu. Dlatego blokady działają, ponieważ wiemy, że wirus może zniknąć. Więc proszę, po prostu zostań w domu”.

Zastępca komisarza policji Steve Golchowski powiedział, że wydano 70 zawiadomień o naruszeniu, a 21 osób zostało aresztowanych w nocy.

Powiedział, że policja zainstaluje bariery w stylu RBT, aby wymusić ścisłą blokadę.

„Zaczniemy przystanki RBT na skrzyżowaniach, aby sprawdzić, czy ludzie mogą wychodzić na zewnątrz w słusznej sprawie” – powiedział Golchowski.

„Nie ma się czego obawiać, jeśli ludzie postępują właściwie”.

Dr Young wcześniej radziła młodszym dorosłym, aby nie przyjmowali szczepionki AstraZeneca, ale przyznaje, że to się zmieni.

Powiedziała, że ​​osoby poniżej 60. roku życia, które czują się zagrożone, powinny porozmawiać o tej szczepionce ze swoimi lekarzami rodzinnymi.

Wspólnota wysyła kolejne 150 000 dawek AstraZeneca do Queensland po ogłoszeniu południowo-wschodniego punktu zapalnego.

READ  Samolotowi zabrakło paliwa i został zmuszony do wylądowania na ruchliwej autostradzie w Stanach Zjednoczonych

Dr Young powiedziała, że ​​jej rada, że ​​18-latkowie nie powinni dostawać AstraZeneca, zmieniłaby się, gdyby guzek rósł.

„Rada ATAGI jest taka, że ​​kiedy dojdzie do poważnej epidemii – która, jak sądzę, zaraz się wydarzy, mam nadzieję, że nie powiększy się, ale myślę, że to się stanie – to jest ten czas” – powiedziała.

Jeden nowy przypadek dotyczy Indooropilly State High School, cztery przypadki dotyczą Brisbane Grammar School, dwa są związane z Brisbane Girls Grammar School, trzy przypadki dotyczą Ironside State School, pięć dotyczy członków rodziny lub gospodarstwa domowego, a jeden sąsiada .

Dziewięć na 16 nowych przypadków to dzieci, z których niektóre są zaraźliwe w społeczności przez sześć dni.

Dr Young powiedział, że 7995 osób jest poddawanych kwarantannie w domu lub hotelu, w tym ponad 400 pracowników służby zdrowia.

Główny urzędnik ds. zdrowia powiedział, że niektóre operacje i usługi ambulatoryjne zostaną opóźnione z powodu braku personelu.

„Żadnemu Queenslanderowi nie odmówi się żadnej opieki, ponieważ pracownicy służby zdrowia, których potrzebują, są poddawani kwarantannie, a my przez to przejdziemy” – powiedział dr Young.

Powiedziała, że ​​większość odizolowanych pracowników służby zdrowia została zaszczepiona, ale istnieje ryzyko przeniesienia wirusa na swoich pacjentów.

Dr Young powiedział, że związek między pierwotną zarażoną rodziną a dwoma przypadkami nabytymi za granicą leczonymi w szpitalach Gold i Sunshine Coast pozostaje niejasny.

„Nadal brakuje przypadków pomiędzy, oczywiście, ale może nie jest to ogromna liczba, ale wiemy, że nawet jeden przypadek może doprowadzić do kolejnej epidemii” – powiedziała.