Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ardern odpowiada na pytanie o „ten sam wiek” na konferencji premiera Finlandii

Premier Jacinda Ardern odpowiadała na pytania dziennikarzy podczas dzisiejszej konferencji prasowej z premier Finlandii Sanną Marin, w tym na pytanie, czy spotykają się, bo są w podobnym wieku.

Marin przybył wczoraj do Nowej Zelandii z pierwszą wizytą fińskiego premiera. Po raz pierwszy obaj premierzy spotkają się twarzą w twarz.

Na dzisiejszej porannej konferencji prasowej reporter zapytał Marin, czy uważa za niesprawiedliwe, że nowozelandzkie media opisują ją jako „premier partii”.

„Nie skupiam się na tym, skupiam się na innych kwestiach” – odpowiedział Marin, odnosząc się do inwazji na Ukrainę i kryzysu energetycznego.

„Miałem przerwę w lecie i jeśli media chcą się na tym skupić, nie mam nic do powiedzenia, możesz dyskutować i pisać, co chcesz, ale skupiam się na problemach w naszym programie”.

Następnie Ardern wskoczyła, by odpowiedzieć na pytanie.

„Myślę, że czytelnicy Spinoffu prawdopodobnie również skupią się na tych problemach” – powiedziała z chichotem.

Następne pytanie zadane przez reportera dotyczyło podobnych danych demograficznych dla liderów.

„Wiele osób będzie się zastanawiać, czy spotykacie się tylko dlatego, że jesteście w podobnym wieku i macie wiele wspólnego, kiedy wchodzicie w politykę i takie tam.

„A może Nowozelandczycy rzeczywiście mogą spodziewać się większej liczby umów między naszymi dwoma krajami w przyszłości…”

Następnie Ardern, lat 42, przerwała, by zapytać, najwyraźniej zawetując ten pomysł.

„Moje pierwsze pytanie brzmi: czy ktoś zapytał Baracka Obamę i Johna K., czy poznali się, ponieważ byli w tym samym wieku, czy nie.

„Oczywiście mamy wysoki odsetek mężczyzn w polityce, to fakt, ponieważ dwie kobiety spotykają się nie tylko ze względu na płeć” – powiedziała Ardern.

Kontynuowała promowanie handlu między Nową Zelandią a Finlandią.

„Istnieje między nami ogromny potencjał, umowa o wolnym handlu UE jest odskocznią do tego, ale musimy upewnić się, że jako kraje nie tylko przechodzimy przez propozycje ratyfikacji, ale jako poszczególne kraje, które chcemy opierać na tej umowie”.

READ  Ardern optymistyczna gospodarka Nowej Zelandii może uniknąć recesji

„Tak, spotykamy się, ponieważ jesteśmy premierami” – dodał 37-letni Marin.

Ardern powiedziała, że ​​zarówno Nową Zelandię, jak i Finlandię łączy silne przywiązanie do wartości demokratycznych, pluralizmu i porządku międzynarodowego opartego na zasadach – który jest zagrożony, szczególnie z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Inne tematy omawiane podczas dzisiejszego podwójnego dnia obejmowały zmiany klimatu i Apel Christchurch, który popiera Finlandia.