Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Coronavirus Covid 19: Chiny zlecają masowe testy w Wuhan w miarę rozprzestrzeniania się epidemii

Globalizm

Pracownik medyczny pobiera wymaz w prowincji Yunnan w południowo-zachodnich Chinach 5 lipca 2021 r. Zdjęcie / Agencja informacyjna Xinhua przez AP

Chińskie władze ogłosiły masowe testy na koronawirusa w Wuhan, gdy niezwykle szeroka seria epidemii Covid-19 dotarła do miasta, w którym po raz pierwszy wykryto chorobę pod koniec 2019 roku.

Wuhan, stolica 11-milionowej prowincji w środkowych Chinach, jest najnowszym miastem, które zostało poddane ogólnomiejskim testom. Dziś potwierdzono tam trzy przypadki, pierwsze przypadki nieimportowane od ponad roku.

Chiny w dużej mierze ograniczyły Covid-19 w domu po początkowej epidemii, która zdewastowała Wuhan i rozprzestrzeniła się w czasie na resztę Chin i świat.

Od tego czasu władze kontrolowały chorobę, gdy tylko się pojawiła, dzięki szybkim blokadom i masowym testom w celu wyizolowania zakażonych osób.

Koronawirus choroba

I chociaż obecne epidemie wciąż obejmują setki przypadków, rozprzestrzeniły się znacznie szerzej niż poprzednie przypadki, docierając do wielu prowincji i miast, w tym do stolicy, Pekinu.

Kilka przypadków zostało zidentyfikowanych jako wysoce zaraźliwy typ delta, który prowadzi do ponownego pojawienia się w wielu krajach.

Dzisiaj Narodowa Komisja Zdrowia poinformowała, że ​​poprzedniego dnia 90 nowych przypadków zostało potwierdzonych, 61 rozprzestrzeniło się lokalnie, a 29 było wśród osób, które niedawno przybyły z zagranicy.

Większość lokalnych przypadków pozostaje w prowincji Jiangsu, gdzie epidemia rozpoczęła się na lotnisku Nanjing, stolicy prowincji, i rozprzestrzeniła się w oddalonym o 105 kilometrów Yangzhou. Władze zgłosiły 45 nowych przypadków, pięć w Nanjing i 40 w Yangzhou, gdzie przeprowadzano drugą rundę testów masowych.

Pięć innych prowincji oraz dwa miasta Pekin i Szanghaj zgłosiły nowe zlokalizowane przypadki w postaci jednocyfrowej. W Szanghaju, największym mieście kraju, pozytywny wynik testu uzyskał kierowca pracujący na jednym z dwóch głównych lotnisk. Pekin zgłosił w ostatnich dniach łącznie pięć przypadków.

READ  Koronawirus Covid 19: Gniew po tym, jak Sydney Trade opuszcza dom pomimo pozytywnych testów

Naukowcy rządowi twierdzą, że chińskie szczepionki są mniej skuteczne przeciwko nowym szczepom koronawirusa, ale nadal zapewniają pewną ochronę.

Obecnie tylko chińskie szczepionki są podawane w Chinach, gdzie władze twierdzą, że podano ponad 1,6 miliarda dawek.