Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Program badań przesiewowych SOR identyfikuje niezdiagnozowane przypadki cukrzycy

27 stycznia 2023 r

Minuta czytania

Ujawnienia:
Danielson informuje, że otrzymał granty od Novo Nordisk. Proszę zapoznać się z badaniem, aby zapoznać się ze wszystkimi istotnymi ujawnieniami finansowymi pozostałych autorów.

Nie mogliśmy przetworzyć Twojego żądania. Spróbuj ponownie później. Jeśli ten problem nadal występuje, prosimy o kontakt pod adresem [email protected].

Program badań przesiewowych ED zidentyfikował pacjentów z nierozpoznanym stanem przedcukrzycowym, cukrzycą typu 2 lub źle leczoną chorobą, szczególnie wśród mniejszości rasowych i etnicznych oraz pacjentów o niskich dochodach, podają naukowcy na Sieć JAMA jest otwarta.

„Jeśli chodzi o cukrzycę typu 2, niektóre badania obejmują krótkoterminowe kontrole wszystkich pacjentów z zaburzeniami erekcji” Kristi K Danielson, Ph.D., piszą profesor nadzwyczajny endokrynologii, cukrzycy i metabolizmu na Wydziale Medycyny Uniwersytetu Illinois w Chicago wraz ze współpracownikami. „Według naszej wiedzy, badania przesiewowe ED w kierunku cukrzycy typu 2 w populacjach w niekorzystnej sytuacji, które są zintegrowane z codzienną opieką kliniczną i stosowane jako zalecenia kliniczne, nie zostały opracowane”.

Diagnoza_ Cukrzyca

Badania przesiewowe ED mogą pomóc zidentyfikować osoby z niezdiagnozowanym stanem przedcukrzycowym lub cukrzycą typu 2. Źródło: Adobe Stock

Naukowcy przeprowadzili ten program pilotażowy na oddziale ratownictwa medycznego w Chicago od lutego do kwietnia 2021 r. Korzystając z wpisu najlepszych praktyk osadzonego w elektronicznej dokumentacji medycznej, naukowcy zidentyfikowali pacjentów z cukrzycą, którzy zostali poddani badaniu przesiewowemu w oparciu o kryteria American Diabetes Association: wszyscy dorośli w wieku 45 lat i starsi oraz osoby w wieku od 18 do 44 lat, których BMI wynosiło 25 kg/m22 Brak wcześniejszej diagnozy cukrzycy i brak historii HbA1c w ciągu ostatnich 3 lat. Z łącznej liczby 8441 pacjentów, którzy odwiedzili SOR, u 1085 stwierdzono ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2. Spośród tych pacjentów 758 było w stanie przedcukrzycowym, 265 w stanie przedcukrzycowym, a 62 w ciężkim stanie cukrzycowym.

Naukowcy byli w stanie śledzić 352 z tych pacjentów w celu uzyskania informacji o HbA1c: 264 było w stanie przedcukrzycowym (średni wiek, 51,7 lat; 56,8% kobiet), a 88 z cukrzycą typu 2 (średnia wieku 53,8 lat; 47,7% kobiet). Ogółem 19,6% pacjentów było Latynosami, 64,8% nie-Latynosami, 9,7% nie-Latynosami rasy białej, a 6% nie-Latynosami innej rasy.

Mediana dochodu dla wszystkich kodów pocztowych dotyczyła pacjentów w 44. percentylu dochodu w USA. Ponadto 50% pacjentów miało ubezpieczenie społeczne, a 4% nie było ubezpieczonych. Warto zauważyć, że 25% pacjentów zgłosiło przed badaniem diagnozę stanu przedcukrzycowego lub cukrzycy typu 2, ale według naukowców tylko 58% zgłosiło leczenie swojej choroby.

„Możliwe, że próba eksperymentalna, do której udało się dotrzeć przez telefon, jest ukierunkowana na wyższy status społeczno-ekonomiczny, co wskazuje, że ci, do których nie udało się dotrzeć, są bardziej narażeni na niedostateczną obsługę” – napisali naukowcy. Kolejne kroki obejmują testowanie strategii wdrażania w celu połączenia tych nowych strategii Edukacja i opieka nad cukrzycą. „

READ  Postępowanie anestezjologiczne w jatrogennym uszkodzeniu tchawicy: opis przypadku