Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Amazon wprowadził ulgę podatkową w wysokości 1 miliona funtów w Wielkiej Brytanii z zyskami o 60% do 204 milionów funtów | Amazonka

AmazonkaGłówny oddział Wielkiej Brytanii otrzymał w zeszłym roku ulgę podatkową w wysokości nieco ponad 1 miliona funtów od HM Revenue and Customs, mimo że zyski sprzedawcy internetowego wzrosły o prawie 60% do 204 milionów funtów.

Ulga podatkowa była częścią 1 miliarda euro (850 milionów funtów) ulg podatkowych przyznanych dla Amazonka przez rządy w całej Europie, w porównaniu z 56 mln euro rok wcześniej, według rachunków dostarczonych do luksemburskiego oddziału amerykańskiej firmy.

Straty Amazona w Europie wzrosły o 90% do 2,1 miliarda euro przed ulgami podatkowymi, pomimo wzrostu sprzedaży o prawie 16% do 51 miliardów euro.

Na dorocznym zgromadzeniu udziałowców w maju Amazon Wysiłki zostały pokonane Aby zmusić firmę do: bardziej przejrzysty o finansach.

Amazon UK Services, operacje magazynowe i logistyczne grupy, które, jak się uważa, zatrudniają ponad połowę z około 75 000 brytyjskich pracowników, przychody wzrosły o nieco ponad ćwierć do 6,09 miliarda funtów, jak wynika z rachunków, które mają zostać zdeponowane w Companies House.

Zatrzymałem jednak zniżkę na „podatek bieżący” – czyli podatek od osób prawnych – który jest zwykle płacony od zysków i po przyniesieniu korzyści rządowi. super rabatowy program Dla firm inwestujących w infrastrukturę, którą w zeszłym roku wprowadził ówczesny doradca Rishi Sunak.

Zwolnienie, które pozwala firmom zrekompensować 130% wydatków inwestycyjnych na instalacje i maszyny od zysków przez dwa lata od kwietnia 2021 r., spowodowało, że Amazon przyjął zniżkę na płatności podatkowe za 18,3 mln GBP z poprzedniego roku w 2020 r., bez płacenia nic. 2021.

Amazon powiedział, że łączne przychody Wielkiej Brytanii, w tym wszystkie działania, od handlu detalicznego po usługi przetwarzania w chmurze, wzrosły w zeszłym roku o 12,6% do 23,2 miliarda funtów, co plasuje firmę nieco przed Asda, trzecim co do wielkości supermarketem w Wielkiej Brytanii. Marks and Spencer.

READ  Inflacja w USA zwalnia bardziej niż oczekiwano, sygnalizując, że podwyżki cen osiągnęły szczyt

Paul Monaghan, dyrektor generalny, Galeria podatek Fundacja powiedziała: „Liczba, której Amazon nadal odmawia ujawnienia, to dokładnie, ile zarabia w Wielkiej Brytanii ogólnie i jaki podatek płaci od tego. Dzieje się tak pomimo licznych próśb nie tylko ze strony aktywistów społeczeństwa obywatelskiego, ale także teraz dużej liczby inwestorów instytucjonalnych.

„Wydaje się, że Amazon zwiększa swoją dominację na rynku na całym świecie dzięki dochodom w dużej mierze niepodlegającym opodatkowaniu – niesprawiedliwie pozwalając jej na osłabianie lokalnych firm, które przyjmują bardziej odpowiedzialne podejście”.

Subskrybuj codzienną pocztę Business Today lub śledź Guardian Business na Twitterze w BusinessDesk

W oświadczeniu Amazon powiedział: „Rząd wykorzystuje system podatkowy, aby aktywnie zachęcać firmy do inwestowania w infrastrukturę i tworzenia miejsc pracy. W zeszłym roku zainwestowaliśmy ponad 11,4 miliarda funtów w Wielkiej Brytanii, gdzie założyliśmy cztery nowe centra realizacji i stworzyliśmy więcej ponad 25 000 miejsc pracy.

„Inwestujemy dużo w tworzenie miejsc pracy i infrastrukturę w całej Europie – ponad 100 miliardów euro od 2010 roku. Podatek od osób prawnych zależy od zysków, a nie przychodów, a w zeszłym roku Amazon EU Sarl poniósł stratę, gdy otworzyliśmy ponad 50 nowych lokalizacji w całej Europie. Europa i stworzyła ponad 65 000 dobrze płatnych miejsc pracy, zwiększając całkowitą naszą stałą siłę roboczą w Europie do ponad 200 000.

„W całej Europie płacimy podatki korporacyjne w wysokości setek milionów euro. Prowadzimy tę europejską działalność z naszej siedziby w Luksemburgu, gdzie mamy ponad 3600 pracowników i rozwijamy się, w tym nasz zespół kierowniczy wyższego szczebla”.

Amazon powiedział, że zapłacił 648 mln funtów „podatków bezpośrednich” w Wielkiej Brytanii w 2021 r. – w porównaniu z 492 mln funtów w poprzednim roku – ale obejmują one składki na ubezpieczenie społeczne pracodawcy, stawki pracy, podatek od osób prawnych, cła importowe i podatki Grunty na znaczki i podatek od usług cyfrowych .

Amazon nie podaje szczegółów, ile płacisz podatku od osób prawnych za działalność w Wielkiej Brytanii jako całości – pozostawiając swoje brytyjskie ramię usługowe jako najlepszy wskaźnik rachunku.