Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pędzel z Bellą Coola Grizzly Bear Nowa szczegółowa książka konserwatora zabytków – Coast Mountain News

Niewiele osób kłóci się z grizzly i żyje, aby o tym opowiedzieć.

Keith Randy, były urzędnik zajmujący się ochroną przyrody, nie tylko przeżył walkę z niedźwiedziem, ale także podzielił się tą historią w swojej pierwszej, opublikowanej przez siebie książce: Boot Polish, Bears and Bush Sense: The Adventures of a Protection Officer in British Columbia.

Randy śledził samicę zabraną z Kitimy z dwoma młodymi w pobliżu Bella Cola w 1987 roku po tym, jak zaczęła zabijać bydło w okolicy. Jeden z młodych również został zastrzelony.

„Przeskoczyła nade mną, powaliła mnie na ziemię i pracowała nad mną, zanim chłopaki mnie zastrzelili, gdy była tuż nade mną”, powiedział Randy, który po wypadku spędził tydzień w szpitalu. „To było smutne zakończenie dla tego niedźwiedzia i poskładaliśmy historię razem po fakcie. To po prostu typowe dla tego, co dzieje się z problematycznymi niedźwiedziami, gdy wchodzą w kontakt z ludźmi.”

Ta historia jest jedną z kilku fascynujących krótkich opowieści – niektóre zabawne, inne smutne – które Randy zebrał podczas swojej kadencji jako konserwator w Kolumbii Brytyjskiej w latach 1983-2014. Postanowił zebrać anegdoty w książkę w 2020 roku, aby dotrzeć starym przyjaciołom i kolegom, którzy przypomnieli mu więcej historii do włączenia.

„Po prostu myślisz o ekscytujących i dziwnych rzeczach, które się wydarzyły, zabawnych i smutnych. Robiłem notatki na ten temat, a zimą 2019 roku zamiast oglądać telewizję, po prostu wsiadłem do komputera” – powiedział Randy. Twój mózg może przechowywać rzeczy, które zapomniałem, ale kiedy włożysz je ponownie, znowu zaczyna filtrować”.

Większość jego historii kręci się wokół spotkań ze zwierzętami, z którymi Randy wchodził w interakcję w ramach swojej pracy w Kamloops, Merritt, Bella Cola, Squamish, Dawson’s Creek i Fort Saint John.

Wśród jego ulubionych rzeczy jest cielę łosia, które przed laty w tajemniczy sposób uciekła z tyłu przyczepy dla koni.

READ  Ed Westwick opowiada o plotkarze, dzieciach i nowych planach zawodowych

On i jego przyjaciel byli w drodze, aby wypuścić parę zrehabilitowanych bliźniaczych łosi na wolność w pobliżu Dawson Creek w 1996 roku, ale jakoś zgubili samicę po drodze.

„Dotarliśmy tam, a przesuwane drzwi przyczepy, które zamknęliśmy, były jakoś otwarte i otworzyły się. Po prostu wyobrażaliśmy sobie, że po drodze dzieje się coś strasznego” – powiedział Randy. W śniegu widać, gdzie wyszedł, ciągnąc przednie nogi po ziemi, z tyłkiem wciąż w przyczepie. W końcu zawiodłem, wstałem i pobiegłem w krzaki”.

Randy powiedział, że on i jego przyjaciel przysięgali sobie nawzajem dochowanie tajemnicy i obwiniali kosmitów o zniknięcie.

Praca w charakterze oficera ochrony oznaczała, że ​​każdy dzień był dla Randy inny. W niektóre dni egzekwował przepisy dotyczące ochrony środowiska, w inne monitorował myśliwych i myśliwych, a od czasu do czasu tropił i polował na zwierzęta.

„Ty nazywasz to, ja sobie z tym radzę. Na wybrzeżu zajmowałem się szopami i niedźwiedziami czarnymi, podczas gdy na północy były grizzly, łosie i jelenie” – powiedział Randy. „Myślę, że większość urzędników zajmujących się ochroną przyrody naprawdę lubi pracować z dziką przyrodą i to było naprawdę część. Co bardzo mi się podobało”.

Randy powiedział, że zawsze chciał pracować w 100 Mile House. Chociaż nie miał szansy, postanowił osiedlić się tutaj, zająć się plenerem lub rzeźbić w drewnie ptaki i grać na gitarze.

Boot Polish, Bears and Bush Sense Dostępne na Amazon i w Galerii Sztuki Parkside. Z Rande można również skontaktować się za pośrednictwem Instagram:wardenauthour na jego stronie internetowej www.keithrande.com.

„Jeśli w jakikolwiek sposób doceniasz przyrodę i środowisko”, powiedział, „zachęcam cię do podniesienia i przeczytania”. „Chociaż były historie o tym, że musiałem niszczyć zwierzęta w trakcie mojej pracy, był to boczny pasek tego, co się tam dzieje”.


[email protected]
jak my Portal społecznościowy Facebook i podążaj za nami Świergot

READ  „Niektóre z nich mają około 10 lat”.

Bella Cola


Keith Randy sprzedawał zarówno swoje ręcznie rzeźbione, drewniane ptaki, jak i swoje wspomnienia, Boot Polish, Bears and Bush Sense: Adventures of a British Columbia Conservation Fair na 100 Mile House Christmas Craft Fair w połowie listopada. (Zdjęcie autorstwa Patricka Davisa – 100 mil bezpłatnej prasy)

Keith Randy mieszkał w Arras na zachód od Dawson's Creek w 1993 roku (dostarczono zdjęcie)

Keith Randy mieszkał w Arras na zachód od Dawson’s Creek w 1993 roku (dostarczono zdjęcie)