Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przewodnik po tym, czego nie robić w Polsce

Wyobraź sobie, że wylądowałeś w Polsce. Znasz już termin i polski obiad na nasze artykuły, które znajdziesz w rekomendacji … ale czy wiesz, że lepiej tego unikać w Polsce? Niezależnie od tego, czy przechodzisz przez ulicę, czy płacisz w kasie, ten mały przewodnik może się przydać, jeśli jesteś nowy w Polsce. Podziękujesz nam później …

Zanim przejdziemy do listy, ważne jest, aby wiedzieć: jeśli jest coś, co mogłoby przeszkadzać Polakowi, to znaczy, że Polska jest krajem Europy Wschodniej. Zamiast tego użyj wyrażenia „Europa Środkowa”. Pod względem geograficznym jest to najlepsze, musisz spojrzeć na mapę, aby to zobaczyć. Europa Wschodnia to koncepcja geopolityczna, która zakończyła się w 1989 roku.

Nie witaj lądowania

Unikaj podawania rąk na progu. W średniowieczu Słowianie chowali kości zmarłych w pobliżu bram, ściskając w ten sposób ręce w ich grobach i podważając ich wieczny spokój. Dziś nikt nie jest pochowany w drzwiach, ale tradycja pozostaje ta sama.

Nie przechodź, gdy jest czerwony

Kto mówi, że w Europie Środkowej nie ma bezpieczeństwa, najwyraźniej nie jedzie do Polski. Tutaj, pomiędzy tętniącymi życiem warszawskimi ulicami a starymi ostrymi drogami Krakowa, zielone światło dla pieszych jest traktowane bardzo poważnie. Wielu z nas zauważyło, że Polacy cierpliwie czekają, aż chłopiec zmieni kolor z Cervon (czerwony) na Geelon (zielony). Dopiero wtedy przekroczą Dormak. Nawet jeśli samochód nie jest w zasięgu wzroku, możesz spodziewać się grzywny, jeśli złapie Cię policja!

Chcesz się śmiać, czy nie?

W Polsce istnieje przysłowie, które mówi: „Uśmiechnij się jak chirurg” (ćmiać się jak głupi do sera). Na ulicy to prawda, że ​​Polacy unikają dotykania się nawzajem, rzadko rozmawiają lub uśmiechają się do siebie.

Z drugiej strony popularne jest powiedzenie „Śmiech jest zdrowy” (tj. Szumi dla zdrowia), więc nie bójcie się uśmiechać publicznie.

READ  Polska PGE kończy sieć dystrybucji na Mazowszu

„Nie mam pieniędzy”

Bierzesz pieniądze z bankomatu, idziesz do sklepu spożywczego, cieszysz się, że kupisz swoje książęce polo … „nie mam wydać” (nie mam reszty) pytasz w kasie.

Płacenie za łabkę hot doga rachunkiem za 100 zł uważane jest za niegrzeczne. Jeśli prawidłowy rozmiar to 22,34 zł, lepiej znaleźć 34 Cross.

Antropolodzy wyjaśniają, że sprzedawcy zajmują bardzo wysoki status społeczny, a zachowania w polskich sklepach, w których klient nie jest królem, można powiązać z okresem przedwojennym. Z drugiej strony można również uzyskać wyjaśnienie, dlaczego dana osoba uważa dużą kwotę za podejrzaną.

Nie zapomnij napiwku w Polsce

W Polsce zwyczajowo daje się napiwek w wysokości 10-15%. 10% średnio, 15%, gdy jesteś najbardziej zadowolony z usługi. Niektóre restauracje już doliczą 10% opłaty za obsługę. Ale bądź ostrożny, jeśli płacisz rachunek w gotówce, kiedy oddajesz pieniądze i wystawiasz rachunek na serwer i mówisz „dziękuję”, oznacza to, że mogą zatrzymać resztę.

Nie mów o religii

Cóż, może to być dość uniwersalna zasada. Żadnej religii ani polityki, prawda? Niemniej jednak konieczne jest ponowne podkreślenie każdego, kto odwiedza Polskę, ponieważ ta duża część Europy Środkowej jest jednym z najbardziej pobożnych krajów katolickich na kontynencie. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich, których spotykasz, zwłaszcza młodego pokolenia, ale na pewno w nic nie uwierzysz.

Partia Socjalistyczna: Jan Paweł II Nietykalny. Niezależnie od Twoich poglądów na temat starego papieża, nadal jest on polskim sportowcem narodowym.

Nie pij w miejscach publicznych

Miasta takie jak Krak அல்லது w czy Vrogov dominują w głównych stolicach życia nocnego w Europie Środkowej, nie wszystkie są dozwolone. Jest kilka zasad, których należy przestrzegać. Najważniejszym z nich przy spożywaniu napoju w Polsce jest oczywiście zakaz picia w miejscach publicznych. Po pierwsze, nie warto: jest mnóstwo fantastycznych barów i klubów, w których można się cieszyć (napoje nie kosztują dużo więcej niż sklepy). Wprawdzie obecnie są zamknięte, ale pewnego dnia zostaną ponownie otwarte. Po drugie, kary za naruszenie tej zasady będą bardzo wysokie. Picie w miejscach publicznych Osoba w Polsce może zostać aresztowana lub ukarana grzywną.

READ  Dziwna istota zagraża polskim mieszkańcom miasta i zamienia się w krokodyla