Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Brytyjscy pracownicy odnotowują największy spadek regularnych płac od początku rekordów

Brytyjscy pracownicy odnotowują największy spadek regularnych płac od początku rekordów

Brytyjscy pracownicy doznali największego spadku regularnych płac od czasu wprowadzenia rekordów, przy czym płace spadły o prawie 3 procent.

Dane z Urzędu Statystyk Narodowych (ONS) pokazały, że zarobki bez premii spadły o 2,8 proc. między marcem a majem br., gdy uwzględnimy inflację.

Był to największy spadek od czasu, gdy rekordy zaczęły się dwie dekady temu, gdy Wielka Brytania zmaga się z rosnącą inflacją i kryzysem kosztów utrzymania.

Jak wynika z ostatniej oceny średnich tygodniowych zarobków Narodowego Urzędu Statystycznego, łączne wynagrodzenie — w tym premie — spadło w ujęciu realnym o 0,9 procent w tym samym okresie.

Przed wzięciem pod uwagę gwałtownie rosnących cen towarów i usług, zwykłe płace wzrosły o 4,3 proc., a płace ogółem o 6,2 proc.

„Po niedawnym wzroście inflacji płace wyraźnie spadają w ujęciu realnym, zarówno z uwzględnieniem premii, jak i bez nich”, powiedział David Freeman, szef statystyki rynku pracy i gospodarstw domowych w Urzędzie Statystycznym.

„Wyłączając premie, płace realne spadają teraz szybciej niż kiedykolwiek od początku rekordów w 2001 roku”.

Inflacja wskaźnika cen konsumpcyjnych W maju osiągnął 40-letni rekord 9,1 procent Oczekuje się, że w tym roku osiągnie 11 procent.

Rachunki wzrosły, ponieważ już wysokie ceny gazu zostały zaostrzone przez wojnę na Ukrainie.

Mimo to wielu miało trudności z utrzymaniem płac.

Pracownicy transportu strajkowali W apelu o podwyżkę płac w związku z kryzysem kosztów utrzymania, podczas gdy związki zawodowe Ostrzegaj, że może nastąpić więcej strajków Jeśli płace pracowników w sektorze publicznym nie są współmierne do inflacji.

„W pełni zdaję sobie sprawę, że podwyżki cen wpływają na stopień, w jakim ciężko zarabiają ludzie, dlatego zapewniamy pomoc rodzinom poprzez dotacje pieniężne i obniżki podatków” – powiedział Nadim Al-Zahawi, nowo mianowany doradca.

Powiedział również, że Ministerstwo Skarbu pracuje „wspólnie z Bankiem Anglii, aby wywrzeć presję na inflację”.

READ  Polska nie „odwróciła się” od Polaków i polskich biznesmenów - PM - The First News

Pat McFadden, główny sekretarz skarbu Pracy, powiedział: „Dzisiejszy rekordowy spadek płac realnych nastąpił po dekadzie stagnacji płac pracowników w całej gospodarce.

„Dzieje się tak, ponieważ konserwatyści nie rozwinęli gospodarki, przez co ludzie są bardziej podatni na inflację i koszty życia w kryzysie”.

Urząd Statystyczny opublikował we wtorek inne dane dotyczące rynku pracy w Wielkiej Brytanii, z których wynika, że ​​liczba pracowników płac wzrosła o 31 tys. w okresie od maja do czerwca.

Liczba wolnych miejsc pracy nadal rosła wraz ze spadkiem bezrobocia, przy znacznych brakach kadrowych w takich branżach, jak hotelarstwo.

Julie Marson, minister w Departamencie Pracy i Emerytur, powiedziała, że ​​to „wspaniała wiadomość”, że nowe dane z Urzędu Statystyk Krajowych pokazują również, że w porównaniu z 2010 r. pracuje dwa miliony kobiet.