Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pisarz pozwał prezydenta Andrzeja Dudę za nazwanie go „Maranem”

Powieściopisarzowi i scenarzystowi Jacobowi Zulkikowi grozi do trzech lat więzienia pod zarzutem obrażania głowy państwa.

Polskiemu pisarzowi i scenarzystowi grozi do trzech lat więzienia.GłupiPrezydent Andrzej Duda po komentarzach do zwycięstwa demokraty Joe Bidena w wyborach prezydenckich w USA.

Scenarzysta tak popularnych seriali jak Jacob Zulkik Belfer W 2016 roku (Nauczanie na canal +), podobno został oskarżony o znieważenie głowy państwa na Facebooku. „Uważam, że jestem pierwszym pisarzem w tym kraju, który został osądzony za to, co napisał od bardzo dawna.Dodaje. W wiadomości opublikowanej 7 listopada 2020 r. Autor skomentował ciekawy tweet autorstwa Dudy: „Gratulacje dla Joe Bidena z powodu udanej kampanii prezydenckiej”. Przed dodaniem: „Czekamy na powołanie Kolegium Elektorów”.

Pan. Duda został ponownie wybrany w lipcu 2020 roku i nawiązał silne osobiste relacje z Donaldem Trumpem przy wsparciu rządzącej prawicowej populistycznej partii Prawo i Sprawiedliwość (PIS). Odwiedził ją w Białym Domu w czerwcu ubiegłego roku, jako pierwszy zagraniczny przywódca, który to zrobił od czasu złagodzenia środków kontroli w Stanach Zjednoczonych.

Akt publicznej pogardy

Rzeczniczka warszawskiej prokuratury, Alexandra Skrginiers, powiedziała w poniedziałek polskiej agencji prasowej BAP, że w marcu postawiono zarzuty człowiekowi „Jacob Z”. To „Prezydent RP został oskarżony o publiczne znieważenie 7 listopada ubiegłego roku na portalu społecznościowym., Powiedział rzecznik. Podejrzany był przesłuchiwany, ale „Nie przyznał się do zarzucanego czynu i udzielił wyjaśnień, Ona kontynuowała. „Powiedział, że ta wiadomość jest ważną oceną działań prezydenta.

W swoim przesłaniu opublikowanym po wyborach w USA 3 listopada p. Zulkik to powiedział„Brak mianowania przez Kolegium Elekcyjne”, Pan. Biden uważa, że ​​tylko potwierdził wybory„Prosta metoda”. „Andrew Duda jest Maranem”, Dodano wiadomość. Polska jest często krytykowana za jej prawa przeciw zniewagom, w tym znieważanie uczuć religijnych lub obrażanie flag Polski lub innych krajów.

READ  Siły skrajnie prawicowe przyglądają się czołowym stanowiskom UE, gdy Polska zmierza do urn – POLITICO