Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid-19 w Australii: epidemia delty nadal rośnie w Queensland, Nowej Południowej Walii i Wiktorii

Niektóre części Australii wciąż się z tym zmagają COVID-19 wybuch ciężkiej infekcji zmienna delta, z ponad tuzinem nowych spraw w Queensland i prawie 200 w Nowej Południowej Walii.

Klaster Endurobelly Delta w Brisbane w stanie Queensland rozrósł się we wtorek o 16 do 47 przypadków. Spośród nowych przypadków dziewięć to uczniowie z czterech różnych szkół i nauczyciel, pięć to kontakty domowe lub rodzinne w istniejących przypadkach, a jeden był sąsiadem sprawy.

ABC poinformowało, że kolejny przypadek został potwierdzony w Cairns we wtorek po południu. Urzędnicy służby zdrowia wciąż próbowali ustalić źródło infekcji, jaki mieli wariant i czy była to infekcja aktywna, czy historyczna.

Ten wzrost infekcji następuje Poniedziałkowy 13 wzrost10 z nich ma mniej niż 10 lat.

Dyrektor ds. zdrowia w Queensland, dr Janet Young, powiedział, że nowe przypadki były powiązane z obecnym klastrem, który był „naprawdę dobry”, ale źródło infekcji wciąż było nieznane.

W ciągu nocy w Queensland potwierdzono szesnaście nowych przypadków społeczności.

Juno Searle / Getty Images

W ciągu nocy w Queensland potwierdzono szesnaście nowych przypadków społeczności.

Czytaj więcej:
* Covid-19: Wybuch epidemii w Australii nadal rośnie, nagła blokada przedłużona w Queensland
* Rząd Queensland zmusza centralne rodziny NRL do zamykania drzwi balkonowych po nadużyciach Covid-19
* Covid-19: Nowe ograniczenia nałożone na Queensland po wykryciu dwóch połączonych przypadków

„Wciąż jestem zaniepokojony, chociaż nie wiemy, jak doszło do tej epidemii, więc znamy pierwsze dwa przypadki, które pojawiły się w Queensland 29 czerwca, ale nie wiem, jak to się stało od jednej z tych dwóch osób do pierwszej rodzina.

„Musimy nadal testować we wszystkich tych 11 [local government areas] I w całym Queensland. To naprawdę ważne, abyśmy mogli upewnić się, że nie mamy żadnych dalszych zdarzeń transmisji powodujących inne epidemie”.

Young powiedziała w poniedziałek, że spodziewa się zidentyfikować więcej przypadków, biorąc pod uwagę, że niektóre z już potwierdzonych przypadków są zaraźliwe w społeczności od kilku dni. Jeden z poniedziałkowych przypadków był w społeczności przez sześć dni, zanim został poddany kwarantannie.

„Będzie więc wiele miejsc pokazowych” – powiedziała wcześniej.

Mniejsza grupa demograficzna, która składa się na tę nową epidemię, skłoniła Younga we wtorek do zaapelowania do nieszczepionych starszych członków rodziny, aby trzymali się z dala od wnuków. Zachęcało do większej liczby szczepień w całym stanie.

Jak dotąd znaczniki kontaktowe zidentyfikowały potencjalne miejsca ekspozycji na północ od Rockhampton, na Sunshine Coast, przez Brisbane i tak daleko na południe, jak Gold Coast.

Centra handlowe, kawiarnie, restauracje, apteki i szkoły były wszystkie na liście Z potencjalnych pobliskich, przypadkowych witryn kontaktowych o niskim ryzyku. W kampusie St Lucia Uniwersytetu Queensland zidentyfikowano szereg budynków.

Indooroopilly State High School w zachodnim Brisbane została zamknięta po tym, jak pozytywny przypadek Covid-19 został powiązany ze społecznością.

9 nowości

Indooroopilly State High School w zachodnim Brisbane została zamknięta po tym, jak pozytywny przypadek Covid-19 został powiązany ze społecznością.

Loty powrotne z Qantas z Brisbane do Rockhampton zostały również zidentyfikowane jako miejsca ekspozycji przez Queensland Health.

Do listy we wtorek rano dodano nowe lokalizacje w Brisbane, Wollungappa, Springfield, Sunnybank, Ballinvale i Southport na Gold Coast.

Każdy w Nowej Zelandii, który niedawno wrócił z Queensland na wycieczkę zarządzaną bez kwarantanny Został poproszony przez Departament Zdrowia, aby monitorował interesujące miejsca w Queensland i szukał testu, jeśli pojawią się objawy.

We wtorek osoby śledzące kontakty w Nowej Zelandii skontaktowały się z 4681 z 4884 osób zidentyfikowanych jako powracające z Queensland od zeszłego poniedziałku.

Urzędnicy podjęli w poniedziałek decyzję o przedłużeniu blokady w południowo-wschodnim Queensland do godziny 16:00 w niedzielę (czasu lokalnego), aby powstrzymać rozprzestrzenianie się choroby.

Młodzi zachęcali wszystkich do przestrzegania zasad i pozostawania na miejscu.

