Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Proces o morderstwo George’a Floyda: Derek Chauvin napisał na dłoni numer telefonu swojego adwokata przed skazaniem

Naukowiec

Proces George’a Floyda: Jury uznaje Dereka Chauvina za winnego morderstwa. Wideo / Sky News

Zanim jury wydało werdykt, były policjant, a obecnie skazany morderca, Derek Chauvin, zapisał na dłoni numer telefonu swojego prawnika, gdyby został uznany za winnego i zabrany prosto do więzienia.

Wizerunek Chauvina w kajdankach, zabrany z sali rozpraw, rozprzestrzenił się na całym świecie i wielu zauważyło, że jego lewa ręka nabazgrała go długopisem.

Adwokat Dereka Chauvina wyjaśnił, co to było i dlaczego to napisał.  Zdjęcie / Fox 6
Adwokat Dereka Chauvina wyjaśnił, co to było i dlaczego to napisał. Zdjęcie / Fox 6

Według TMZ, jego adwokat, Eric Nelson, wyjaśnił, że Chauvin napisał swój numer przed przeczytaniem wyroku, ponieważ wiedział, że gdyby został uznany za winnego morderstwa drugiego stopnia, prawdopodobnie uchylono by kaucję i przeniesiono by do tymczasowego aresztowania. Bezpośrednio w rezerwacji.

Jako były policjant, Chauvin zdawał sobie sprawę z kolejności czynności w sprawie z aktem oskarżenia i jako taki był w stanie przygotować te szczegóły, wiedząc, że prawdopodobnie zostanie przeniesiony do więzienia bez wcześniejszej rozmowy z adwokatem.

Według Nelsona, Chauvin będzie chciał omówić z nim kolejne kroki i prawdopodobnie rozważy opcje, takie jak odwołanie się od jego wyroku.

TMZ dodaje, że gdyby Chauvin zapisał numer na kartce papieru, zostałby z niej skonfiskowany.

Były policjant został dziś uznany winnym wszystkich relacji związanych ze śmiercią George’a Floyda, po tym, jak klęczał nad mężczyzną przez dziewięć minut.

READ  Książę i księżna Sussex ominą ich przyjęcie po modlitwach jubileuszowych