Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Prezes Banku Anglii mówi, że podwyżka stóp o pół punktu jest „na stole”

Prezes Banku Anglii mówi, że podwyżka stóp o pół punktu jest „na stole”

Gubernator Banku Anglii Andrew Bailey podniósł możliwość podwyżki stóp procentowych o pół punktu procentowego na początku sierpnia, zaostrzając język banku centralnego na temat walki z podwyżkami cen.

Bailey powiedział, że komisja polityki pieniężnej banku centralnego ma „absolutny priorytet” w sprowadzeniu inflacji do celu 2 proc.

Przy czerwcowych danych o inflacji, które prawdopodobnie wzrosną w środę do najwyższego od 40 lat poziomu co najmniej 9,3 procent, Bailey przedstawił opcje polityczne rozważane przez Komitet Polityki Pieniężnej.

Podwyżka stóp o pół punktu procentowego byłaby największa od 1995 roku. Prezes skłonił także Bank Anglii do myślenia o sprzedaży części aktywów, które kupił w rundach luzowania ilościowego od 2009 roku.

Bailey powiedział publiczności złożonej z liderów biznesu i finansów w Coroczna kolacja w rezydencji W mieście Londyn.

Rynki finansowe coraz częściej oczekują, że Europejski Bank Centralny podniesie kluczowe stopy procentowe Również o pół punktu procentowego Czwartek.

Nie ma gwarancji, że wzrost w Wielkiej Brytanii będzie tak duży, powiedział Bailey, dodając, że komisja musiałaby wziąć pod uwagę złagodzenie wąskich gardeł w globalnym łańcuchu dostaw, a także wyższe ceny gazu, żywności i paliw po inwazji Rosji na Ukrainę.

„Daliśmy jasno do zrozumienia, że ​​widzimy równowagę ryzyk inflacyjnych w górę” – powiedział Bailey.

Gubernator przyznał, że wyższe stopy procentowe nadejdą w czasie, gdy ludzie w Wielkiej Brytanii będą biedniejsi i Walcząc o zdobycie podstawowych potrzebBank Anglii już to wziął pod uwagę przy ustalaniu polityki pieniężnej – powiedział.

Jeśli chodzi o sprzedaż aktywów, Bailey ustalił bardzo ścisły harmonogram obniżenia poziomu zakupionych przez niego obligacji rządowych, który osiągnął szczyt 895 miliardów funtów.

„Na podstawie analizy przeprowadzonej wspólnie z kolegami z Biura Zarządzania Długami, obecnie patrzymy na ogólną redukcję posiadanych zapasów obligacji złota… o około 50 miliardów funtów (100 miliardów funtów) w pierwszym roku, – powiedział Bailey.

READ  Mobilum Technologies ogłasza zmiany w zarządzie

Podczas gdy gubernator dostrzegał wyzwania w walce z inflacją, kanclerz Nazim Zahawi objął ramieniem ochronnym Bank Anglii, mówiąc, że ma on „mocne osiągnięcia” w zakresie kontrolowania stóp procentowych i posiada wszystkie narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu.

bank ma Spotkał się z krytyką pretendentów do przywództwa Partii Konserwatywnejw tym sekretarz stanu Liz Truss, która powiedziała, że ​​jeśli zostanie premierem, wzmocni nadzór ministerialny nad swoją działalnością.

Tymczasem Al-Zahawi potwierdził, że rząd rozważa przejęcie uprawnień do „ingerowania w regulacje finansowe w interesie publicznym”, co rozgniewało Baileya, który chce zachować niezależność regulacyjną.

Ale Zahawi powiedział, że rząd rozważy wszystkie argumenty przed podjęciem decyzji. Posunięcie to jest tak kontrowersyjne, że jakakolwiek zmiana zasad zostanie odłożona do września, kiedy zostanie mianowany premier i być może nowy minister.

Uprawnienie do „wezwania”, które Sunak popiera, nie pojawi się w planowanej na środę ustawie o usługach finansowych, ale może zostać dodane, jeśli zostanie premierem.

Al-Zahawi zwrócił również uwagę na znaczenie Poprawki zasady Solvency II Umożliwienie brytyjskim ubezpieczycielom większych inwestycji w infrastrukturę wraz z innymi reformami londyńskiego rynku kapitałowego, aby ułatwić firmom pozyskiwanie funduszy.

We wtorek Ministerstwo Skarbu opublikowało wyniki Przegląd rynku pozyskiwania funduszy adwokata Freshfields, Marka Austina, który zalecił zmiany regulacyjne w celu zwiększenia zdolności firm do szybkiego i taniego pozyskiwania pieniędzy oraz zapewnienia większego udziału inwestorów detalicznych.

W odpowiedzi Urząd Nadzoru Finansowego Powiedział Jest to zgodne z jego „strategicznym priorytetem, aby zapewnić, że brytyjskie rynki hurtowe będą nadal uważane za jeden z wiodących światowych rynków wybieranych przez emitentów, brokerów i inwestorów poprzez identyfikację sposobów usprawnienia pozyskiwania kapitału przez spółki giełdowe i zwiększenia dostępu do inwestorów”.