Proszę nie przenosić wirusa. Gdziekolwiek jesteś w 11 LGA, jeśli w ogóle możesz, po prostu pozostań w miejscu, aż wirus przestanie się poruszać. „

Minister zdrowia Yvette Dath dodała: „Nie zadawaj sobie pytania:„ Czy mogę wyjść na zewnątrz? Zadaj sobie pytanie: „Czy powinienem wyjść? ”.

Nowa Południowa Walia

W Nowej Południowej Walii sytuacja nie wydaje się poprawiać. W poniedziałek doszło do wybuchu epidemii 207 nowych przypadków, z których 72 są zaraźliwe w społeczności. We wtorek zgłoszono kolejne 199 przypadków społeczności.

Spośród tych nowych przypadków 88 dotyczy klastrów powiązanych lub już istniejących, 67 to kontakty krajowe, a 21 było w bliskim kontakcie. Urzędnicy ds. zdrowia badali źródło infekcji w 111 przypadkach.

Podobnie jak Queensland, więcej lokalizacji w NSW zostało zidentyfikowanych i dodanych do stanowej listy potencjalnych miejsc ekspozycji.

Główny urzędnik stanu ds. zdrowia, dr Kerry Chant, powiedział, że ważne obszary, które nie zostały objęte ścisłym zamknięciem, nie są z siebie zadowolone.

„choroba … [has] Ma zdolność zakradania się” – powiedziała.

A 53 przypadki w stanie były na oddziale intensywnej terapii. Chant powiedział, że przypadki te dotyczyły grup wiekowych młodych dorosłych w wieku dwudziestu lat, z których 43 nie było zaszczepionych.

„Myślę, że to podkreśla ciężkość Covid, a nasze dane sugerują, że obserwujemy więcej przyjęć do szpitala związanych ze szczepem Delta” – powiedział Chant.

Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian zachęciła mieszkańców ośmiu zamkniętych obszarów do skorzystania z okazji do zaszczepienia się.

Premier Gladys Berejiklian mówi, że osiągnięcie etapów szczepień doprowadzi do złagodzenia restrykcji w NSW.

Edwina Pickles / The Sydney Morning Herald

Premier Gladys Berejiklian mówi, że osiągnięcie etapów szczepień doprowadzi do złagodzenia restrykcji w NSW.

„To naprawdę ważne, aby nasze społeczności w tych ośmiu obszarach samorządowych skorzystały z możliwości zaszczepienia się”.

Berejiklian chciał 50 procent szczepień, zanim 29 sierpnia rozważył złagodzenie ograniczeń. Aby to osiągnąć, do końca miesiąca należy wystawić 6 milionów ostrzeżeń.

W aglomeracji Sydney nadal obowiązywały ograniczenia, a ludzie byli zachęcani do zachowania ostrożności przy wychodzeniu z domu.

„Jeśli musisz wyjść z domu, załóż, że wszyscy mają wirusa” – powiedział Berejiklian.

„Centrum nadal koncentruje się na ośmiu obszarach samorządowych, ale proszę wiedz, że jeśli mieszkasz w sąsiednich społecznościach … proszę bądź bardzo ostrożny. Nie idź do tych ośmiu obszarów samorządowych, chyba że jest to absolutnie konieczne.”

Wiktoria

Poruszając się na południe wzdłuż wschodniego wybrzeża Australii, w Wiktorii zidentyfikowano cztery nowe przypadki środowiskowe.

Wszystkie te przypadki były związane ze znanym wybuchem epidemii i były izolowane w okresach infekcji.

Główny specjalista ds. zdrowia profesor Brett Sutton potwierdził we wtorek, że dziesięć przypadków związanych z wybuchem wirusa Delta znajdowało się w szpitalu.

„Niestety, obecnie w szpitalu jest 10 przypadków, z których trzy są na oddziale intensywnej terapii, a jeden jest podłączony do respiratora” – powiedział.

Surowe ograniczenia zostały już złagodzone w całym stanie, a organizatorzy sportowi chcą teraz powrócić do masowych spotkań. Finał NFL, zaplanowany na MCG, odbędzie się za kilka tygodni, a organizatorzy postanowili iść naprzód.

Stanowe zespoły ds. zgodności nadal pracowały, aby upewnić się, że wszyscy, którzy mieli przeprowadzić izolację, przestrzegają zasad. W poniedziałek Sutton powiedział, że odwiedzono 525 osób, z których 501 było w bliskim kontakcie. Zespoły zajmujące się zaangażowaniem rodzin nadal wykazywały „niezwykle wysoką zgodność z tymi wizytami”.

„Ponad 90 procent początkowych bliskich kontaktów w tej epidemii zostało już wyeliminowanych.

„Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy poddają się kwarantannie w domu i dlaczego każdego dnia widzimy nasze nowe przypadki kończące się w początkowych dziesięcioleciach, które przeszły przez cały okres zarażenia poza społecznością”.

READ  Coronavirus Covid 19: Tłumy na plaży w Sydney grożą zakończeniem blokady, gdy NSW zgłasza 16 nowych przypadków