Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Protestujący rzucają zupą w Mona Lisę w Paryżu  wiadomości ze świata

Protestujący rzucają zupą w Mona Lisę w Paryżu wiadomości ze świata


Niedziela 28 stycznia 2024 o 10:59, Wielka Brytania

Protestujący obrzucili zupą Mona Lisę w Luwrze w Paryżu.

Na nagraniu widać dwie kobiety przekraczające granicę między obrazem a publicznością, przy czym jedna z nich rzuca zupę w stronę słynnego obrazu.

Obie kobiety mają na sobie T-shirty z napisem Riposte Alimentaire z przodu – co oznacza Nutritional Response – nawiązującym do grupy aktywistów klimatycznych.

Widziano pracowników muzeum, jak spieszyli się do zasłoniętego czarnym obrazem, próbując zasłonić publiczności widok, natomiast lokalne media doniosły, że pomieszczenie zostało ewakuowane.

Grupa twierdzi, że za incydentem stały dwie osoby – w wieku 24 i 63 lat – które wzięły udział w „nowej kampanii”, „aby żądać stworzenia trwałego społecznego bezpieczeństwa żywnościowego”.

Mona Lisa jest szklana, co oznacza, że ​​zupa nie zakryłaby samego obrazu.

Celem ataków były już najsłynniejsze dzieła sztuki świata.

W maju 2022 r. Ciasto zostało posmarowane pokrywkąPrzechodnie opowiadali, że „mężczyzna przebrany za staruszkę” wyskoczył z wózka inwalidzkiego, po czym próbował rozbić szybę ochronną.

Galeria wyjaśniła, że ​​sprawcy udało się podejść do obrazu poprzez „symulację niepełnosprawności”, co pozwoliło mu skorzystać z polityki mającej pomóc osobom mającym problemy z poruszaniem się w wyraźnym zobaczeniu kluczowych dzieł w kolekcji.

Po incydencie widziano mężczyznę, który mówił „pomyśl o planecie”.

Ta najświeższa wiadomość jest aktualizowana i więcej szczegółów zostanie opublikowanych wkrótce.

Aby uzyskać pełną wersję, odśwież stronę.

Możesz otrzymywać powiadomienia o najświeższych wiadomościach na swoim smartfonie lub tablecie za pośrednictwem Aplikacja Sky News. Możesz także podążać dalej @Sky News na X Lub zapisz się na naszą stronę internetową Kanał Youtube Aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami.