Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Propalestyńska Emma Watson wznieca debatę na temat antysemityzmu | Izrael

Była ambasador Izraela przy ONZ oskarżyła Emmę Watson o antysemityzm po tym, jak opublikowała list poparcia dla sprawy palestyńskiej.

Watson, który jest najbardziej znany z roli Hermiony Granger w filmach o Harrym Potterze, opublikował zdjęcie na Instagramie Zdjęcie z demonstracji propalestyńskiej nosi hasło „Solidarność to akt”. Towarzyszył jej cytat o znaczeniu solidarności, wygłoszony przez wieloaspektową feministkę Sarah Ahmed.

Chociaż publikacja zyskała szerokie poparcie ze strony działaczy palestyńskich, spotkała się również z ostrą krytyką ze strony izraelskich urzędników. Najbardziej wojowniczy był Danny Danon, który wcześniej piastował stanowiska ministra nauki w rządzie Benjamina Netanjahu i ambasadora Izraela przy ONZ. Udostępnij wpis Watsona na TwitterzeDannon powiedział: „10 punktów Gryffindoru za bycie antysemitą”.

Obecny ambasador Izraela przy ONZ Gilad Erdan. To też było niezręczne. „Powieść może działać w Harrym Potterze, ale tak naprawdę nie działa” – napisał Erdan. „Jeśli tak, magia użyta w czarodziejskim świecie może wyeliminować zło Hamasu (który uciska kobiety i dąży do unicestwienia Izraela) i Autonomii Palestyńskiej (która wspiera terroryzm). Będę z tym!” PA odnosi się do Autonomii Palestyńskiej .

Komentarze Dannona spotkały się z reakcją, w tym ze strony Leah Greenberg, współdyrektora generalnego niepodzielny projektTo organizacja non-profit założona w 2016 roku w odpowiedzi na wybór Donalda Trumpa. „Doskonały dowód na jawne i złośliwe kpiny z broni antysemityzmu, mającej na celu zlikwidowanie podstawowych przejawów solidarności z narodem palestyńskim” napisałem.

Tory Lady Warsi nazwała komentarze Danona „przerażającymi”. „Trzeba wezwać te ciągłe próby stłumienia wszelkiego poparcia dla Palestyńczyków”. Powiedziała.

31-letnia Watson jest otwartą feministką, która wykorzystała swoją platformę do wspierania wielu głośnych spraw, dzięki czemu znalazła się na liście 100 najbardziej wpływowych osób na świecie w 2015 roku magazynu Time.

READ  Madonna Boot Camp: śpiew, aktorstwo i 11-godzinne sesje taneczne – czy ktoś jest wystarczająco silny, by zmierzyć się z Material Girl? | Madonna

W 2014 roku została mianowana Ambasadorem Dobrej Woli ONZ dla Kobiet i wygłosiła przemówienie w siedzibie ONZ w Nowym Jorku, aby rozpocząć HeForShe, kampanię wzywającą mężczyzn do walki o równouprawnienie kobiet. Po jednym roku Malala Yousafzai powiedziała Watsonowi Po wysłuchaniu jej przemówienia postanowiła nazwać siebie feministką.

Watson została powołana do organu doradczego Grupy Siedmiu ds. praw kobiet w 2019 r., konsultując się z liderami polityki zagranicznej.

Podczas zeszłorocznej konferencji Cop26 w Glasgow Watson dała działaczom klimatycznym dostęp do swojego konta na Instagramie. Jej biografia wciąż mówi, że konto zostało „przejęte przez anonimową grupę feministyczną”.

Obraz opublikowany przez konto Watsona został pierwotnie stworzony przez grupę Bad Activist podczas zeszłorocznych starć, w których izraelskie samoloty zbombardowały Gazę w odpowiedzi na ataki rakietowe. W tym czasie inne gwiazdy, w tym Bella Hadid, Dua Lipa i Susan Sarandon, wyraziły solidarność ze sprawą palestyńską.

Cytat Ahmeda al-Kamela, cytowany częściowo przez Watsona, powiedział: „Solidarność nie zakłada, że ​​nasze walki są takie same, że nasz ból jest taki sam jak ból, lub że nasza nadzieja jest taka sama jak przyszłość. Solidarność wiąże się z zaangażowaniem i działanie, a także uznanie, że nawet jeśli nie jesteś, mamy te same uczucia, te same życia lub te same ciała, żyjemy na wspólnym gruncie”.

Post Watsona zebrał ponad milion polubień i ponad 100 000 komentarzy, z których wiele zawiera flagi palestyńskie lub izraelskie.