Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pozew Childish Gambino za zarzut naruszenia praw autorskich w Ameryce | Dziecinne Gambino

Childish Gambino jest pozwany za rzekome naruszenie praw autorskich, a raper Kidd Wes powiedział, że piosenka This Is America, która zdobyła nagrodę Grammy, podniosła go.

Według dokumentów amerykańskiego sądu federalnego, Emelike Nwosuocha mówi, że piosenka z 2018 roku pochodzi z Donald Glover, Którego alternatywnym ego jest Childish Gambino, jest „bardzo podobny” do piosenki, którą wydał dwa lata temu na Soundcloud.

Skarga złożona w Nowym Jorku „z grubsza cytuje unikalną rytmiczną, liryczną, tematyczną, kompozycyjną treść i wykonanie zawarte w częściach chórów – lub„ haczyku ”- które stanowią centralne elementy obu piosenek.

W 2019 roku This Is America stała się pierwszą rapową piosenką, która wygrała Grammy Najlepsza piosenka i najlepsze nagranie. Piosenka jest pełna komentarzy społecznych i łączy w sobie szybki rytm z kościelnymi hymnami i Afrobets, z cięższym, bardziej złowieszczym basem.

Nwosuocha mówi, że przepływ jego piosenki i piosenki Gambino jest „prawie jednoznacznie podobny, jeśli nie praktycznie identyczny”.

Zacytował muzykologa, który zatrudnił go do porównania dwóch klipów, który powiedział: „Podobieństwa w konturze melodii, potrójny przepływ rytmiczny w każdym wykonaniu oraz linie wykonane w Ameryce i tej Ameryce” nie są prawdopodobnie przypadkiem. „

Nwosuocha domaga się oskarżenia i odszkodowania, w tym utraconych zysków i możliwości.

Wśród oskarżonych wymienionych w skardze, RCA Gambino Records, wraz z Roc Nation i raperem Young Thug, jest uznawany za pisarza i wokalistę wspierającego.

Gambino nie odpowiedział publicznie na zarzuty.

W 2018 roku blogerka pisała o podobieństwie This Is America do utworu rapera Jase’a Harleya zatytułowanego American Pharaoh.

Harley odmówił podjęcia kroków prawnych, a menedżer Gambino odrzucił zarzuty o plagiat, mówiąc, że pliki komputerowe z 2015 roku dowodzą, że piosenka Gambino była oryginalna.