Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Prowadząca AM, Melissa Chan Green, w programie „Where Did I Come From?” Pytanie w następstwie kontrowersji dotyczących Susan Hussey

Współgospodarz AM, Melissa Chan Green, powiedziała programowi, że widzi, skąd bierze się ciekawość ludzi, którzy pytają o ich pochodzenie.

„To pytanie zadawane jest od lat. Moja rodzina, chińska strona mojej rodziny, jest tutaj od czterech pokoleń i nie mam nic przeciwko, jeśli ludzie interesują się moim pochodzeniem. Jestem bardziej niż chętny” powiedział Chan Green.

„Ale kiedy jesteś kimś, kto już czuje, że nie należy do określonej grupy i zostajesz zapytany w sposób, który wyolbrzymia lub sugeruje, że jesteś inny, nie pasujesz tutaj, musi być powód , musisz uzasadnić grupę, do której należysz, i wtedy staje się to obraźliwe i widzę, że w tym przypadku ona czuje, że pani Hussey przekroczyła tę granicę”.

Wszystko zależy od tego, jak przekażesz wiadomość, powiedział Ryan Bridge, jeden ze współgospodarzy AM.

„Możesz stwierdzić, czy ktoś pyta, ponieważ jest naprawdę ciekawy i chce wiedzieć o historii twojej rodziny lub twoich przodkach, czy też jest po prostu rasistą” – powiedział Bridge.

„Myślę, że prawdopodobnie możesz to ocenić i być może tak właśnie stało się w tym przypadku”.

Chan Green powiedział, że ludzie muszą być ostrożni i szanować, zadając pytania o to, skąd pochodzą.

„Myślę, że ludzie muszą po prostu uważać, kiedy pytasz„ Skąd pochodzę? ” Skąd to pytanie?

„To drażliwy temat dla ludzi, którzy nie czują się częścią społeczeństwa ze względu na sposób, w jaki byliby traktowani, gdyby wyglądali inaczej”.

Ale Bridge powiedział, że nie chce, aby społeczeństwo osiągnęło punkt, w którym ludzie nie mogliby rozmawiać i uczyć się od siebie nawzajem.

„Nie chcemy jako społeczeństwo znaleźć się w miejscu, w którym nie czujemy się komfortowo rozmawiając z innymi rasami, religiami i orientacjami seksualnymi, ponieważ się boimy… To będzie dla nas okropne miejsce, ponieważ jesteśmy nie nauczymy się niczego od siebie nawzajem” – powiedział.

READ  Nie ma wyraźnego zwycięzcy, ponieważ wybory na Fidżi kończą się zawieszeniem parlamentu, aż do króla

Obejrzyj cały moment powyżej.